Foorumiarkisto

← Painijat

Cryme Tyme

Cryme Tyme (JTG ja Shad) teki debyytti ottelunsa viime Raw´n jaksossa jossa voitti Spirit Squadin.
Mielestäni hyvin kiinnostava joukkue. Varsinkin themen alku on huvittava "Jou Jou Jou". Tämä tuo lisää väriä Raw´hon ja Raw´n joukkueisiin.
Mitä mieltä muut olette tästä uudesta räppäävästä joukkueesta?
Paha mennä viellä äijistä mitään sanomaan. Theme tosiian on aika huvittava. Mielenkiintoiselta joukkueelta vaikutta ja toivottavasti pääsee kunolla esille tag- liigassa, eikä unohdeta samantien. Mutta einyt siltikään heti tag mestaruuksia, kuten Lance Cade & Murdoch aikoinaan. Parikuukautta pushia sitten vyöt pojille. Tosiaankin tuo lisää väriä tag liigaan, kun nykyyään RAW´issa on todella tylsiä teameja, kun Spirit Squadkin on jo alannut kyllästyttää. RAW tarvitsisi lisää tälläisiä mielenkiintoisia joukkueita ja nopeaa.
Odotan jo innolla Cryme Thymen ja Cade&Murdochin välistä feudia. Siitä saisi aika mojovaa kamaa aikaiseksi!
Minun mielestäni hieman lapsellinen/tyhmä tuo räppäri gimmick, Tyypit heiluvat kuin heinäpussit ja theme on aika tyhmä. Itse en räppäreistä yhtään pidä, mutta saattavat olla jopa hyviä. Saa nähdä.
Minun mielestäni Cryme Tyme on ennemminkin parodiaa neekerigangstoista kuin että se olisi heidän varsinainen gimmickinsä. Ja missä mielessä he muka räppäävät? Ainakaan videoissa ja ensimmäisessä segmentissään kukaan ei mitään räppäillyt. Koomisia Parodiahahmojahan he ovat ja saattaa olla, että tämä oikein käytettynä iskee yleisöön oikein hyvin.

Minua ainakin nauratti poikien sisääntulopelleily, koska tällaista heilumista oikeastikkin täälläpäin näkee ja heille on tullut naurettua oikein kunnolla. Euroneekerit voisivat painua sinne missä pippuri kasvaa, kiitos.
Mielestäni Cryme Tyme vaikutti erittäin lupaavalta parilta. Ja räppäri gimmic sopii heille mitä paremmin. Suht hyviltä he näyttivät painikehässäkin. Ei nyt mitään viiden tähden painia, mutta kuitenkin hyvin. Oli muuten entrancen aikana pientä hilpeyttä havaittavissa. Erittäin hyvä lisä SD!:n Tag team kaartiin. Ja toivottavasti he viellä saavat jonain kirkkaana perjantaina Tag-Team vyön itselleen.
"rawfan" kirjoitti:
Mielestäni Cryme Tyme vaikutti erittäin lupaavalta parilta. Ja räppäri gimmic sopii heille mitä paremmin. Suht hyviltä he näyttivät painikehässäkin. Ei nyt mitään viiden tähden painia, mutta kuitenkin hyvin. Oli muuten entrancen aikana pientä hilpeyttä havaittavissa. Erittäin hyvä lisä SD!:n Tag team kaartiin. Ja toivottavasti he viellä saavat jonain kirkkaana perjantaina Tag-Team vyön itselleen.


Eivät muuten paini Smackdownissa...
"Riveni" kirjoitti:
Ja missä mielessä he muka räppäävät?


Koska räppärit keksivät jossain vaiheessa gangsta imagon, tarkoittaa se tietenkin että kaikki gangsta = räppi
En tiiä, mut itteeni tää team iskee tosi hyvin.
Cryme Tyme tekee raw:ista entistäkin kiinnostavamman ohjelman katseltavaksi. Varsin mukavaa katsottavaa oli tuo Cryme Tyme vs Charlie Haas & Viscera. Kun siinä alussa "varastivat" sen television. Todella lupaava joukkue. Ehkäpä tulevaisuudessa mestaruuksia irtoaa.
"Samu-kamu" kirjoitti:
Cryme Tyme tekee raw:ista entistäkin kiinnostavamman ohjelman katseltavaksi. Varsin mukavaa katsottavaa oli tuo Cryme Tyme vs Charlie Haas & Viscera. Kun siinä alussa "varastivat" sen television. Todella lupaava joukkue. Ehkäpä tulevaisuudessa mestaruuksia irtoaa.


Totta. Painitaitoakin löytyy, joten miksei? Lisäksi he ovat loistavia viihdyttäjiä.
Cryme Tyme näyttää erittäin lupaavalta Heat:ssa. Tuolla menolla jos jatkuu veikkaisin että homiessit saavat kohta TV-aikaa ja ovat varmasti parempia haastajia Hardyille kuin Cade&Murdoch.
"kalis" kirjoitti:
Cryme Tyme näyttää erittäin lupaavalta Heat:ssa. Tuolla menolla jos jatkuu veikkaisin että homiessit saavat kohta TV-aikaa ja ovat varmasti parempia haastajia Hardyille kuin Cade&Murdoch.
Mitä vikaa Cade & Murdochissa nyt on? WWE:n tämän hetken yksi parhaista tag teameista.
Backlashissä Murdoch:in kehätyöskentely näytti aika huteralta(esim.missasi melkein koko Whisper in the Wind spotin, joten Jeff hyppäsi tyhjään). Muutenkaan Murdoch ei ole ihan sieltä karismaattisimmasta päästä, Cryme Tyme taas on kariismattinen ja hyvä kehässä. Ja heillä on myös paljon parempi gimmick kuin kaksi cowboyta.
"Supa" kirjoitti:
"kalis" kirjoitti:
Cryme Tyme näyttää erittäin lupaavalta Heat:ssa. Tuolla menolla jos jatkuu veikkaisin että homiessit saavat kohta TV-aikaa ja ovat varmasti parempia haastajia Hardyille kuin Cade&Murdoch.
Mitä vikaa Cade & Murdochissa nyt on? WWE:n tämän hetken yksi parhaista tag teameista.


Tylsä gimmick, ja muuten vain tylsät painijat eivät jaksa viihdyttää, vaikka he kuinka taitavia olisivatkin. Ainakin tämä on varmasti monelle syynä, kun pitävät esim. Cryme Tymea parempana Tag Teamina. Eivätkä miehet taida saada kunnon reaktiotakaan yleisöstä, tai jos saavat, niin sitten olen kyllä katsonut silmät ja korvat kiinni TV -tapahtumia.
Minusta taas Cade& Murdoch on sata* parempi joukkue kuin cryme tyme.
Murdoch voisi minun puolesta mennä vaikka ME:hen lähes täydellinen painija ja olen ihan tosissani. Sääli ettei WWE tajua hyvän päälle.
Cade on ihan ok ja hyvä lisä joukkueeseen.

Cryme Tyme on taas joukkue mitä en halua nähdä juurikaan tärkeissä kuvioissa, onhan joukkue sinänsä ihan hyvää painia ja ihan ok gimmick mutta en usko että he ikinä tulevat menestymään saati sitten tekemään pitää uraa..
"kalis" kirjoitti:
Cryme Tyme taas on kariismattinen ja hyvä kehässä.

Cryme Tyme ei ole mitään muuta kuin kaksi erittäin vihreää painijaa, jotka ratsastavat pelkästään tuon gimmickinsä avulla. He ovat täydellinen esimerkki yhdestä WWE:n pahimmasta ongelmasta. Kun joku creative tiimin jäsen saa päähänsä hyvän gimmick idea, se toteutetaan nostamalla joku random OVW tyyppi rosteriin tai palkaamalla joku random indy painija, ja heillle vain lätkäistään gimmickit ja heitetään susille.

Cryme Tymen gimmick johtaa todennäköisesti siitä, kun Vince McMahon näki jakson Chappelle's Showsta (oli kauan kauan sitten Alertin huhuissa, en keksinyt päästä), ja päätti, että nyt tehdään komedia tag team, joka koostuu kahdesta mustasta miehestä. Sen jälkeen katsottiin mitä mustia painijoita palkkalistoilta löytyy, ja päädyttiin OVW painija Shad Gaspardiin, joka oli jo pitkään ollut OVW:ssa, mutta ei vielä ollut lähellekään valmis nostettavaksi. Sitten hänelle piti vielä saada tag partneri, ja koska sellaista ei valmiiksi löytynyt, WWE palkkasi Jayson Paul nimisen nuorukaisen, joka oli paininut vasta pari vuotta. Muutama kuukausi myöhemmin miehet olivat jo RAW'ssa, kun WWE:n johto jostain syystä ajatteli, että hauska gimmick kantaisi heitä ja peittäisi huonon kehätyöskentelyn.

Cryme Tyme debytoi ihan tyylillä muutaman hauskan vignetten saattelemana, mutta kuinka ollakaan pian heidät haudattin Heat helvettiin välillä painien tyhjänpäiväisiä filler matseja RAW'ssa. Tuloksena jälleen yksi huono esimerkki siitä, kun painija kehitetään gimmickiä varten, eikä toisin päin. Jos Shadin ja JTG:n noston kanssa ei olisi kiirehditty, he olisivat voineet rauhassa hiota kehätaitojaan OVW:ssa, ja debytoida vasta sitten kun olisivat olleet siihen valmiita.
Kieltämättä mode on jälleen oikeassa, mutta pakko tähän on jotain heittää. Eli
Cryme Tyme ei todellakaan edusta mitään WWE:n parasta Tag Teamia edes painillisesti, saati yksilöinä eivät todennäköisesti saisi juuri mitään aikaan, ja päätyisivät hyvin nopeasti OVW:hen ikuisiksi ajoiksi. Mutta kuinka moni sitten edustaa hyvää painia WWE:n puolella? Nimiä on aika vähän. Jotkut ovat keskinkertaisia ja useimmat riman alta. Kyse voi olla juuri siitä, ettei hyvä paini myy suurelle yleisölle. Se ei vaan jaksa kiinnostaa. Sen sijaan jenkkimarkit haluavat nähdä kuinka "yyberdyyber you can't see meeee" Cenaa
tekee FU:n "isolle ja pahalle" The Great Khalille. Mutta palataanpas takaisin Cryme Tymeen. Elikkä gimmickin tarkoitus on viihdyttää yleisöä, ja mielestäni se on siinä onnistunut loistavasti. Ehkä hauskuus on lopahtanut hieman ajan myötä, kuten kävi myös DX:n jutuille ja monille muille. En tiedä mikä siinä on, mutta kyllä minua ainakin jaksaa kiinnostaa aina, että mitä JTG ja Shad backstagella puuhaavaat. On tuonut hyvää kevennystä RAW'hon tähän asti. Niin, painitaitoja voisi vielä hioa vaikka OVW:n puolella, mutta sen jälkeen tuskin mikään estäisi Cryme Tymen nousua kohti Tag Team -vöitä. Nyt se olisi turhan aikaista ja muutenkin järjetöntä.