Raw Diva searchin kiinostavuus ja järkevyys ? *spoilaa*
Lif2004-08-26 16:29
L
Kuinka moni teistä on oikeasti kiinostunut kyseisestä tapahtumasta?
Henkilökohtaisesti olen sitä mieltä että jopa kivet tekevät itsemurhan sen vuoksi.
Ei taida yleisö muutenkaan innostua, koska he liitävät suuria nimiä searchin yhteyteen kuten The Rockin käynti taisi olla vain yleisön kalastusta.
Mitä ne divat osaavat?
En usko että osaavat painia tai tehdä mitään muuta järkevää.
Ja mitä Raw tekee tällä voittaja divalla vuoden verran?
Kyseinen tyttö pitäisi kouluttaa jos se kehään halutaan laittaa ja senkin jälkeen tilanne on varmasti surkea.
Toivottavasti tämä Diva search on kokeilu joka ei koskaan enää toistu.
Jos nämä naiset osaisi painia ja sen perustella valittaisin paras. Voisi tapahtumassa olla mieltä, mutta koska se valitaan kuppikoon ja naaman perustella niin tapahtuma on järjetön.
Trisu2004-08-26 16:42
T
Sinänsä hyvin surullista, että jälleen kerran WWE:n Diva-osasto menee tuohon suuntaan. Asiat alkoivat jo näyttää valoisammilta (RAW:n osalta lähinnä), ja Women's Championship sai minunkin silmissäni edes jonkinlaisen merkityksen. Vaikka WWE:sta ei edelleenkään löydy todella taitavia naispuolisia painijoita, yritystä on sentään lähiaikoina ollut havaittavissa, ja mm. Trish on muuttunut ringissä strippaavasta eyecandysta melko päteväksi (WWE:n tasolla) naispainijaksi. Joskin viimeisin RAW nyt hieman oli takapakkia tässä asiassa...
Koko Diva Search on naurettava ajatus, ja katsojaluvut kertovat, etten ole ainoa tätä mieltä. Ja olisivat nyt edes sitten pitäneet silmänruoka-osaston SmackDownin puolella, mutta eipä tietenkään. Mitä tämä voittaja sitten tulee tekemään WWE:ssä? Edustamaan juuri sitä, mistä oltiin edes jollakin tasolla pääsemässä kauemmas vielä hetki sitten: turhaa, silmänruoaksi tarkoitettua bimboa, joka ringissä tulee esittelemään olemattomien painitaitojensa ohella vähäpukeista vartaloaan. Jee, näitä ei ollakaan koskaan nähty...
Ja eipä sillä, kauniita naisia on mukava katsella. Mutta kun kuitenkin ON kyse painiohjelmasta, näen tämän Diva Search idean todella typeränä tempauksena. Enkä sen puoleen puoltaisi sitäkään, että Randy Orton kävisi joka viikko ringissä pyörähtämässä tiikeri-tangoissa ja esittelemässä öljyttyä kroppaansa sen sijaan, että itseasiassa painisi.
Bah, voisin jatkaa tätä ranttia vaikka kuinka kauan, mutta olkoot. Eiköhän mielipiteeni jo tullutkin selväksi.
Ares2004-08-26 17:21
A
Nythän itse asiassa tuli se viimeinen naula WWEn naispainin arkkuun: Se ainoa road agent, joka WWEn naisia auttoi (Fit Finlay), sai siirron SmackDowniin.
Worst Technical Wrestler2004-08-27 05:17
W
Olen itsekin ihmetellyt - ja lähes inhonnut - tätä Diva Searchia. Sitäkin enemmän, kun nyt Tough Enough on tulossa takaisin. Mitäköhän WWE:ssä Diva oikein tarkoittaa? Kuuluuko sen merkitä naispainijoita vai naiskauneutta tarkoittavia koristuksia?
TE:ssa on sentään periaatteessa mahdollista saada WWE:iin uusia naiskykyjä, jotka osoittautuvat päteviksi kehässä. Eli täysin turha tämä Diva Search Saattaa senkin voittajalle tarjoutua läpimurtotilaisuus ja saahan hän varmasti ison säkin rahaa mutta voi arvata, että tällä tavalla ei uutta naispainitähteä saada.
No, voihan nuo divasearchit aina skipata yli. Minulle riittää Victoria ja muut Divat ovat lähinnä hänen haastajiaan. No EI sentään, asetan toivoni siihen TE:iin, että saataisiin uusia kykyjä kehiin.
J.H.girl2004-08-27 07:41
J
En todellakaan välitä tästä Diva Searchistä. Siis eihän ne osaa edes tehdä mitään. Keikuttelee vain muitten painioiden vierellä ja voivottelee. Onhan se miespuolisille katsojille ihan mukavaa, mutta kyllä sen divan pitää muutakin osata ku keikutella ja vietellä.
Oikeastaan aika turha juttu, olisivat mielummin tehneet pätevien naispainioiden etsinnän ja karsineet sitten niistä huonot ja ottaneet parhaat.
Omega2004-08-27 15:28
O
"J.H Girl" kirjoitti: Onhan se miespuolisille katsojille ihan mukavaa
Älä aliarvioi miehiä. Olen mies ja hetero, mutta tähän mennessä minulla ei ole ollut mukavaa yhdessäkään DS:än segmentissä. Muutaman ensimmäisen katsoin ja Rockin takia katsoin edellisen, mutta siihen se sitten jääkin ellei seuraavassa ole mukana esimerkiksi Mick Foleyta.
RAW Diva Search on mielestäni vapaapainin häpeäpilkkuja. Toinen toistaan bimbompaa naista kisaavat siitä kuka on se kaikista bimboin. Tietenkään kukaan heistä ei osaa painia ja kaikki saavutukset löytyvät rintojen ympärysmitasta ja nakulehtien kansien välistä.
Jos jonkun äänestäisin ulos, niin äänestäisin sen Christyn (punapää, nimestä en ole varma), koska hän on kaikista ärsyttävistä kisan ämmistä se ärsyttävin. 'My butt is hungry', jeesus sentään. Sen jälkeen on aivan sama kuka voittaa.
Eikä naisten sarja ole muutenkaan mielenkiintoinen. WWE:n naispainijat ovat melko surkeita, ja koko divisioona onkin noin neljän keskinkertaisen naisen kannettavissa. Koska divat valitaan ulkonäön ja tisuimplanttien mukaan ei painilta tosin voi paljoa odottaakaan. Koko divisioona pitäisi lakkauttaa, kunnes on saatu koulutettua mukaan oikeita naispainijoita.
Rep2004-08-29 15:54
R
WWE'n nyky "diivat" sanoivatkin joku aika tästä, että ei yhtään hyvä, koska Diva Searchin voittaja tulee ansaitsemaan enemnmän kuin suurin osa tämän hetken diivoista. parasta näissä segmenteissä on lähinnä Coach, joka osaa olla hauska.
Nidiahan on vasta nyt oikeastaan pääsemässä painimaan, ja hänhän sentään oli ensimmäisen Tough Enoghin (2002?) voittaja.
Ares2004-08-31 07:36
A
Oh, yeah! Kyllä WWE osaa. Eilen jenkkilässä Raw'ssa käytettyjen kirosanojen määrä kasvoi aika reippaasti. Ajatteleeko kukaan käsikirjoittajista mitään? Jos nämä naiset ilmeisesti jo vihaavat toisiaan (tai vihaavat Carmellaa tmv.) ja heillä ei ole mitään hajua säädyllisyydestä, niin ei varmasti ollut hyvä idea päästää heitä mikkiin.
Pari otetta...
Spoilershit
you have a gap so wide, you could drive a truck right through there
whore
Having a cock in your mouth doesn't have nothing to do with wrestling (Wankie oli kuin olikin väärässä)
ja hei tämä toimii aina: cum sucking, gutter slut
Lif2004-08-31 17:13
L
En tiedä pitäisikö itkeä vai nauraa. Nuo wannabe divat tekevät kokoajan typerämpiä temppuja, ja yksi niistä pääse vielä töihin RAW:han.
Minä aloin miettimään että miten nuo wannabet selvisi jos joku tekisi kirjallisen kokeen heille jossa käsitellän painijoita ja painia, mahtaako edes yksi saada yli puolet oikein ?
Ares2004-08-31 17:15
A
Reaktio The Rockiinkin näytti joidenkin kohdalla siltä, että heillä ei ollut hajuakaan kenestä oli kysymys... ja kysymys on sentään The Rockista.
Trisu2004-09-07 06:58
T
Kampanjoin Christy Hemmen puolesta (hei, täytyy yrittää pelastaa se mitä pelastettavissa on...), joten menkääpäs kaikki reippaasti osoitteeseen http://divasearch.wwe.com ja äänestäkää Christya voittoon!
_Max Waltman_2004-09-07 08:16
_
Tough Enoughissa on järkee sentään...Mutta että Diva Search? Tuntuu kuin WWE:n divat olisivat muuttumassa strippibaarin tanssijoiksi...Enään puuttuu lava ja tanko ^^. Sen verran hutsuilta Trish Stratukset yms. näyttävät, että ei hyvä.
Lif2004-09-07 15:11
L
Minä epäilen että Carmena on kahden viimeisen tytön joukossa. Itsekin vihaan häntä ja toivon ettei hän voita.
Mutta jos jäljelle jää kaikkien suosikki ja vihattu voi se tuoda katsojia ja jännitystä niille jotka sitä seuraa...taitaa onnistua fanit laskemaan yhden käden sormilla.
En tajua miksi divat tuhotaan näin? Heidän uskotavuus vähenee kokoajan enemän ja he ovat tällä hetkellä pohjalla kiitoksia Raw diva searchin. Ehkä naiset nousevat tästä ylöspäin, tai sitten he onnistuvat tuhomaan uskotavuuden tähteekin.
WWE:ssa naiset eivät melkein koskaan vuoda verta, harva heistä osaa painia ja onko siellä edes yhtä naista jolla ei ole implantti rintoja?
Voin olla tyhmä, mutta miten rintojen koko voi vaikuttaa painimiseen?
Ei miehiäkään oteta mukaan varustuksen koon takia, vaan taitojen. Miksei naisilla voi olla samoin?
Trisu2004-09-07 16:09
T
Eiköhän Amy tosiaan tipahda ensi viikolla, jolloin jäljelle jäävät Christy ja Carmella. Taidan matkustaa jenkkeihin asti Vinceä läpsimään, mikäli Carmellalle on pedattu voitto valmiiksi Playboy-aseman vuoksi... Naisella ei ole karismaa, hän on tylsä ja painitaidoton ja vaikuttaisia olevan mukana vain rahan vuoksi, sekä lisäksi on ilmeisen koppava ja ylimielinen. Kuten olen jo maininnut, en millään tavoin kannata tällaisia Diva Search -kilpailuja, mutta toivotaan nyt edes että Christy voittaa... Hän saattaisi tuoda RAW:n rosteriin edes jotakin uutta, ja kenties olisi valmis painimaankin.
"Ivory@IvoryWold.com" kirjoitti: The Raw Divas are in a bad spot right now. It seems like as hard as we work to bring integrity and interest into the Women's Division, the WWE 'creative team' (or whoever the mystery people are who make rotten decisions in storylines, etc.) work against us. The Diva Search is unentertaining, unimaginative, and a total waste of what each of the contestants could probably bring to our programing. Instead of a contest/reality show WWE is giving us Jackass meets Top Model! Wouldn't these girls be better off just saving face and getting naked for Playboy? At least they could be Bunnies with attitude instead of Dumb Divas. Watch, I'll probably be invited back to the ring to put over the new Diva as a real 'ring technician!' I wouldn't be surprised!
Enpä osaisi itse paremmin asiaa ilmaista.
_Max Waltman_2004-09-07 16:22
_
[haukotus]Mitä hemmettiä Vincellä taas on mielessä?[/haukotus]
Olen jo kerran tietenkin kirjoittanut tänne, mutta meinaako Vince taas kehitellä jonkinlaisen skandaalistorylinen? Hyvännäköinen nainen toimii Vincen henkilökohtaisena sihteerinä, ja Linda yllättää Vincen kaapista kys. naisen kanssa eroottisesta hetkestä...Vincen ideat alkavat olla syvältä perseestä...Vincellä alkaa joko vanhuus painaa tai sitten hän on pimahtanut täysin, koska on täytynyt järjestää Diva Search, voittajalle annetaan Developmental -sopimus ja voittaja sitten käy välillä RAWssa mutta viettää aikaa enemmän OVW:ssä, josta sitten hänet siirretään RAWhon, kun Vince katsoo hänen painitaitojensa olevan mallillaan...
Hmm... Ei näemmä enää mitenkään. Päivällä sivulla oli vielä mahdollista äänestää, mutta nyt tuo mahdollisuus on näemmä kadonnut. Omituista.
Vilkku2004-09-07 18:27
V
Eih! Suosikki tippui... Miten nyt voi elätä?!?!?? Eh... siis enhän minä sitä seuraa, kaverilta kuulin \o/
wesnt2004-09-07 19:31
W
No niin, laitetaan nyt tämäkin spoileriksi (uuu, kuka tippui eilen):
SpoilerAika paljon tämän kilpailun voittajan lupaavuudesta painikehässä kertoo varmaankin se että eilen tippunut Amy ilmeisesti mursi kätensä kädenväännössä? Itkettää.
"Ivory" kirjoitti: The Raw Divas are in a bad spot right now. It seems like as hard as we work to bring integrity and interest into the Women's Division, the WWE 'creative team' (or whoever the mystery people are who make rotten decisions in storylines, etc.) work against us. The Diva Search is unentertaining, unimaginative, and a total waste of what each of the contestants could probably bring to our programing. Instead of a contest/reality show WWE is giving us Jackass meets Top Model! Wouldn't these girls be better off just saving face and getting naked for Playboy? At least they could be Bunnies with attitude instead of Dumb Divas. Watch, I'll probably be invited back to the ring to put over the new Diva as a real 'ring technician!' I wouldn't be surprised!
Auts. Jos olisin Ivory niin saattaisin ruveta lukemaan läpi Hesarin työpaikkailmoituksia..
Ares2004-09-07 19:45
A
"wesnt (lainaten Ivorya)" kirjoitti: the WWE 'creative team' (or whoever the mystery people are who make rotten decisions in storylines, etc.)
Eivätkö edes WWEn omat työntekijät enää tiedä kuka tekee päätöksiä?
wesnt2004-09-07 20:04
W
"Ares" kirjoitti: Eivätkö edes WWEn omat työntekijät enää tiedä kuka tekee päätöksiä?
Joo, tuo hiukan häiritsi minuakin. Ei Ivory kaiketi ole enää aktiivirosterissa, mutta luulisi että hän sentään tietää kuka käsikirjoituksista vastaa. Varsinkin kun jopa katsojat tietävät.. Pitäisiköhän huolestua?
The Blasterpiece2004-09-08 11:44
T
Miksei muuten 'Ivorya ole näkynyt? Jokin loukkaantuminen? Alkaako ikä painaa? Lopettaako? Eikö hänelle ole mitään roolia? Ei niistä DS:äistä kukaan osannut painia eikä tule kukaan osaamaakaan. Diva Search= Turhaa...
Ares2004-09-08 11:47
A
Ivory juontaa WWE Experiencea. Sitä ennen hän oli OVWssa kouluttajana, mitä hän kai tekee vieläkin osan ajastaan.
Ares2004-09-10 09:28
A
Jerry "The King" Lawler paljastaa kiitettävästi asenteensa naisia kohtaan Byte Thisissä: Hän kertoo uskovansa, että kaikki naiset vihaavat toisiaan. Sitten hän juttelee jonkun esiteinin kanssa puhelimessa heti perään. Kyllä se on mukavaa, että lapsille opetetaan kaikkea kivaa.
Sen jälkeen hän kertoi kannattavansa Carmelaa, koska hänellä oli mahdollisuus jutella Carmelan kanssa useammin kuin muiden. Ongelma vain oli siinä, että eikö noilta WWEn työntekijöiltä kielletty Diva wannabeden kanssa keskustelu?
"Bunch of bimbos going at it with each other for a bunch of money. ... I look at it like this: There's a lot of people in the world that would do a lot of things for a quarter of a million dollars. So far I've not seen those girls do anything special for a quarter of a million dollars. If I was the one dropping the quarter of a million dollars for the bit, they'd have to do a whole lot more than that. I can tell you that right now."
-- Triple H:n kommentti Raw Diva Searchista Byte This!issä kertoen samalla tulevaisuuden rekrytointilinjauksista...
Special Spoiler: Triple H puhuu vahingossa ensi maanantaista, kun häneltä kysytään sunnuntaista. Freudilainen lipsahdus?
Lif2004-09-10 13:39
L
Pisteet Triple H:lle tuosta. Olen nimitäin samaa mieltä asiasta ja tämän kuun Raw lehdessä Coach ihmettelee myös miksi moni niin surkea tyttö tunkee itsensä kyseiseen tapahtumaan vaikka ei osaa mitään.
Ja kyllähän se on niin että tuossa pitäisi olla tarkempi linja mitä bimboja he ottavat tuonne. Koska wwe:lle se on haitaksi että heillä roikkuu siellä vuoden verran tyttö joka ei osaa yhtään mitään.
Mutta pian se selviä kenestä joudumme kärsimään vuoden verran, kunnes wwe voi vihdoin antaa potkut tälle. Epäilen kuitenkin että tyttö ei edes kestä vuotta siellä vaan lähtee sieltä paljon aikasemmin lätkimään tai sitten hän vain katoaa ohjelmasta eikä kukaan jää kaipamaan.
Hyppynen2004-09-10 18:16
H
Vuoden verran? Ei, se viime vuoden voittaja nähtiin ehkä kerran jossain PPV:n katsomossa ja sitten hän hävisi lopullisesti.
Ja vapaapaini ei ehkä kuitenkaan ole näille tytöille oikea ala, jos ranne murtuu kädenväännössä...
Wankie2004-09-11 11:27
W
Christy vie koko potin, sillä hänellä on paremmat lookit kuin muilla WWE:n naisilla yhteensä. Toivottavasti hänen debyyttinsä myötä kaikki maailman Trishit ja muut 'silikooni-on-pop' -diivat poistuvat ruudusta. I vote for Christy!
Vilkku2004-09-11 13:58
V
Carmellahan vangittiin, itse sanoo että syytön (duh). En jaksa kaikkia yksityiskohtia listata joten -> Rajah.com.
wesnt2004-09-13 14:20
W
"Raw preview" kirjoitti: Carmella, Joy and Christy all remained alive for the $250,000 RAW Diva Search grand prize last week. But after one of the three gets the boot this week, the remaining two will lace up the gloves for a boxing match.
That alone should be enough reason to watch RAW (9/8 CT on Spike TV).
Öh, excuse moi? Nauroin sellaiset puoli tuntia luettuani tuon..
"Trisu" kirjoitti: KAIKKI OSOITTEESEEN http://divasearch.wwe.com ja äänestämään Christy Hemme voittoon!
Joko tuolla muuten pystyy äänestämään? Minä nimittäin ihan menin sinne tänään, mutta en löytänyt mitään missä olisi voinut äänestää (se on sitten ihan eri asia että onko vika sivustossa vai käyttäjässä)..
Ares2004-09-13 14:27
A
"wesnt" kirjoitti:
"Raw preview" kirjoitti: Carmella, Joy and Christy all remained alive for the $250,000 RAW Diva Search grand prize last week. But after one of the three gets the boot this week, the remaining two will lace up the gloves for a boxing match.
That alone should be enough reason to watch RAW (9/8 CT on Spike TV).
Öh, excuse moi? Nauroin sellaiset puoli tuntia luettuani tuon..
Varmasti kannattaa katsoa... kolme naista, jotka vihaavat toisiaan, mutta joilla ei ole minkäänlaisia nyrkkeilytaitoja... eivät tule näyttämään divoilta sen jälkeen.
Trisu2004-09-13 14:32
T
"wesnt" kirjoitti:
"Trisu" kirjoitti: KAIKKI OSOITTEESEEN http://divasearch.wwe.com ja äänestämään Christy Hemme voittoon!
Joko tuolla muuten pystyy äänestämään? Minä nimittäin ihan menin sinne tänään, mutta en löytänyt mitään missä olisi voinut äänestää (se on sitten ihan eri asia että onko vika sivustossa vai käyttäjässä)..
Silloin kun tuon signaturen tuohon laitoin, Diva Search -sivustolla pystyi äänestämään suosikkiaan. Saman päivän aikana tuo mahdollisuus kuitenkin katosi... Joten siis ei ilmeisesti pysty vielä/enää äänestämään.
EDIT: Enkä uskalla signaturea mennä enää vaihtamaan, sillä viimeksi foorumi päätti tehdä jotakin kummaa salasanalleni enkä enää päässyt foorumille ennen kuin TM sitten kävi Hallintapaneelin kautta vaihtamassa salasanani oikeaan... Mukavaa
Ares2004-09-14 09:31
A
Damn it! Joku WWEstä luki tuon ylemmän viestini ja heitä ei päästetty toistensa kimppuun... Okei, jenkkiyleisö varmasti tykkäsi siitä, että Coachia piestiin, mutta itse olisin nähnyt paljon mieluummin kunnon ottelun kahden jäljellä olevan divan välillä.
Trisu2004-09-14 10:32
T
"Ares" kirjoitti: Damn it! Joku WWEstä luki tuon ylemmän viestini ja heitä ei päästetty toistensa kimppuun... Okei, jenkkiyleisö varmasti tykkäsi siitä, että Coachia piestiin, mutta itse olisin nähnyt paljon mieluummin kunnon ottelun kahden jäljellä olevan divan välillä.
Eikös tässä muuten ollut kyse jostain sellaisesta, että joidenkin nyrkkeily-whatever-Washington-whatever-sääntöjen mukaan tuo ei olisi ollut aivan laillista antaa noiden kahden nyrkkeillä keskenään? Jos joku tietää asiasta tarkemmin, olisin kiinnostunut kuulemaan mistä on kyse... Jos nyt mistään.
One&Only2004-09-14 11:38
O
WWE ei vaan halunnut että he loukkaantuisivat, kuten arm wrestling contestissa kävi. Ja näin WWE välttäisi mahdollisen syytteen saamisen siitä jos joku kilpailijoista loukkaantuisi.
Trisu2004-09-14 11:53
T
"One&Only" kirjoitti: WWE ei vaan halunnut että he loukkaantuisivat, kuten arm wrestling contestissa kävi. Ja näin WWE välttäisi mahdollisen syytteen saamisen siitä jos joku kilpailijoista loukkaantuisi.
Höh, luulin että tuossa takana oli jokin mielenkiintoisempikin juttu, mutta tuo kuulostaa toki loogisemmalta. Ja tuosta nykkeily-kohtauksesta... Carmella tyrmättiin (yleisön vastaanotolla siis, kumpa olisi Christyn toimestakin...) edelleen melko tehokkaasti. Muhah.
EDIT: Äänestys on jälleen toiminnassa divasearch.wwe.com -sivustolla. Äänestäkää Christyä!
Vilkku2004-09-21 04:28
V
SpoilerJES! Christy voitti!
Wankie2004-09-21 12:42
W
SpoilerSitten vain odottamaan minkälaista duunia Vince mimmille tarjoaa.
Vilkku2004-09-21 13:12
V
SpoilerJa tämähän on spoiler-topic. Ja kuitenkin spoilataan. Ja offtopiciakin.
Trisu2004-09-21 19:58
T
Wehey, olen nyt jotakuinkin tyytyväinen... Vaikka sinänsä sama se minulle on kuka siellä bikineissään häärää -kunhan se ei ole Carmella
Ares2004-09-21 20:05
A
Hei, Christy oli täysin sekaisin... eli juuri minun tyyppiäni.
Luulen, että katson häntä tulevaisuudessa mieluummin kuin useimpia nykyisiä divoja, vaikka tuskin hänestä on ottelemaan. Valet? Jollekin toiselle yhtä pahasti häiriintyneelle.
rossatron2004-09-21 20:11
R
Olisko kuvaa voittajasta?
Ares2004-09-21 20:14
A
Kelaa ylöspäin.
Omega2004-09-21 20:17
O
Carmella kieltämättä oli ja on hirveä tapaus. Christy on häntä mieluisampi katsottava lähes kaikilla osa-alueilla. Erityisesti pidän hänen asenteestaan laittaa itsensä peliin. Toisinaan hän siinä onnistui hyvin, toisinaan hiukan huonommin ('my butt is hungry', eh...). OVW ja selkeät käsikirjoitukset luultavasti pystyvät kitkemään hänestä nuo huonot ominaisuudet pois, jolloin meille jää käteen Litaa muistuttava, mutta karismaattisempi ja paremman näköinen nainen. Itse voisin kuvitella jopa hänet joskus ottelemassa. Juuri ominaisuus uskaltaa riskeerata oma ruumiinsa (se spagaatti jossain segmentissä) ja muutenkin esiintyä luonnollisesti yleisön edessä ovat niitä ominaisuuksia, joista on hyvä koulia painijaa. Ei hänestä ehkä parasta tule, mutta eiköhän hän Stacy Keiblerit tule päihittämään.
Ares2004-09-22 08:19
A
Virallisen webbisaitin mukaan Christy harrastaa capoeiraa, joten jotain hän varmasti osaisi jo nytkin kehässä, vaikka tyyli saattaisi poiketa huomattavasti normaalien painijoiden tyylistä.
Freaky2004-09-22 18:10
F
Huh, onneksi se playboy-tipu ei voittanut. Toivottavasti Christyn WWE-ura ei jää Stacy(tms. diiva)-pelleilyksi.
Uuu... Sannukka is back... // Ares
Matti Saari2005-03-09 12:23
M
En tiedä sopiiko tämä viesti tänne, mutta en parempaakaan - tai sopivampaa threadia löytänyt joten kelvatkoon.
Henkilökohtaisesti naispaini ei voisi vähempää kiinnostaa. Mielipiteeni on, että kehään kuuluvat vain miehet, ei naiset. En minä naisia kuitenkaan alalta ulos heittäisi, onhan se tosiaan pientä virkistystä siihen hikisten äijien vääntöön. Lisäksi he toimivat hyvänä storylinen mausteena kuten hyvänä esimerkkinä Trish-Christian-Jericho sotku. Diva Searchissa ei päälle päin katsottuna ole mitään järkeä, mutta kun tarkemmin ajattelee niin - on.
Turha itkeä T&A-naisten olemassa olossa bisneksessä. Kuinka monen mielestä Stacy Keibler on hyvä painimaan? Nii-in, ei monen. Joka tapauksessa 'Kysely'-threadissa joka toinen sanoo häntä seksikkäimmäksi diivaksi.
Eli pointtini; Miksei hyvännäköisiä (ja yleensä painitaidottomia) naisia saa olla alalla? Kyllä Christy Hemmekin on priun hyvännäköinen, enkä valita hänen Raw'n ajanottaja paikastaan. Kyllä ne lähikuvat hänestä mukavasti piristää jonkun umpitylsän matsin alkua (en yleistänyt joten älkää quotetko tuota).