Varmistuneet ottelut: WWE Championship:
Randy Orton (c) def. Shawn Michaels
World Heavyweight Championship (Hell In A Cell):
Batista (c) def. The Undertaker
ECW Championship:
CM Punk (c) def. John Morrison & The Miz
Traditional Survivor Series Elimination match:
Triple H, Jeff Hardy, Matt Hardy, Rey Mysterio & Kane def. Umaga, Mr. Kennedy, MVP, Finlay & Big Daddy V
Single match:
The Great Khali def. Hornswoggle by DQ
10 Divas Tag Team match:
Mickie James, Maria, Torrie Wilson, Michelle McCool & Kelly Kelly def. Beth Phoenix, Jillian Hall, Melina, Victoria & Layla
World Tag Team Championship:
Cade & Murdoch def. Hardcore Holly & Cody Rhodes
Huhutut ottelut:
Lumihiutale2007-10-29 20:18
L
no niin WWE! tehtäisiinkö tästä sellainen todella hyvä PPV pitkästä aikaa?
Chris Jericho palaa ja Edgehän palaa myös, noh tästähän seuraa hyvä feudi ja Survivor Seriesissä näemme Ladder Match - Chris Jericho vs. Edge.
Shawn Michaels ei vain yksinkertaisesti saanut tarpeekseen Randy Ortonista. Triple H:llä on jäänyt kana kynittäväksi vielä No Mercystä. Triple Threat odottaa, Randy Orton vs. Shawn Michaels vs. Triple H.
Jeff Hardy on ollut tiukalla viime aikoin Kennedyn kanssa, joten miksei miehet kohtaisi? Jeff Hardy vs. Ken Kennedy
MVP on iloinen saatuaan Matt Hardyn nyt vähäksi aikaa pois selustastaan, mutta nyt hän saa vastukseksi Rey Mysterion.
Batista on tietenkin SmackDownin ME:ssä, voitaisiin ehkä nähdä 4 miehen ME: The Great Khali vs. Batista vs. The Undertaker vs. Mark Henry
Sitten vielä muutamia täytematseja, mutta nämäkin ainakin näillä näkymin voisi olla ihan kiva nähdä. Kuitenkin tässä käy niin, että Y2J eikä Edge ei paini vielä SS:ssä, Randy Orton kohtaa Triple H:n, Umaga Shawn Michaelsin, Batista The Undertakerin ja MVP:tä ei PPV:ssä painimassa nähdä. Finlay ja joku urpo kohtaavat Kanen ja Mysterion. kiva kiva...
Japeet2007-10-29 20:29
J
Tämän illan Raw'n perusteella näyttää aika selvältä että tulee HHH & HBK vs. Orton & Umaga (+ pari kovan luokan randomia eliminointiotteluun?)
xploiTah2007-10-30 11:06
X
Se ois aika hyvä, ja jos sit Heelit veis, viime vuonna sellanen squash dx'n teamillä.... Jericho vs Edge ladder match ois kultaa
Tosin Randy Orton vs. Shawn Michaels (WWE Championship Match) ottelu varmistui RAW'ssa ja se lukee tuolla WWE'n sivuilla. MOTY candidate.
erkko7772007-11-01 14:52
E
Ja nyt hyvät ihmiset esitän omat matsitoiveeni
Randy Orton vs HBK Single match-Jeps Orton ja HBK kohtaavat jälleen tässä mahtavassa matsissa.
Batista vs Undertaker Hell in Cell
-Hell in Cell matsi olisi erittäin mukava tapa lopettaa tämä feudi, olisi ihan jees myös jos Undertaker saisi vihdoin mestaruuden takaisin
CM Punk vs John Morrison Ladder Match
-ECW:stä on melkein kaikki mielenkiintoiset ottelut jo nähty mutta kaipa vielä yhden Punk vs Morrison matsin jaksaisi katsoa jos ottelumuotona olisi Ladder matsi
Triple H,Jeff Hardy, Mick Foley,Rey Mysterio, Chris Jericho vs Umaga, Edge,Mr Kennedy, JBL, Kane
.Tuttu teema: Hyvikset vastaan pahikset, ja OMG Jerichon paluu, mikä olisi parempi paikka aloittaa painiminen taas kuin perinteisessä Survivor series matsissa.
MVP vs Finlay
-Olisi hauska nähdä miten MVP reagoisi siihen kun Finlay voittaisi ykköshaastajuuden, tuskin tästä huonoa matsia tulisi..
Lance Cade & Trevor Murdoch vs WGTT vs Londrick vs Rhodes&Holly
-Tästä tulisi varmasti vauhdikas ja mukava tag team matsi
Beth Phoenix vs Mickie James
-Pitäähän naisillekkin yksi matsi antaa, lähinnä täytematsi kuitenkin..
Näillä mennään
Tai Card numero 2 Team HBK: HBK, Triple H, Ric Flair, Chris Jericho, Jeff Hardy vs Team Orton: Randy Orton, Edge, Mr Kennedy, Umaga, Cactus Jack
-Tässäpä vakuuttava matsi jossa monta feudia mukana
-Cactus Jack tekee heel turnin että saadaan vähän mielenkiintoa mieheen.
Batista vs Undertaker Hell in Cell-sama
MVP vs Finlay
-Kuten myös
Lance Cade & Trevor Murdoch vs WGTT vs Londrick vs Rhodes&Holly
-Ja samoilla mennään.
Team ECW: CM Punk, John Morrison, Elijah Burke, Tommy Dreamer, Big Daddy V vs Team Smackdown: Rey Mysterio, JBL, Kane, Jamie Noble, Mark Henry
-Tässä on kauan huhuttu ECW:n hautaamismatsi, varmasti suht hyvä matsi tästäkin tulisi.
Beth Phoenix vs Mickie James
-sama
Carlito vs DH Smith vs Santiano Marella vs Val Venis
-Ic ykköshaastajuusmatsi
-
Kumpi card olisi parempi?
xploiTah2007-11-01 19:14
X
Hyvältä näyttää tuo sinun cardisi, mutta veikkaisin että Batista vs UT Hell In a Cell tulee vasta Armageddonissa.
Super-RKO!2007-11-01 19:46
S
Itse veikkaan että ei koskaan
Tebacka2007-11-01 22:11
T
Tuo HiaC tulee tapahtumaan koska WWE:llä on pakkomielle laittaa joka vuonna Hell In A Cell-matseja vähintään yksi. Viime vuonna Handicap-matsi HiaCissa, sitä edellisenä vuotena 2 HiaC-matsia ja tänä vuonna luultavasti yksi.
Ja veikkaisin että ottelijat siinä matsissa tulevat olemaan Batista ja Undertaker (miksei myös Edge kolmanneksi).
Niksi2007-11-02 15:53
N
Hoh. SpoilerIhan vain vinkkinä, että Batista vs. 'Taker käydään HIAC:ssa Survivor Serierissä, kuten esim. tästä raportista ilmenee.
Coca2007-11-02 15:59
C
"Niksi" kirjoitti: Hoh. SpoilerIhan vain vinkkinä, että Batista vs. 'Taker käydään HIAC:ssa Survivor Seriessä, kuten esim. tästä raportista ilmenee.
Laitan tämänkin varmuuden vuoksi spoilereissa.
SpoilerToivottavasti WWE ei kuse tätäkin HIACIa, sillä uusimmat häkin sisällä kohtaamiset ovat olleet suht kuraa.
Hyvää vääntöä odotan. Toivottavasti ottelusta tulee vähintään Wrestle Manian tasoinen ottelu. Sekaantumisia en tähän otteluun haluaisi.
SOS2007-11-02 18:30
S
Viimeisin loistava HIAC käytiin 2004 Bad Bloodissa. Cell ei oo mikään matsi muiden joukossa! Se on vuoden kohokohta ja feudin uskomaton päätös, eikä mikään random makeeta kamaa...
MatrimC2007-11-02 18:59
M
"Coca" kirjoitti: Laitan tämänkin varmuuden vuoksi spoilereissa.
SpoilerToivottavasti WWE ei kuse tätäkin HIACIa, sillä uusimmat häkin sisällä kohtaamiset ovat olleet suht kuraa.
Hyvää vääntöä odotan. Toivottavasti ottelusta tulee vähintään Wrestle Manian tasoinen ottelu. Sekaantumisia en tähän otteluun haluaisi.
Kun katselee PPV:n posteria, nii näkisin sekaantumisen lähes välttämättömäksi pakoksi. Eipä Edgelle tuolla cardissa ole mitään muutakaan saumaa ja varsinkaan moottorisahan kanssa
sexyboy2007-11-02 19:17
S
Toivottavasti ei tulisi vielä Hell in a Cell matsia joka lopettaisi tämän feudin. Juurihan se vasta herätettiin henkiin. Toivottavasti vasta parin kuukauden jälkeen tulisi HIAC matsi ja nyt voisi tulla SURVIVOR SERIES Tag team matsi jossa kohtaisi Batistan ja Undertakerin tiimit. vähän feudia rakennettaisiin ylös ja sitten vasta ratkaiseva HIAC matsi. No, itse en ainakaan toivo, että tämä feudi päättyisi jo nyt.
ToNy-MaN2007-11-03 08:00
T
Eipä käynyt toiveesi toteen. HIAC se sieltä pukkaa Takerin toimesta. Turhan nopsaan kylläkin, olisihan tuollainen sopinut enemmän esim. Armageddoniin.
SOS2007-11-03 08:09
S
Batista oli tylsä sellin sisälläkin! Triple H ei edes saanut hänestä mitään erityistä irti!(!!) Taker on vääntänyt pari ihan jees matsia Batun kanssa, mutta kyllä toi Batu pitäisi pudottaa sinne US tasolle. Kukaan ei jaksa kattoa tollasta karismatonta paskaläjää mestarina...
Super-RKO!2007-11-03 08:44
S
"Heavy The Game" kirjoitti: Batista oli tylsä sellin sisälläkin! Triple H ei edes saanut hänestä mitään erityistä irti!(!!) Taker on vääntänyt pari ihan jees matsia Batun kanssa, mutta kyllä toi Batu pitäisi pudottaa sinne US tasolle. Kukaan ei jaksa kattoa tollasta karismatonta paskaläjää mestarina...
Batista US tasolla?! Never gonna happend, ja oikeastaan toivoisin että niin ei käykkään koska sitten hän dominoisi sitäkin tasoa.
En pidä tästä ollenkaan, Taker vs. Batista Hell In A Cell. Heidän juonikuvio ei edes ehtinyt kunnolla alkaakaan ja nyt jo ollaan tälläistä harvinaisuutta (kerran vuodessa) tarjoamassa. Uskon että Taker saa paljonkin Batistasta irti varsinkin Helvetin sellissä.
Show_Stopper2007-11-03 09:20
S
Kohtalo.
Ilman Cenan loukkaantumista Hell olisi nähty Cyber Sundayssa. Ehkä joku huonoin paikka pitää HIAC. Ja se oli vielä vaihotehtona, eli Cellin hohoto olisi mennyt jo siinä.
Mutta nyt... Saadaan kunnon brawli (hyvä/huono asia, ei tietoa). Mutta ei kukaan voisi kiistää etteikö Vengeanc '05:n Hell In A Cell olisi ollut hyvää katsottavaa. Jopa Batista pysyi mukana, ilman että Triple H:n olisi pitänyt koko ajan pitää kädestä kiinni. Että kunhan Animal saadaan kunnon ympäristöön niin show alkaa.
Ja kyllähän tämä nyt melko pitkä feudi on, jos kerran on Last Man Standing- matsikin nähty (feudin 2. matsi )
Rivalry tosin SAATTAA jatkua...
BA
Flexih2007-11-03 10:00
F
Minusta tuo HIAC on kyllä ihan hyvä Survivor Seriesissä, sen verran maineikas ja iso PPV. Totta, feudia ei ehditty kunnolla käynnistää, mutta ei se mitään. Nyt vain Undertakerille mestaruus.
Tebacka2007-11-03 10:18
T
Toivottavasti nyt sitten HiaCille annetaan vielä kunnolla aikaa eikä pidetä mitään 50 minuuttisia Elimination-otteluita. Ja tämä HiaC muuten tulee olemaan ensimmäinen Hell In A Cell-ottelu koskaan.... Survivor Seriesissä.
Wormmaster2007-11-03 10:59
W
Itse asiassa, kuten Show_Stopper sanoi, tämä feudihan on jatkoa siihen, mihin nämä kaksi jäivät, kun 'Taker loukkaantui Last Man Standing matsissaan. Tämä olisi feudin viides huomattava matsi ('Mania, Last Man Standing (Backlash), Steel Cage (SmackDown!), Special Referee Singles (Cyber Sunday)), joten eipä valiteta tästä, etenkin kun BatistaKIN on huomauttanut tästä SmackDownissa. "We need a rubber match."
Ja Triple H vs. Batista HIAC oli minusta erittäinkin katsottava matsi. Kyllä Batistakin on hyvissä matseissa ollut mukana.
MutiM2007-11-03 12:22
M
Ilman Takerin loukkaantumista HiaC olisi nähty jo Judgment Dayssa. Tämähän on fakta.
SOS2007-11-03 16:01
S
"Tebacka" kirjoitti: Toivottavasti nyt sitten HiaCille annetaan vielä kunnolla aikaa eikä pidetä mitään 50 minuuttisia Elimination-otteluita. Ja tämä HiaC muuten tulee olemaan ensimmäinen Hell In A Cell-ottelu koskaan.... Survivor Seriesissä.
Itse taas pidän pitkistä elimination otteluita, mikäli feudi on ollut hyvä. Tottakai haluan, että Cellissä viihdytään se 25 minuuttia. Toivon todella, että tuota Orton vs. Michaelsia siirretään, ja tilalle laitetaan joku uskomaton Elimination matsi. Olisi aika hienoa nähdä joku 5 vs. 5, joka kestäisi lähemmäs 35 minuuttia. Harmittaa todella paljon, että emme ole nähneet yhtään yli 30 minuutin matsia tänä vuonna (Rumble on tietysti poikkeus). Vuonna 2004 näitä vielä näimme!
EDIT: Mikäli joku voi kertoa minulle ottelun tältä vuodelta joka jää klassikoksi, niin olen erittäin kiinnostunut. Itse en ole yhtään sellaista vielä nähnyt.
Super-RKO!2007-11-03 16:47
S
EDIT: Mikäli joku voi kertoa minulle ottelun tältä vuodelta joka jää klassikoksi, niin olen erittäin kiinnostunut. Itse en ole yhtään sellaista vielä nähnyt.
Omasta mielestä (tämä nyt on oma mielipide) Shawn Michaels vs. John Cena kamppailut ovat kyllä klassikoita.
SOS2007-11-03 19:13
S
Nooh... en itse ole koskaan nähnyt Cenalta klassikkoa. Cena hädintuskin saa neljän tähden ottelua aikaan, puhumattakaan viiden tähdän ottelusta. Cena on vetänyt pari melko jännää vääntöä, mutta ei mitään ihmeellisyyksiä verratuna muihin tällä vuosituhannella käytyihin matseihin. En voisi kuvitella Cenaa vetämässä vaikka nyt 2002 vuoden Main Event tasoisia otteluita.
Coca2007-11-03 20:09
C
"Heavy The Game" kirjoitti: Nooh... en itse ole koskaan nähnyt Cenalta klassikkoa. Cena hädintuskin saa neljän tähden ottelua aikaan, puhumattakaan viiden tähdän ottelusta. Cena on vetänyt pari melko jännää vääntöä, mutta ei mitään ihmeellisyyksiä verratuna muihin tällä vuosituhannella käytyihin matseihin. En voisi kuvitella Cenaa vetämässä vaikka nyt 2002 vuoden Main Event tasoisia otteluita.
En olisi uskonut vuosi sitten, jolloin tätä ottelua ei oltu esitetty, mutta Cena vs. Lashley oli vähintään 4½'n tähden ottelu. Ei siitä pääse mihinkään.
Silly Cow2007-11-03 20:15
S
"Heavy The Game" kirjoitti: En voisi kuvitella Cenaa vetämässä vaikka nyt 2002 vuoden Main Event tasoisia otteluita.
Aika huono vertaus, vuonna 2002 kun ei mielestäni ME-otteluissa laadulla mässäilty. Mieleen tulee lähinnä Royal Rumble, Vengeance ja Unforgiven. Survivor Seriesia en laske, koska kuuden miehen eliminointikoppi ei oikein ole vertailukelpoinen.
Tebacka2007-11-03 20:31
T
"Silly Cow" kirjoitti: vuonna 2002 kun ei mielestäni ME-otteluissa laadulla mässäilty. Mieleen tulee lähinnä Royal Rumble, Vengeance ja Unforgiven.
Ja tietysti Armageddonin 3 stages of hell
Silly Cow2007-11-03 20:36
S
"Tebacka" kirjoitti:
"Silly Cow" kirjoitti: vuonna 2002 kun ei mielestäni ME-otteluissa laadulla mässäilty. Mieleen tulee lähinnä Royal Rumble, Vengeance ja Unforgiven.
Ja tietysti Armageddonin 3 stages of hell
Minulla ei itse asiassa ole ottelusta juurikaan muuta muistikuvaa kuin että en erikoisemmin siitä pitänyt. Tässä tapauksessa en myöskään siis voi väittää vastaan, kun ei riitä innostusta katsoa sitä nytkään ihan siltä varalta että se tosiaan ei ollut niin hyvä.
Super-RKO!2007-11-03 20:46
S
"Coca" kirjoitti:
"Heavy The Game" kirjoitti: Nooh... en itse ole koskaan nähnyt Cenalta klassikkoa. Cena hädintuskin saa neljän tähden ottelua aikaan, puhumattakaan viiden tähdän ottelusta. Cena on vetänyt pari melko jännää vääntöä, mutta ei mitään ihmeellisyyksiä verratuna muihin tällä vuosituhannella käytyihin matseihin. En voisi kuvitella Cenaa vetämässä vaikka nyt 2002 vuoden Main Event tasoisia otteluita.
En olisi uskonut vuosi sitten, jolloin tätä ottelua ei oltu esitetty, mutta Cena vs. Lashley oli vähintään 4½'n tähden ottelu. Ei siitä pääse mihinkään.
Ja omasta mielestä Cena-Michaels lähestyi jo 5 tähteä. Ortonia vastaan SummerSlamissa oli vähintään 4 tähden ottelu. Mutta nämä kaikki johtuvat tietenkin siitä pitääkö Cenasta vai ei.
Riveni2007-11-03 20:56
R
"Coca" kirjoitti:
En olisi uskonut vuosi sitten, jolloin tätä ottelua ei oltu esitetty, mutta Cena vs. Lashley oli vähintään 4½'n tähden ottelu. Ei siitä pääse mihinkään.
You said what? No, saahan niitä mielipiteitä olla, muttei minun niitä tarvitse kunnioitaa. Olet niin väärässä, kuin kukaan täällä on ikinä väärässä ollut. Herranen aika, jos se oli 4½ tähden matsi, niin viiden tähden matseja on vuodessa ympäri maailmaa useita satoja.
SOS2007-11-03 21:09
S
"Riveni" kirjoitti:
"Coca" kirjoitti:
En olisi uskonut vuosi sitten, jolloin tätä ottelua ei oltu esitetty, mutta Cena vs. Lashley oli vähintään 4½'n tähden ottelu. Ei siitä pääse mihinkään.
You said what? No, saahan niitä mielipiteitä olla, muttei minun niitä tarvitse kunnioitaa. Olet niin väärässä, kuin kukaan täällä on ikinä väärässä ollut. Herranen aika, jos se oli 4½ tähden matsi, niin viiden tähden matseja on vuodessa ympäri maailmaa useita satoja.
Lashley ja Cena ei todellakaan ole 4½ tähden ottelu. Sellainen perus 15 minuutin vääntö. Ei mitään ihmeellisempää.
MutiM2007-11-03 21:41
M
Ensinnäkin: Cena vs Michaels oli todella hyvä ottelu, jos ette ymmärrä olette sivistymättömiä juntteja.
Toiseksi: Cena vs Michaels II kesti lähes tunnin eli se siitä "ei yhtään yli puolen tunnin ottelua tänä vuonna"-väitteestä.
Kolmanneksi:
SOS2007-11-04 07:41
S
"MutiM" kirjoitti: Ensinnäkin: Cena vs Michaels oli todella hyvä ottelu, jos ette ymmärrä olette sivistymättömiä juntteja.
Toiseksi: Cena vs Michaels II kesti lähes tunnin eli se siitä "ei yhtään yli puolen tunnin ottelua tänä vuonna"-väitteestä.
Kolmanneksi:
Miten niin tunnin? Missäs tälläinen on käyty? Ei ainakaan PPV:ssä. Olihan tuo ykkönen hyvä ottelu, mutta ei edelleenkään sitä viiden tähden tavaraa!
vileksi2007-11-04 08:04
V
"Heavy The Game" kirjoitti:
"MutiM" kirjoitti: Ensinnäkin: Cena vs Michaels oli todella hyvä ottelu, jos ette ymmärrä olette sivistymättömiä juntteja.
Toiseksi: Cena vs Michaels II kesti lähes tunnin eli se siitä "ei yhtään yli puolen tunnin ottelua tänä vuonna"-väitteestä.
Kolmanneksi:
Miten niin tunnin? Missäs tälläinen on käyty? Ei ainakaan PPV:ssä. Olihan tuo ykkönen hyvä ottelu, mutta ei edelleenkään sitä viiden tähden tavaraa!
Ööö.. Joskus Wrestlemanian jälkeen Englannissahan tuo tunnin matsi käytiin. Vai oliko Backlashin jälkeen... No RAW:ssa kuitenkin.
SOS2007-11-04 10:48
S
"vileksi" kirjoitti:
"Heavy The Game" kirjoitti:
"MutiM" kirjoitti: Ensinnäkin: Cena vs Michaels oli todella hyvä ottelu, jos ette ymmärrä olette sivistymättömiä juntteja.
Toiseksi: Cena vs Michaels II kesti lähes tunnin eli se siitä "ei yhtään yli puolen tunnin ottelua tänä vuonna"-väitteestä.
Kolmanneksi:
Miten niin tunnin? Missäs tälläinen on käyty? Ei ainakaan PPV:ssä. Olihan tuo ykkönen hyvä ottelu, mutta ei edelleenkään sitä viiden tähden tavaraa!
Ööö.. Joskus Wrestlemanian jälkeen Englannissahan tuo tunnin matsi käytiin. Vai oliko Backlashin jälkeen... No RAW:ssa kuitenkin.
Ottelutyyppiä?
Wormmaster2007-11-04 11:12
W
"Heavy The Game" kirjoitti:
"vileksi" kirjoitti:
"Heavy The Game" kirjoitti:
"MutiM" kirjoitti: Ensinnäkin: Cena vs Michaels oli todella hyvä ottelu, jos ette ymmärrä olette sivistymättömiä juntteja.
Toiseksi: Cena vs Michaels II kesti lähes tunnin eli se siitä "ei yhtään yli puolen tunnin ottelua tänä vuonna"-väitteestä.
Kolmanneksi:
Miten niin tunnin? Missäs tälläinen on käyty? Ei ainakaan PPV:ssä. Olihan tuo ykkönen hyvä ottelu, mutta ei edelleenkään sitä viiden tähden tavaraa!
Ööö.. Joskus Wrestlemanian jälkeen Englannissahan tuo tunnin matsi käytiin. Vai oliko Backlashin jälkeen... No RAW:ssa kuitenkin.
Ottelutyyppiä?
Singles.
Coca2007-11-04 13:37
C
"Riveni" kirjoitti:
"Coca" kirjoitti:
En olisi uskonut vuosi sitten, jolloin tätä ottelua ei oltu esitetty, mutta Cena vs. Lashley oli vähintään 4½'n tähden ottelu. Ei siitä pääse mihinkään.
You said what? No, saahan niitä mielipiteitä olla, muttei minun niitä tarvitse kunnioitaa. Olet niin väärässä, kuin kukaan täällä on ikinä väärässä ollut. Herranen aika, jos se oli 4½ tähden matsi, niin viiden tähden matseja on vuodessa ympäri maailmaa useita satoja.
Matsi oli hyvä vääntö muutenkin, mutta tunnelma oli katossa, jonka ansiosta saattoi omissa silmissäni arviokin nousta. (Katsoin tosin PPV'n kuulokkeet korvilla, jolloin yleisön äänet kuuluvat paremmin.)
JDub2007-11-05 01:23
J
Todella mielenkiintoista keskustelua Survivor Series 2007:sta tällä sivulla.
Tebacka2007-11-05 06:53
T
"JDub" kirjoitti: Todella mielenkiintoista keskustelua Survivor Series 2007:sta tällä sivulla.
-Näiden herrojen nahistelu alkoi No Mercyn jälkeisessä RAWissa. Shawn Dundee teki Leukojen sulosoinnut Ortonille ja siitä se sitten lähti. Näiden herrojen kohtaamiseen ei tarvita mitään Tables Matchia taikka sitten no-DQ'ta vaan uskon että saisivat kasaan hyvän ottelun normaalissa Single-ottelussa.
-Tämä ottelu on käytännössä jo selvä tapaus. Mutta nyt kysymys kuuluukin, saako Undertaker nostettua Batistan hyvään HiaC-matsiin? Toiveet ainakin ovat korkealla koska saihan Tripsukin vedettyä mainion HiaC-ottelun Batistan kanssa (Batistaa vastaan) Vengeancessa 05 ja Undertaker on vetänyt melkein aina hienon HiaC-ottelun, olkoon vastustaja melkein kuka tahansa (not including Bossman). Saa silti nähdä tuleeko tämä kamppailu voittamaan herrojen WrestleMania-ottelun.
Sitten loput matsit. Luulisin että tapahtumassa on vähintään/enintään 2 Survivor Series Elimination - ottelua sillä muuten nuo 2 ME-tason ottelua eivät saisi paljoa aikaan... tosin viime vuonnahan nähtiin tämä Team DX vs. Team Rated RKO joka oli aivan perseestä.
U.S-mestaruudesta odotan myöskin tulevan ottelua sillä MVP vs. Hardy on tällä hetkellä WWE:n kolmanneksi tärkein feudi. Jo ennen SummerSlamia käytiin kovia huhuja siitä että herrat kohtaisivat Ladder-ottelussa mutta ainakaan vielä sitä ei ole tapahtunut. Tai sitten käy niin että Matt ja MVP kohtaavat Ladder-ottelussa Armageddonissa ja sitten mitä luultavammin Matt voittaisi ottelun. Mutta jos tuo matsi järkätään Survivor Seriesiin niin haluan ottelun onnistuvan sillä feudia on rakennettu jo todella pitkälle, ja sille iso plussa.
Punkster vs. Morrisonkin on vielä yksi vaihtoehto Singles-otteluksi. Morrisohan olisi säilyttänyt mestaruutensa mutta meni sitten vetämään pöpöjä mahaan ja joutui tauolle, ei näin. Mutta miehille ottelua toivon ja toisaalta en toivo. Jos ottelu tulisi nyt niin luultavasti Armageddonissa nähtäisiin jatkoa feudille ja näkisin myös siellä mahdollisena CM Punkin ottavan ECW-mestaruutensa takaisin. Mutta jos ottelua ei vielä tule Survivor Seriesiin niin sitten Armageddoniin luultavasti nähtäisiin paljon parempi kohtaaminen ja Morrisonin mestaruusvoitto. Ei tiedä.
Jack DiBiase2007-11-05 22:38
J
Jahas. Saatiinhan sinne kunnon Survivor Series matsikin. WWE.com kertoo seuraavaa:
Triple H, Jeff Hardy, Matt Hardy, Rey Mysterio & Kane face Umaga, Mr. Kennedy, MVP, Finlay & Big Daddy V.
Vähän erilainen kuin mitä veikkailin, mutta tämä kelpaa varsin mainiosti. Varsinkin kun nyt saamme nähdä myös tittelimatsin. Toistaiseksi kaikki kolme ilmoitettua ottelua näyttävät hyvinkin mielenkiintoisilta ja uskon, että on tulossa hyvä PPV. Saa nähdä, mitä ne keksii fillereiksi, sillä lähes kaikilla miespuoleisilla mestareilla on jo matsi bookattuna. Redneckit ja Londrickit varmaan nähdään tittelimatsissa ainakin, ja olisiko taas kerran ECW mestaruusmatsissa Punk ja Morrison. Ties vaikka heille kerrankin annettaisiin aikaa muutoinkin kuin TV:ssä. Voi olla, että ne laittaa myös Mizin tuohon sekaan kolmanneksi pyöräksi. Ja entä mikä on Edgen rooli tapahtumassa tai mitä tekee Jericho? Paljon kysymyksiä on vielä ilmassa, mutta joka tapauksessa pelkästään jos kolme ilmoitettua matsia saavat kaikki sellaiset +20 minuuttia niin PPV:n laatu on jo sillä taattu.
"Coca" kirjoitti: Toivottavasti WWE ei kuse tätäkin HIACIa, sillä uusimmat häkin sisällä kohtaamiset ovat olleet suht kuraa.
Joo! Toivottavasti Batu lentää häkin päältä viiden palavan pöydän läpi!!!
Ne kustut HIACit ovat juuri niitä, jossa kiipeillään siellä häkin päällä. Olen sanonut tämän monta kertaa, mutta ei ole mitään järkeä tehdä täysin suljettua häkkiä, jos sieltä kerran tullaan sen ulkopuolelle matsaamaan.
JDub2007-11-06 00:21
J
Esimerkiksi Batista vs. Triple H HIAC oli aivan loistava matsi tässä muutama vuosi takaperin. Teinaripellet taas kosteana niistä Foley vs. Undertaker pätkistä.
Tuon Eliminaatio-ottelun osalta on kiinnostavaa nähdä aikooko WWE järkätä pushia jollekin Upper Midcardin miehistä. Triple H tulee varmasti olemaan se, joka hyvisten puolella viimeisenä taistelee, mutta onhan tuossa mahdollisuuksia antaa nostetta esim. jommalle kummalle Hardyista. Heelien puolella Kennedy tai MVP voisivat olla vaihtoehdot tuolle pushille. Tosin WWE:n tietäen Big Daddy V eliminoi neljä vastustajaa... Finlayn ja Umagan pushaaminen taas olisi täysin turhaa.
Simuloidaanpa ottelu tavalla, joka olisi mieleeni...
Kane on ensimmäinen eliminoitu tyyppi, mutta ennen sitä tekee perinteisesti 4 kuristusjunttaa. Tämän jälkeen MVP suorittaa takaata päin low blown ja Finlay antaa schillelagin laulaa, 1...2...3 MVP selättää. Jeff Hardy ja Matt Hardy tekevät yhteistyötä ja Finlay eliminoidaan seuraavaksi. Sen jälkeen BDV tulee kehään, kompastuu kehäköyteen ja muljauttaa polvensa. Tuomari tekee X-merkin ja Hardyt vetävät Legdrop/Swanton-yhdistelmän ja ReyRey mäsäyttää köysien päältä BDV:n päälle ja ottaa pinnin itselleen. Nyt alkaa pahisten nousu, jota MVP ja Kennedy johdattavat erilaisin kolttosin. Lopulta Kennedy tekee Greenbay Plungen ja Jeff eliminoidaan. Matt tulee kostamaan veljensä puolesta ja saa kuin saakin Kennedyn eliminoitua. Tämän jälkeen Umaga teloo Triple H:n paskaksi ja MVP esittää kaveria Mattille, mutta antaa Umagan tuhota hänet. Tässä kohtaa Triple H tekee comebackinsa ja tappaa molemmat, mutta minun fantasiassani hän tekee Pedigreen vain Umagalle, jonka jälkeen MVP hassuttelee voiton köysiä hyväksi käyttäen. Tämän jälkeen HHH saa hakata vaikka kaikki heelit moukarilla paskaksi, mutta voiton vie MONTEL VONTAVIUS PORTER!!!
Tuumi2007-11-06 00:35
T
Not... Chuck Palumbo.
Japeet2007-11-06 06:30
J
The Great Khali vs. ......HORNSWOGGLE! WWE.comissa varmistettu, ei tiedä pitäisikö itkeä vai nauraa.
Show_Stopper2007-11-06 07:27
S
"Japeet" kirjoitti: The Great Khali vs. ......HORNSWOGGLE! WWE.comissa varmistettu, ei tiedä pitäisikö itkeä vai nauraa.
Molempia. Sillä tämähän on tavallaan aikamoinen ilopilleri, ja tavallaan pyhäinhäväistys. Tietenkin matsi on lyhyt, niinkuin puolet sen osanottajistakin, mutta jotain viihdearvoa tässä kyllä on... Mutta mitä
Sitten tämä SS-match. Jotenkin muistuttaa kovasti viimevuotista Squash- erää, mutta eihän se mikää huono ollut vaikka kovin arvattava olikin. Osanottajat on hyvin valittu siten, että kaikilla heillä on joku vihamies vastassa. Saattaa näkyä jopa plasmaa...
Coca2007-11-06 13:31
C
"Jack DiBiase" kirjoitti: Jahas. .
"Coca" kirjoitti: Toivottavasti WWE ei kuse tätäkin HIACIa, sillä uusimmat häkin sisällä kohtaamiset ovat olleet suht kuraa.
Joo! Toivottavasti Batu lentää häkin päältä viiden palavan pöydän läpi!!!
Ne kustut HIACit ovat juuri niitä, jossa kiipeillään siellä häkin päällä. Olen sanonut tämän monta kertaa, mutta ei ole mitään järkeä tehdä täysin suljettua häkkiä, jos sieltä kerran tullaan sen ulkopuolelle matsaamaan.
DX vs. MacMahons & Big Show: Lennettiinkö matsissa viiden palavan pöydän läpi? Ei. Oliko matsi viihdyttävä? Oli.
Shawn Michaels vs. Triple H: No lennettinkö tässä palavien pöytien läpi? Ei. Oliko matsi viihdyttävä? No oli!
Jostain syystä en itse ole pitänyt esimerkiksi Brock Lesnarin ja Undertakerin kohtaamisesta.
En sanonut viestissäni, että ottelun pitäisi olla tyyliin Backlash Orton vs. Cactus Jack Hardcore match, vaan myös painillisesti hyvä. (ei tule toteutumaan Batistan ollessa ottelussa) Ja ennenkaikkea viihdyttävä!
Flexih2007-11-06 13:48
F
Minusta Undertaker vs Randy Orton HIAC oli jotain niin loistavaa, silloin 2005 Armageddonissa.
Kyllä Batista veti hyvän ottelun Triple H:n kanssa Vengaence 2005, eli siis älkää vielä tuomitko.. Uskon, että tuo HIAC tulee olemaan hyvä, luultavasti Undertaker kantaa Batistan loistavaan matsiin.
Jees, SS matsi tulee olemaan varmaan ihan hyvä, minulle on ihan sama, kumpi joukkue voittaa, kunhan ei mitään ultimate squashia, eli sellaista kuin viime vuonna.
Minusta Undertaker vs Randy Orton HIAC oli jotain niin loistavaa, silloin 2005 Armageddonissa.
Hups! Unohdin tämän!
Kratos2007-11-06 15:27
K
The Great Khali vs. The Not So Great Hornswoggle - 60 min Ironman match! Paskoisin kusta ja kusisin paskaa tässä vaiheessa. Noh, normi singlenäkin tulee luultavasti olemaan PPV:n 10n parhaan otelun parissa. Ehkäpä Hornswoggle biittaa oddsit... The Muthaf'n F-5 to Khali by 'Woggle!! Jea.
frebix2007-11-06 15:46
F
"Flexih" kirjoitti: Minusta Undertaker vs Randy Orton HIAC oli jotain niin loistavaa, silloin 2005 Armageddonissa.
Oliko tää se feudi missä oli mukana Bob Orton? Vai oonko ihan väärässä?
Flexih2007-11-06 15:52
F
"frebix" kirjoitti:
"Flexih" kirjoitti: Minusta Undertaker vs Randy Orton HIAC oli jotain niin loistavaa, silloin 2005 Armageddonissa.
Oliko tää se feudi missä oli mukana Bob Orton? Vai oonko ihan väärässä?
Kyllä oli, eli oikeassa olet. Feudi siis päättyi kyseisen HIAC:in jälkeen.