Foorumiarkisto

← Painijat

Test

Enpäs nähnyt tälläistä topiccia missään niin päätinpä laittaa sellaisen. Itse pidän Testistä. Hänellä on ihan hyvät painitaidot (omasta mielestäni), jonkun verran karismaa ja kaikenlisäksi kohtalainen arsenaalikin. Mielestäni WWE on ajoittain kohdellut Testiä hyvin, toisinaan taas huonosti. Hänellä ei ole tainnut olla mestaruutta vähään aikaan? Laittakaapa omakin mielipiteenne tähän. Ainiin, ja perustelut myös.

EDIT: Muokkasin pisteitä ja pilkkuja paremmaksi luettavaksi muille käyttäjille.
minusta Test on ihan hyvä painija, koska hän tekee hienon big bootin ja muitakin liikkeitä ja on tarpeen tullen nopea. Sekä hän ansaitsisi ehkä IC-mestaruuden, mutta ennemmin tag team vyön vaikkapa matt Hardyn kanssa.
Test on mun lempipainijoita mutta hänen ura alkoi mennä alaspäin kun Stacy Keibler tuli sen manageriks ja se leikkas hiukset lyhyeks ja sit se alko näyttää samanlaiselt ku WWE:n tulokkaat ja sit ku se alko feudaa steinerin kaa ja nyt on ollu ne loukkaantumiset.... Sillo The Alliancen aikaan Test oli paljokii näkyvil
Test on ihan hyvä. Mies ei liiku mitenkään kankeasti kehässä, vaikka onkin iso mies. Test on ollut loukkaantunut lähiaikoina . Hänestä voisi tulla ihan hyvä IC tai Tag Team-mestari, mutta silloin hänellä pitäísi tehdä parempi Gimmick, kun hän on aika väritön tällä hetkellä.
Test on mielestäni yksi huonoimmista painijoista koko WWE:ssä. Hän ei ole otellut urallaan yhtään hyvää matsia, tai en ole ainakaan sellaista nähnyt. Uran alun bodyguard-rooli sopi hänelle, mutta siirtyminen päätoimisesti kehään ei ollut hyvä idea. Hänellä ei ole minkäänlaista tekniikkaa, eikä hänen kehätyöskentelyssään ole mitään järkeä. Ne muutamat liikkeet, joita hän tekee (Pumphandle, Big Boot, Powerbomb, Clothesline, Test Drive) ovat tosin ihan tyylikkäästi tehtyjä, mutta muutama powerliike ei saa minua vakuuttuneeksi.
Harmi et Test sillo vaihto lookkii. Se oli viel sillo vähä omaperänen ku sil oli pitkät hiukset ja ne nahka housut. Mut minust Testil on paljo hyvii liikkeit. Sil on aika monta semmost liikettä mikä vois olla Finisherinä. MM: Big Boot, Test Drive, Pumphandle Slam, Test Diving Elbow ja BearHug
Mielestäni Test on yksi WWE:n surkeimpia painioita ja sisään tulo musiikki on myös yksi huonoinpia
Koskinen kaikilla omat mielipiteet. Just luin vp.comist et Test on taas loukan niskat ja joutuu olla jopa ehkä vuoden poissa!
"BlasterMaster" kirjoitti:
. Just luin vp.comist et Test on taas loukan niskat ja joutuu olla jopa ehkä vuoden poissa!


Huono juttu eikä varmaankaan enää edes jatketa sitä sopimusta.Testille voisi sopia Tag vyö jos vain löytyisi oikea pari.Ja voisihan Test kääntyä faceksi ja alkaa kilpailemaan WHC vyöstä.


Mähän sanoon, että se saa kenkää. Ja Ares oli väärässä
No harmiha tuo oli, että Test sai fudua. Mies olisi voinut täydentää paluunsa jälkeen ME:tä. ME on muutenkin vain HHH vs Benoit/HBK/Orton joten Test olis voinut olla sellainen haastaja kuin Kevin Nash.
Parin kuukauden feudi ja huipennus johonkin special otteluun. Näin Test olisi päässyt esille WWE:ssä ja saanut ansaitsemaansa pushia.
Eihän Test mikään huippu ole, mutta ei huonokaan. No toivottavasti Test vielä joskus palaa WWE:hin.
En usko, että Testille annetaan kenkää. Hän on ollut uskollinen yhtiölle ja tehnyt kaikenlaista typerää sen puolesta (kuten mennyt painimaan vahingoittuneen niskan kanssa) ja hänellä on vielä pari pelastavaa ominaisuutta: Stacy Keibler (tyttöystävä) ja Shane McMahon (poi... siis ystävä).
Hmm...Test taitaa olla näitä heel forever painijoita jossa en todellakaan näe mitään pahaa. Tag-team mestaruus voisi Testille sopia, ei sen korkeampi/arvostettu vyö(Test on yhtä katu-uskottava kuin Zach Gowen).
Jos Testille haluttaisiin näkyvyyttä niin pistäisin miehen feudaamaan Eugenen kanssa. Miettikäähän...iso paha Test pieksäisi jälkeenjäänyttä Eugenea, Eugene saisi katsojien sympatiat puolelleen ja Testistä tulisi valtavan heatin turvin todellinen kusipää-heel. Ahh..rakastan heelejä.
valitettava juttu tua niska leikkaus ja vuoden sairasloma.No ei sille mitään voi ja sitten kun Test palaa niin tag team pystyyn jonkun painijan kanssa ja kullat kotiin.
Oli pakko herättää tämä topic taas eloon.

Test on mielestäni hyvä, ei liiku kehässä kankeasti ja on otellut yhden parhaimmista nähdyistäni matseista. Edge -vs- Test Survivor Series. Se oli hyvä matsi.

Siitä Tag-Team mestaruudesta vielä:

Matt Hardy ja Testhän tavoittelivat Booker-RVD aikoihin tag-mestaruudesta muutamia kertoja, mutta hävisivät. Hardy olisi ilman Kane-Lita häröilyjä Testille sopiva pari.
Mä pidän Testistä
(osasyy ehkä sekin, että jossain WWE-tietokonepelissä, joka jostain tuli koneelleni, Test on ainoa painija jolla koskaan voitin yhtään ottelua..)

Vaikka feud Steinerin kanssa ei ehkä ollutkaan parhaita ikinä, se oli kuitenkin varsin toimiva ollakseen WWE-feudi. Mielestäni Test kantoi hyvin heel-roolinsa siinä vaiheessa, ja uusi look piristi tilannetta. Mulle se oli ihan positiivinen yllätys. Vaikka en enää paljoa muistakaan juonikuviosta ja aika kultaa muistot, muistan, että en odottanut sitä niin hirveällä kauhulla kuin pelkkää Steinerin näkemistä odotin.
Kyllä Test aina paikkansa rosterissa ansaitsee.
Test on ihan hyvä niinkin isoksi mieheksi, hän ei ole hirveän kankea ja hän osaa muutaman hienon power-moven. Ottelut Steinerin kanssa eivät olleet mitään klassikkoja, mutta oikean vastustajan kanssa hän kykenee kohtuulliseen otteluun. Mielestäni ainakin ottelu Eddie Guerreroa vastaan WrestleMania 17:sta oli ihan kelpo katsottavaa.
"BlasterMaster" kirjoitti:
Koskinen kaikilla omat mielipiteet. Just luin vp.comist et Test on taas loukan niskat ja joutuu olla jopa ehkä vuoden poissa!

Nusnus, eikö tuo ollutkin Koskisen mielipide ?

No jos testistä puhutaan kaveri ei ole ikinä vakuuttanut minua, paitsi olemalla poissa showsta, not 4 me brothers.
Itsekkin pidän Testistä, mutta siihen ei ole mitään erityistä syytä.
Test on hyvä todellakin isoksi mieheksi.
Olen muutaman kerran pelannut Testillä, mutta en sen koommin.
(Harmi vain kun herra ei tule WWE L&L shown mukana Suomeen )
http://fi.playstation.com/features/feat ... ktype=FSOF

Tuassa osoitteessa on Testin haastattelu ja siitä voi vain sanoa, että ainakaan yksi haaveista ei koskaan toteutunut.

Harmi sinänsä, että Test sai potkut. Mies oli todella hyvä isoksi mieheksi ja olisi sopinut täydentämään ME kuvioita. No toivottvasti mies vielä palaa WWE:hin joku päivä.

Ja Ares. Minä sanoin, että "Huono juttu eikä varmaankaan enää edes jatketa sitä sopimusta"

Ja sinä sanoit "En usko, että Testille annetaan kenkää. Hän on ollut uskollinen yhtiölle ja tehnyt kaikenlaista typerää sen puolesta (kuten mennyt painimaan vahingoittuneen niskan kanssa) ja hänellä on vielä pari pelastavaa ominaisuutta: Stacy Keibler (tyttöystävä) ja Shane McMahon (poi... siis ystävä)."

Joten tässä nähdään, että pitää olla realisti eikä luottaa siihen, että tuntee vaikuttavia henkilöitä.
Harmi oli kyllä tuo miehen lähtö. Tosiaan, se suurin vyö jäi voittamatta WWE:ssä. Toivon miehelle tulevaisuudessa kuitenkin todella hyvää uraa (TNA:ssa?). Toivottavasti joku päivä vielä näkisimme miehen WWE:ssä.
Itse olen aina pitänyt testin menosta. Test on ehkä se hiematon timantti kanadalais painijoiden joukossa. World Belt näyttäisi hienolta testin vyötäröllä. Ja Test Nimen omaan on Yksilö painija eikä Tag. Hyvä juttu että Test tulee takaisin.
Ihan ok painija, ei hirveän hyvä tai huono. Test ainakin oli yksi lempipainijoistani, saa nähdä miten pärjää nyt kun tulee takaisin. Mielestäni Test ansaitsisi ainakin tag team vyön, toivottavasti Test tulee muuten Smackdowniin.
Test on mielestäni yksi huonoimmista painijoista koko WWE:ssä. Hän ei ole otellut urallaan yhtään hyvää matsia, tai en ole ainakaan sellaista nähnyt. Hänellä ei ole minkäänlaista tekniikkaa.

Ei helvetti mikä n00bi sinäkin olet. Tekniikalla ei ole välttämättä mitään tekemistä painijan hyvyyden kanssa. Test on puhdas brawleri, eikä hänen täten tarvitsekaan tehdä mitään ihmeen ketjupainia tai lukkoja. Eihän hän mikään Chris Benoit olekaan, mutta ei hänen ole tarkoituskaan olla. Tuo on juuri tuollaista naurettavaa bandwagon -tekstiä jolla yritetään turhaan kosiskella meidän kokeneiden käyttäjien hyväksyntää. Test on hoss, mutta yksi parhaimmista sellaisista, mitä E:ssä on viime aikoina näkynyt. Painu sinä noiden mielipiteidesi kanssa takaisin jonnekin tiltin keskustelualueelle.
"Jack DiBiase" kirjoitti:
Test on mielestäni yksi huonoimmista painijoista koko WWE:ssä. Hän ei ole otellut urallaan yhtään hyvää matsia, tai en ole ainakaan sellaista nähnyt. Hänellä ei ole minkäänlaista tekniikkaa.

Ei h****tti mikä n00bi sinäkin olet. Tekniikalla ei ole välttämättä mitään tekemistä painijan hyvyyden kanssa. Test on puhdas brawleri, eikä hänen täten tarvitsekaan tehdä mitään ihmeen ketjupainia tai lukkoja. Eihän hän mikään Chris Benoit olekaan, mutta ei hänen ole tarkoituskaan olla. Tuo on juuri tuollaista naurettavaa bandwagon -tekstiä jolla yritetään turhaan kosiskella meidän kokeneiden käyttäjien hyväksyntää. Test on hoss, mutta yksi parhaimmista sellaisista, mitä E:ssä on viime aikoina näkynyt. Painu sinä noiden mielipiteidesi kanssa takaisin jonnekin tiltin keskustelualueelle.
WTF? Äijä quottaa omaan tekstiä ja haukkuu itseään n00biksi? Outoa.
"JP" kirjoitti:
"Jack DiBiase" kirjoitti:
Test on mielestäni yksi huonoimmista painijoista koko WWE:ssä. Hän ei ole otellut urallaan yhtään hyvää matsia, tai en ole ainakaan sellaista nähnyt. Hänellä ei ole minkäänlaista tekniikkaa.

Ei h****tti mikä n00bi sinäkin olet. Tekniikalla ei ole välttämättä mitään tekemistä painijan hyvyyden kanssa. Test on puhdas brawleri, eikä hänen täten tarvitsekaan tehdä mitään ihmeen ketjupainia tai lukkoja. Eihän hän mikään Chris Benoit olekaan, mutta ei hänen ole tarkoituskaan olla. Tuo on juuri tuollaista naurettavaa bandwagon -tekstiä jolla yritetään turhaan kosiskella meidän kokeneiden käyttäjien hyväksyntää. Test on hoss, mutta yksi parhaimmista sellaisista, mitä E:ssä on viime aikoina näkynyt. Painu sinä noiden mielipiteidesi kanssa takaisin jonnekin tiltin keskustelualueelle.
WTF? Äijä quottaa omaan tekstiä ja haukkuu itseään n00biksi? Outoa.
Katsoppas vähän tarkemmin.
Test on mielestäni yksi huonoimmista painijoista koko WWE:ssä. Hän ei ole otellut urallaan yhtään hyvää matsia, tai en ole ainakaan sellaista nähnyt. Hänellä ei ole minkäänlaista tekniikkaa.
Tuon sanoi joskus aikoinaan Jack seuraavassa tekstissä
Test on mielestäni yksi huonoimmista painijoista koko WWE:ssä. Hän ei ole otellut urallaan yhtään hyvää matsia, tai en ole ainakaan sellaista nähnyt. Uran alun bodyguard-rooli sopi hänelle, mutta siirtyminen päätoimisesti kehään ei ollut hyvä idea. Hänellä ei ole minkäänlaista tekniikkaa, eikä hänen kehätyöskentelyssään ole mitään järkeä. Ne muutamat liikkeet, joita hän tekee (Pumphandle, Big Boot, Powerbomb, Clothesline, Test Drive) ovat tosin ihan tyylikkäästi tehtyjä, mutta muutama powerliike ei saa minua vakuuttuneeksi.

U dig?
"JP" kirjoitti:
WTF? Äijä quottaa omaan tekstiä ja haukkuu itseään n00biksi? Outoa.

Pointti meni ohitse niin että humina väin kävi.

Jack myönsi omalla tavallaan että hänellä aikanaan oli ilmeisesti "väärä" mielipide Testistä joka kaiken perusteella oli luotu siltä pohjalta että siihen aikaan teknisten painijoiden ylistäminen oli pop eikä hän ollut uskaltanut muodostaa omaa mielipidettään. Nyt hieman vanhempana forumistina hän on oman mieipiteensä muodostanut ja minä pidän siitä. Sekä mielipiteestä että sen muodostamisesta.

...vaikkakin Testistä pidetään nykyään aika yleisesti.
Pakko avautua ja kerrotava JOS minä olisin käsikirjoitaja tekisin Testin paluun näin. Cena Vs HHH matsi WM 22. ottelu on loppuhetkessä,Cena hallitsee,Tuomari on taju kankaalla (jostain syystä).HHH saa kuitenkin potkaistua cenaa mahaan ja yrittää pedigreetä cena passaa ja Triple lentää kaarella cenan yli. Cena nostaa HHH,n pystyyn ja heittää köysiin.
Triple H yrittää pyykkinarua mutta Cena väistää ja nostaa hunterin FU asentoon. Matsi näyttää olevan FU:ta vaillen selvä mutta yhtääkkiä yleisöstä tulee joku jannu joka on kuitenkin paljastuu Testiksi. Triple H olalla Cena kääntyy juuri Testiä päin ja Test pamauttaaa monon Cenan otsikkoon ja Tekee Test Driven kaupan päälle. HHH pääsee ylös ja tekee vielä pedigreen Cenalle ja Test painuu takaisin yleisöön. Tuomari on raahautunut kehästä ja laskee 1-2-3 ja HHH voittaa mestaruuden. Näin alkaa Test vs Cena Feud ja Testistä tehdään Samalla Rawin yksi kovimista nimistä ja nappaa ennen ensi kesää ensimmäisen maailman mestaruutensa.
"nWo-Sting" kirjoitti:
...ja Testistä tehdään Samalla Rawin yksi kovimista nimistä ja nappaa ennen ensi kesää ensimmäisen maailman mestaruutensa.

Minä pidän Testistä enemmän kuin varmaan on sallittua, mutta minäkään en ole missään vaiheessa pitänyt Testiä maailmanmestariaineksena. Hänellä ei ole painikykyjä, mikkitaitoja, karismaa eikä nimiarvoa siihen. TNA:n mestariksi hänestä olisi, mutta ei WWE:ssä. IC-komppania tai hyvän parin löytyessä tag team-divisioona olisi hänelle oikea paikka.

Toivottavasti unohtavat vain sen Test Driven, Testin Iso Mono on ollut minun silmissäni ainakin erittäin uskottava finisheri eikä Test Drive tuntunut oikein sopivan hänelle.

Test, Big Boot ja heel-rooli. Muuta en pyydä. ...ainakaan tässä viestissä.
Mimmonen tuo Test:n Testdrive on?
"querilla" kirjoitti:
Mimmonen tuo Test:n Testdrive on?

Inverted facelock into a rolling bulldog, tai jotain sinnepäin. Chris Daniels kutsuu sitä nimellä Last Rites ja Chris Hero nimellä Hero's Welcome, joskin liikkeet ovat hieman muunneltuja toisistaan.

.gif
Jos edellinen linkki ei toimi (niinkuin mulla) niin käytä tätä ja valitse liike numero 524

http://www.yucubetoo.com/moves21.html

Sekä seuraavalla videolla Test tekee Testdriven hurricanelle hieman ennen videon puoliväliä

http://www.youtube.com/watch?v=0pI--u8D ... 0finishers
"Syxx" kirjoitti:
Jos edellinen linkki ei toimi...

Juu, tietystihän ne ovat poistaneet suoralinkityksen...
No voi jäätävä, käytä huumorintajua JP.
Eikös tuo sama Last Rites ole käytössä myös CCC:lla.
"querilla" kirjoitti:
Eikös tuo sama Last Rites ole käytössä myös CCC:lla.

Jep, mutta hieman muunneltuna.
"Koskinen" kirjoitti:
Mielestäni Test on yksi WWE:n surkeimpia painioita ja sisään tulo musiikki on myös yksi huonoinpia


Minne se perustelu jäi?
vuoteen 2004///Jack

Itse pidin Testistä jonkin verran ennen Stacy:n managerointia ja Steiner-feudia, siinä hän jotenkin vajosi alaspäin. Test Ja A-train tag-team olisi mielenkiiintoista katseltavaa, mielestäni sopisi Kanen Ja Big Show:n ja muiden isojen miesten tag-teamien haastajaksi.
Minä en ole koskaan pitänyt Testistä single-painijana. Tag-team Albertin kanssa oli hyvä aikanaan, mutta sen hajoamisen jälkeen hän ei ole kyennyt tarjoamaan mitään. Hänen painitaitonsa eivät lopultakaan ole mitkään kummoiset edes sen kokoiselle painijalle eikä hän ole mikissäkään mitään. Sinänsä mukavaa että mies saa uuden tilaisuuden näyttää osaamistaan koska en missään vaiheessa hyväksynyt hänen potkujaan kun hän oli ollut kauan loukkaantuneena. Jos tag-divisioonaan panostettaisiin, näkisin Testin ja jonkun random-hossin (Tomko tai ehkä joku toinen palaava painija?) hyvänä lisänä siihen porukkaan.
En tiedä nyky Testistä , mutta kyllä hän oli yksi lempi painioistani joskus vuonna 2002-2003.
Test on kyllä äärimmäisen hyvä lisä ECW:n, juuri samoista syistä, joidenka vuoksi Testiä voisi pitää huonona lisänä. Test on kaikkea sitä mitä ECW:n ei pidä olla, joten heelauksella on melko hyvä tulevaisuus
"Hyrkanos" kirjoitti:
Test on kyllä äärimmäisen hyvä lisä ECW:n, juuri samoista syistä, joidenka vuoksi Testiä voisi pitää huonona lisänä. Test on kaikkea sitä mitä ECW:n ei pidä olla, joten heelauksella on melko hyvä tulevaisuus


OMGOMG, Onxe tulos takas??!?
Jos on, niin
Ja kyllä, hän on hyvä lisä ECW:hen.
Test on ollut ECW 'ssä jotain kuukauden? Velocity taas mukana asioissa.
"Hyrkanos" kirjoitti:
Test on kyllä äärimmäisen hyvä lisä ECW:n, juuri samoista syistä, joidenka vuoksi Testiä voisi pitää huonona lisänä. Test on kaikkea sitä mitä ECW:n ei pidä olla, joten heelauksella on melko hyvä tulevaisuus

Kyllä tämä menettelisi vielä, mutta mikäs tämä Mike Knox on?
Aivan jumalattoman turha sanoisin, Test on sinänsä ihan näyttävän voimakas.
"mörkö" kirjoitti:
Kyllä tämä menettelisi vielä, mutta mikäs tämä Mike Knox on?
Aivan jumalattoman turha sanoisin


Knox ajaa ihan saman asian kuin Test. Täydellä "turhuudellaan" molemmat itseasiassa saa yleisön sytytettyä melko hyvin. Kun on joku jota vihata, voi jopa Sandman näyttää hyvältä :-)
"Velocity" kirjoitti:
"Hyrkanos" kirjoitti:
Test on kyllä äärimmäisen hyvä lisä ECW:n, juuri samoista syistä, joidenka vuoksi Testiä voisi pitää huonona lisänä. Test on kaikkea sitä mitä ECW:n ei pidä olla, joten heelauksella on melko hyvä tulevaisuus


OMGOMG, Onxe tulos takas??!?
Jos on, niin
Ja kyllä, hän on hyvä lisä ECW:hen.

OMG! Sigisi on hajottavan tuttua tekstiä!
"Inkfish" kirjoitti:
Test on ollut ECW 'ssä jotain kuukauden? Velocity taas mukana asioissa.


Nomutkusiisheiniinku............
En ole seurannut WWE:tä sitten Wrestlemanian, jos oikein muistan. Olen lukenut vain uutiset W-alertista, ja ehkä keskustellutkin niistä. Mutta en ole kuitenkaan suuremmin nähnyt Testiä siellä, joten mistäs hän esille kupsahti?