Foorumiarkisto

← Foorumiin / sivustoon liittyvät aiheet

Alertin tiimi knockout

Oli vähän miettimistä, että minne tämä tungetaan mutta

Eli, yöllä aloimme yhdistelemään porukkaa näiltä foorumeilta tiimeiksi Captain Charisman kanssa messengerissä. Aluksi juttelimme asiasta, että jos WWE:hen tulisi tällainen tiimi kilpailu, kuten TNA:ssa oli ollut. Sitten aloimme listaamaan että ketä olisi minkäkin maan joukkueessa ja keskustelu siirtyi WWE:stä alerttiin, ja aloimme listaamaan alertin tiimejä kaupungin mukaan huviksemme. Sitten yhtäkkiä saimme mahtavan idean: Alertin tiimi knockout! Listasimme kasan "tiimejä" joita täältä alertista löytyy, ja koska myös kaupungista oli kyse, niin kaupunki mainitaan myös siinä mukana:

Herrasmiesliiga (forMANKIND & Wankie) = Pahvilaatikko
vWo (Ares, Silly Cow, Tirkka) = Vaasa
The Rambo Brothers (Blackbird, Hurricane Helms) = Tuusula
Waltman and the Camel (Walman ja Kameli) = Kerava
Beverly Hillsin Kytät (McClane & Vega) = Helsinki
Ylläpito (Trisu & TM) = Mikkeli
Hardy Girlz (J.H.Girl & M.H.Girl) = Seinäjoki
Iipparitz (Sarppi & wesnt) = Kuopio
Jemma (BigShowMan, Deve & Bliz) = Tampere/Parola.

Jos täästä listasta unohtui joku, asiasta on yksi päivä aikaa mainita ja sitten torstaina alkaa tiputtelu.

Tiedän, tämä on aika typerä idea, mutta se pitää silti kokea.


EDIT: Noniin people! Captain Charisman kanssa olemme nyt arponeet listan, joka näyttää tällaiselta:

Iipparitz vs. Hardy Girlz vs. Jemma

Rambo Brothers vs. vWo

Herrasmiesliiga vs. Waltman & Cameli

Ylläpito vs. Beverly Hillsin Kytät

Äänestää saa kaksi päivää, sitten alkaa semifinaali. Captain Charisma & Hatebreeder wish you a good luck. Now, let the show begin!
No kommentoidaanpas näitä nyt vähän:

Itse kisa on mielestäni loistava!

Herrasmiesliiga: Taitavat olla tällä foorumilla melko suosittuja, joten faceiksi joukkue luokitellaan. Ovat kisoissa vahvoilla, vaikka tällä hetkellä feudaavatkin kyttien kanssa (ehkä se vain edistää heidän mainettaan, koska kytät taitavat 'alerttilaisten keskuudessa olla heelejä).
vWo: No jaa... Saa ääniä tai ei. Ares vaikuttaisi olevan stablen johtaja ja hänen asemansa foorumilla on melko tweenermäinen. Tirkka ja Silly Cow seuraavat hänen jalan jälkiään...
The Rambo Brothers: Backyard-pojat ovat taatusti saavuttaneet face-aseman tämän foorumin keskuudessa. Kyllä täällä 'alertissa tykätää paljon Tuusulan BTW:stä. Ovat kisassa vahvoilla.
Waltman and the Camel: Toinen megaheel toinen überface. Paha sanoa. Henkilökohtaisesti en usko heidän pärjäävän, mutta äänestän heitä, jos joutuvat herrasmiehiä vastaan.
Beverly Hillsin kytät: No, niin kaikki vain kyttiä äänestämään! Jos pidätte Vegan diarysta, äänestäkää Beverly Hillsin kyttiä! Kytillä äänet (toivottavasti)!!!
Ylläpito: Melko värittömiä persoonia. trisu yrittää kerätä heel-statusta, mutta ei siinä ole onnistunut. Äänestäkää mielummin vaikka kyttiä.
Hardy Girlz: Megafacet ja tulevat taatusti saamaan Kamelin kaltaisilta pojilta ääniä. Itse en aio heitä äänestää, ellei he joudu Herrasmiesliigaa vastaan..

Loistava kisa ja muistakaa äänestää Beverly Hillsin Kytät voittoon.

BTW: Laitatko Hatebreeder sen meidän joukkueen Kyttä-sanan isolla.
"Vega" kirjoitti:
No kommentoidaanpas näitä nyt vähän:


Beverly Hillsin kytät: No, niin kaikki vain kyttiä äänestämään! Jos pidätte Vegan diarysta, äänestäkää Beverly Hillsin kyttiä! Kytillä äänet (toivottavasti)!!!




Kytät ovat muuten luonnollisesti heelejä kun muistetaan miten he terrorisoivat foorumia pari yötä sitten.
"Captain Charisma" kirjoitti:
Kytät ovat muuten luonnollisesti heelejä kun muistetaan miten he terrorisoivat foorumia pari yötä sitten.


Kytille ollaan harkitsemassa faceturnia. Mutta mikä estäisi heitä vaikka he olisivat heelejä? Kaikki kansa eivät ole markeja.
vWo: No jaa... Saa ääniä tai ei. Ares vaikuttaisi olevan stablen johtaja ja hänen asemansa foorumilla on melko tweenermäinen. Tirkka ja Silly Cow seuraavat hänen jalan jälkiään...


vWo on autonominen kommuuni. Meillä ei ole varsinaista johtajaa, vaan johtamisvastuu siirtyy kahden viikon välein jäseneltä toiselle. Tällä johtajalla on kuitenkin vain toimeenpanovaltaa ja kaikki tulevaa politiikkaa käsittelevät suunnitelmat tehdään vuosittain vuosikokouksessa. Mikäli politiikkaa on tarpeen muutta, pidetään ylimääräinen stablen kokous. Johtamisvastuussa oleva ei koskaan saa hyväksyä omia kulujaan vaan sen tekee muu stable yhteisymmärryksessä.

Enkä oikein tajunnut, että mikä tämän idea on, mutta missä ovat Iipparit (Sarppi & wesnt)? Ja onko tuo maantieteellinen jako välttämättä paras mahdollinen?
Miten minä ja wesnt muka niin erottamattomia ollaan....? Ja sitä paitsi

........Iipparit? That's so alentavaa, ei yhtään vierasperäistä kirjaintakaan.. Paljon huvittavampaa olisi nähdä, miten ihmiset yrittäisivät kirjoittaa "international baccalaureates" äänestääkseen minua listalta.
Äh, älkää lisätkö, jos ei ole ihan pakko
Jos tässä tosiaan tehdään joku tuollainen epämääräinen jako, niin te kuulutte kyllä tähän. Miten me vWo:ssa muka tosi asiassa toimimme stablena? Ei ole päässyt vielä kertaakaan tapahtumaan, eikä ole tarkoituskaan tapahtua. Osittain sen takia tämä ei ole kovin hyvä juttu, koska (kuten vWo-topicissakin jo selvästi ilmaistaan) stablesta menee pointti, jos sitä korostetaan ja niitä alkaa ilmestyä kuin sieniä sateella. Tai erityisesti, jos meidän pitäisi jotenkin toimia yhtenäisenä joukkona (mitä tuskin tulee tapahtumaan aivan heti).

Ja Iipparit ovat Iippareita... ette te sille mitään voi. Tai jos sinne pitää väkisin saada vierasperäinen konsonantti, niin sitten kai Iipparitz.

Tietenkin tuo ensimmäisen viestin jako on hyvin keinotekoinen, koska tällä foorumilla on stableja, mutta ne eivät ole muodostuneet puhtaasti maantieteellisin perustein.

Anyway, tuskin tämä mihinkään koskaan etenee, ei ole mitään järkeä kilpailla tällaisessa kisasssa, koska vWo olisi joka tapauksessa aivan liian hallitseva. Meillä on kaikki: hallitsevin mestari koskaan (minä), edellinen pitkäaikainen mestari (Cow) ja tulevaisuuden lupaus (Tirkka). Mitä muilla muka on?

EDIT: Sellainen lisäys vielä, että en ole koskaan tavannut Tirkkaa IRL ja vaikka Cow'n tunnenkin, hän ei kuulu aivan lähipiiriini (tai edes niihin kauempana oleviin piireihinkään).
"Ares" kirjoitti:
Meillä on kaikki: hallitsevin mestari koskaan (minä), edellinen pitkäaikainen mestari (Cow) ja tulevaisuuden lupaus (Tirkka). Mitä muilla muka on?

Mahdollisuus bannata kaikki vastustajaa äänestävät.. Muhah.
Ja minä muka voitin sinut neljällä äänellä Vuoden Heel -äänestyksessä...
Missä Oulu?
Ideana nyt oli vaan koota näitä ns. tiimejä jota näillä foorumeilla on ollut, ei jokaista kaupunkia mitä suomesta löytyy. Kaupunki mainitaan siinä vain mukana.
Jos tuolta kannalta lähdetään, niin se kaupunki kannattaa unohtaa heti. Mitenkäs Jemma Posse? Tai legendaarinen Trojans? Tai 'Kaikki'? Nyt ollaan Internetissä, ei tarvitse sitoutua paikkaan.
En noista vanhoista legendaaristista porukoista tiedä, mutta se Jemma on silloin tällöinen iskenyt silmään. Mutta onko sillä mitään väliä, jos se kaupunki mainitaan siinä kun sillä ei ole kuitenkaan mitään väliä. Lisäätän sitten vaikkapa tuo Jemma, eikös siinä ollut Bliz & BigShowMan?
Niitä jäseniä on hiukan enemmän. Siinä onkin mukavaa ajanvietettä sinulle kun yrität löytää kaikki (varsinkaan kun kaikilla ei edes lue sitä rankissa).
Tarvitaan tietysti All-Star ryhmä: MODEZ~!
Missäs on Rossatron & Rey The 619??? Mehän olemme sentään serkuksia
Jos asiaa lähdetään käsittelemään vakavasti (ja se on yleensä paras keino käsitellä itsessään naurettavia/typeriä asioita) niin ainoat tuosta listasta joita voisi pitää aitoina stableina on Herrasmiesliiga, vWo ja Hardy Girlz. Mielestäni niissä on ainoastaan sitä ulkonäöllistä ja/tai asenteellista yhteenkuuluvaisuutta mitä stablelta odotetaan. Muut ovat sitten ainoastaan löyhiä yhteenliittymiä.

Onko tästä tarkoitus järjestää jonkinlainen äänestyskin? En pidä sitä sinänsä minään erikoisen hyvänä ideana (joillain ihmisillä on tapana ottaa jotkut asiat aavistuksen liian vakavasti, en mainitse nimiä koska en pysty mainitsemaan yhtään nimeä) mutta jos näin tapahtuu voitte olla varmoja että SC äänestää joka kierroksella Hardy Girlzejä. Kyllä, jopa vWo:ta vastaan.

Mitä?


Älkää katsoko minua noin...
Jos nyt tarkkoja ollaan, niin yksikään noista ei täytä stablen vaatimuksia. Stable keskittyy manageriin, jolla on 'tallissaan' painijoita/käyttäjiä eli Heenan Family oli Stable, Heymanilla oli stable viime vuonna ja niin edelleen. Tosi asiassa kyseessä on siis faction. Joissain tapauksissa.

Tästä voidaan jatkaa eteenpäin ja todeta, että ainoa todellinen stable Now'n ja 'alertin historiassa oli...

...The Trojans.

Factioneita täällä on sitten varmaan enemmänkin... esim. päkjaardaajat voisi helposti tulkita omaksi factionikseen, samoin indyilijät ja old skoolerit. Tosin, se ei kai ole tämän ketjun tarkoitus.
Öö, ja millähän tavalla jemmaan kuuluu vaan Bliz ja BSM?
"Natumania" kirjoitti:
Öö, ja millähän tavalla jemmaan kuuluu vaan Bliz ja BSM?

Niin siitähän puuttuu Deve ja muut.
Eipä ole tietoa niistä kaikista jäsenistä, että jos joku voisi vähän valaista asiasta.
Oli vähän miettimistä, että minne tämä tungetaan


No olipa vaikea päätös

Tarvitaan tietysti All-Star ryhmä: MODEZ~!


God no. Tulos olisi varmaan melkein yhtä hirveä kuin jos minut ja Omega yritettäisiin tunkea yhteen.
"Hyppynen" kirjoitti:
God no. Tulos olisi varmaan melkein yhtä hirveä kuin jos minut ja Omega yritettäisiin tunkea yhteen.

Joo, se ei ollut kaunista katsottavaa.

Asiasta toiseen, kun imaatte pornoa p2p-ohjelmalla olkaa tarkkoja mitä tiedostoja otatte. Kohdalle saattaa osua kotimaisia gay-pätkiä.
"Silly Cow" kirjoitti:
Asiasta toiseen, kun imaatte pornoa p2p-ohjelmalla olkaa tarkkoja mitä tiedostoja otatte. Kohdalle saattaa osua kotimaisia gay-pätkiä.

Haluatko kertoa jotain?
Note to self:

Älä tee vitseistä liian monimutkaisia. Plebeijit eivät kuitenkaan ymmärrä.
Note to fellow stable(/faction)member: älä avaa itseäsi noin helpoille hyökkäyksille kuin tarkoituksella.
Mitä minä sille voin että niinkin ovela termin "asiasta toiseen" käyttö menee muilta ohitse.

Oikeasti, "asiasta toiseen" on jo terminä niin typerä että sitä ei voi käyttää kuin nimenomaan päinvastaisessa tarkoituksessa.

Esimerkkinä tällainen helpompi:

"Olin täysin myyty sen naisen nähtyäni. En ole kuin kerran eläessäni nähnyt jotain yhtä seksikästä.

Asiasta toiseen, ostin eilen uuden peilin."

Menikö perille?
Mutta kun luultavasti Vilkku ymmärsi (kielimuurista huolimatta), mitä yritit tehdä. Hän kuitenkin näki mahdollisuuden kuivalle huumorille ja käytti sen. Mahdollisuus oli vielä harvinaisen helppo, joten jos Vilkku ei olisi käyttänyt sitä, joku toinen olisi.

Minulla olisi tähän väliin loistava vankilaraiskausvertaus, mutta jääköön väliin, koska foorumin ikäraja on kuitenkin 13.
Mielestäni on uskomattoman mautonta napata osa toisen vitsistä vain jotta pääsisi laukomaan oman vitsinsä.

Toisaalta roikkuvat housut ja jatkuvasti päässä olevat pipot ovat myös mielestäni mauttomia joten ilmeisesti minun mielipiteitäni ei kuunnella tällaisisa asioissa...
Noniin people! Captain Charisman kanssa olemme nyt arponeet listan, joka näyttää tällaiselta:

Iipparitz vs. Hardy Girlz vs. Jemma

Rambo Brothers vs. vWo

Herrasmiesliiga vs. Waltman & Cameli

Ylläpito vs. Beverly Hillsin Kytät

Äänestää saa kaksi päivää, sitten alkaa semifinaali. Captain Charisma & Hatebreeder wish you a good luck. Now, let the show begin!
"Silly Cow" kirjoitti:
Mielestäni on uskomattoman mautonta napata osa toisen vitsistä vain jotta pääsisi laukomaan oman vitsinsä.


Jokainen viesti avaa meidät mauttomien vitsien pahalle vaikutukselle. Omalta kannaltasi pahinta tässä on se, että vaikka Vilkun oma oli ehkä helpompi, se oli loppujen lopuksi tyylikkäämpi kuin omasi, joka oli ulosanniltaan hiukan väkinäinen.

Jos kuiva huumori on peli, Vilkku voitti sinut tässä erässä, hyväksy se ja jatka eteenpäin.

Toisaalta roikkuvat housut ja jatkuvasti päässä olevat pipot ovat myös mielestäni mauttomia joten ilmeisesti minun mielipiteitäni ei kuunnella tällaisisa asioissa...


Pipot ovat moderni tapa harjoittaa evoluutiota. Aika moni raver on kuollut pidettyään pipoa liian pitkään ecstacyn vaikutuksen alaisena.

Roikkuvilla housuilla on merkitys, jota harmi kyllä suurin osa nykyisistä käyttäjistä ei tunne.



Ja ne äänet...

Iipparitz Jemma on nykyään liian epäaktiivinen ja kyllä Kuopion tytöt voittavat Seinäjoen tytöt helposti, vaikka seinäjokelaiset olisivatkin kanssa-pohjalaisia
Hardy Girlz
Jemma

Rambo Brothers
vWo Hmm...

Herrasmiesliiga mutta vain koska pojat... noh, tämähän oli vain K13-foorumi...
Waltman & Cameli

Ylläpito Yeah... ei taida tarvita kommentointia...
Beverly Hillsin Kytät

Ylläpito muuten kuuluu Jemmaan...
Esimerkkinä:

Hardy Girlz
Beverly Hillsin kytät

Eli tuolla tavalla. Ja lihavoitu on siis se, joka on mielestänne parempi.
Iipparitz
Hardy Girlz
Jemma

Valitan Sarppi. Valitan wesnt. Minä tein lupauksen ja jos SC jotain pitää (tyylittömien vaatteiden lisäksi) niin lupauksensa. Hardy-tyttärien gimmick vain on niin loistava että sitä vastaan on paha taistella.

Jätän kuitenkin hyvän maun nimissä mainitsematta sen että ilman Jemmaa tämä olisi unelmaottelu.

...damn, myöhäistä.


Rambo Brothers
vWo

Siis oikeasti hei... Ja nyt se on sentään oikein kirjoitettu.


Herrasmiesliiga
Waltman & Cameli

Vaikka ovat vain kalpeita versioita siitä alkuperäisestä niin Waltmanin ja Camelin hoitamisessa ei liigalaisilla tule edes hiki.


Ylläpito
Beverly Hillsin Kytät

En kaipaa banneja.
Miksi me olemme triple threat -ottelussa? that's so unfair.
Nohhh, tästähän tulee kovinkin vaikeata:

Iipparitz vs. Hardy Girlz vs. Jemma
Rambo Brothers vs. vWo
Herrasmiesliiga vs. Waltman & Cameli
Ylläpito vs. Beverly Hillsin Kytät

Mielenkiinto ei varmaan herää vielä seuraavillakaan kierroksilla...
Iipparitz vs. Hardy Girlz vs. Jemma

Rambo Brothers vs. vWo

Herrasmiesliiga vs. Waltman & Cameli

- Heheh. Onko epäilystäkään?

Ylläpito vs. Beverly Hillsin Kytät

- Tai onko tässä epäillystä?
Iipparitz vs. Hardy Girlz vs. Jemma

Rambo Brothers vs. vWo

Herrasmiesliiga vs. Waltman & Cameli

Ylläpito vs. Beverly Hillsin Kytät
Annetaan armoa... Murskatkoon Herrasmies liiga tämän teamin.
Iipparitz vs. Hardy Girls vs. Jemma

Rambo Brothers vs. vWo

Herrasmiesliiga vs. Waltman & Camel

Ylläpito vs. Beverly Hillsin kytät

Seuraavasta kierroksesta voisi tulla vähän tasaisempi
Iipparitz vs. Hardy Girls vs. Jemma

Rambo Brothers vs. vWo

Herrasmiesliiga vs. Waltman & Camel

Ylläpito vs. Beverly Hillsin kytät
"Vega" kirjoitti:
Iipparitz vs. Hardy Girls vs. Jemma

Rambo Brothers vs. vWo

Herrasmiesliiga vs. Waltman & Camel

Ylläpito vs. Beverly Hillsin kytät


Vega vähäosaisten auttaja ja backyaardaajien ystävä.
"Captain Charisma" kirjoitti:
Vega vähäosaisten auttaja ja backyaardaajien ystävä.


Täytyyhän tähän äänestykseen vähän väríä saada..

EDIT: Äänestäkää nyt ihmeessä Kytät voittoon, niin seuraavalla kierroksella näette ottelun feudista Beverly Hillsin Kytät vs. Herrasmiesliiga!
Iipparitz vs. Hardy Girls vs. Jemma

Rambo Brothers vs. vWo

Herrasmiesliiga vs. Waltman & Camel

Ylläpito vs. Beverly Hillsin kytät

Hmm...todella yllättävä rivi.
Iipparitz vs. Hardy Girlz vs. Jemma

Rambo Brothers vs. vWo

Herrasmiesliiga vs. Waltman & Cameli

Ylläpito vs. Beverly Hillsin Kytät

Ketä helvetissä Beverly Hillsin Kytät ovat?
"Genghis Khan" kirjoitti:
Ketä helvetissä Beverly Hillsin Kytät ovat?


Vega ja McClane.

Ensimmäisellä sivulla on kerrottu ketkä kuuluvat mihinkin tiimiin.
Vega on Tazz-avalla varustettu rookie, joka on spammannut reilusti viime aikoina, McClane on kai hänen IRL-kaverinsa. Pojilla on jotain fiksaatioita 80-luvun toimintaleffoihin.

EDIT:

Äänestäkää nyt ihmeessä Kytät voittoon, niin seuraavalla kierroksella näette ottelun feudista Beverly Hillsin Kytät vs. Herrasmiesliiga!


Olisi muuten harvinaisen yksipuolinen ottelu harvinaisen yksipuolisessa feudissa.
Iipparitz vs. Hardy Girlz vs. Jemma

Rambo Brothers vs. vWo

Herrasmiesliiga vs. Waltman & Cameli

Ylläpito vs. Beverly Hillsin Kytät

Jep jep...

EDIT: En oikein kiinnittänyt tarpeeksi huomiota postaukseesi. Nyt on lista oikein.
Eh?

"Hatebreeder" kirjoitti:
olemme nyt arponeet listan, joka näyttää tällaiselta:

Iipparitz vs. Hardy Girlz vs. Jemma

Rambo Brothers vs. vWo

Herrasmiesliiga vs. Waltman & Cameli

Ylläpito vs. Beverly Hillsin Kytät
Iipparitz vs. Hardy Girlz vs. Jemma

Rambo Brothers vs. vWo

Herrasmiesliiga vs. Waltman & Cameli

Ylläpito vs. Beverly Hillsin Kytät
"Hatebreeder" kirjoitti:
Eipä ole tietoa niistä kaikista jäsenistä, että jos joku voisi vähän valaista asiasta.

No ainakin sen Deven voitte lisätä.
Vihje: Jos en väärin muista, heitä on 11 ja intern.
Ovatko he sitten vanhalla foorumilla olleet aktiivisempia, nykyään kun näkee vain BigShowMania ja häntäkin harvoin.