Pihlajakatu Wrestling federation show #3 Card:
Lasse vs Aleksi
Helena vs ???
Main Event:
Jarkko (w/ Salla & Ismo) vs Ossi
-Lisäksi:
*Stellans Massacren lopullinen card selviää
*Erilaisia segmenttejä
Pihlajakatu Wrestling Federationin PPV'iin Stellans Massacreen ei ollut enää kauaa aikaa, sillä tämä oli viimeinen viikottaisshow ennen sitä.
Tämä kappale, joka oli PWF'n tunnari, soi tuttuun tyyliin, jonka jälkeen show avattiin hiuksen hienosti lyhyellä videokertauksella viime viikosta, ensinnäkin Ismon ja Ossin feudista, kuitenkin myös illan huikeasta päätöksestä, kun Tuomo teki comebackin. Selostajat tietenkin tervehtivät tuttuun iloiseen tyyliinsä kaikkia katsojia.
Tämän illan varsinaiset tapahtumat alkoivat, kun legendaarisen rapryhmä N.W.A alkoi soimaan Pihlajakadun kellarin huikeista kaiuttimista, kappaleella
Fuck da Police. Tuomo Tervajoki kävelikin kehään pukeutuneena tyylikkäästi farkkuihin, mustaan napitettuun paitaan, ja eikä kauaakaan, kun Tuomolle annettiin mikrofoni.
Tuomo: ''Yleensä aloitan puhumisen rauhallisesti, mutta nyt vaahtoan saman tien, Mafia Kuula, hilatkaa itsenne tänne nopeasti, tai tulen hakemaan! Parina viime viikkona on tapahtunut sellaisia vääryyksiä, kiitos teidän, Mafia Kuula. Manageriksi saatte minut otteluun, tosin vastustajillenne, tietenkin. Katsos, Sege, taidat olla melko lumoutunut Aku Ankkaan, sillä sinä ja Stuba olette olleet aikamoisia Hannu Hanhia, voin taata, että Kari ja Romeo saavat vielä näytettyä teille taivaanmerkit. Tosin Onnikin tykkää kyllä jo Aku Ankasta, mutta te olette nyt ong...''
...Gangsta Rap Me Do It! Tuon jo tutun Mafia Kuulan tunnarin soidessa
Sege ja Stuba saapuivat rampille mikrofonien kanssa.
Sege: ''Hemmetti soikoon, minä pellenä sinä Tuomo meitä pidät? Minkälaista kapinamusiikkia olet kuunnellut, kun väität meidän joutuvan vaikeaan paikkaan vielä, ja että meillä olisi ollut tuuria.''
Stuba: ''Mitäs koko kylän oma Tumppi? Hankkiudu itse tänne, tai me tulemme hakemaan sinut.''
''Hän oli tosi upee näky, lyhyessä kesämekossaan. Mä hänet rantatiellä näin, ajoin satamaan päin, hän nousi satulaan. Pojat rannalla kulkevat ylpeinä, se naisia naurattaa, aurinko selkää polttaa, jään sisältä sulattaa.. Oon pitkä kuuma kesä, ja mä aion elää seen...'' Kuuma Kesän tahdittaessa, no ei
Kari suoraan musiikin tahdissa saapunut, vaan hyökkäsi suoraan Stuban ja Segen kimppuun huikeaa vauhtia. Kari iski Segelle näyttävän DDT'n, jonka jälkeen yleisön sankari lukitsi Stuban rajuun Sleeperiin.
Helena Kuula ilmestyi myös paikalle mikrofoniin valmiina puhumaan.
Helena: ''Kari, Kari! Lopeta nyt ihmeessä, olen pahoillani poikieni puolesta, mutta älä tee heistä perunamuusia, eikun luumukiisseliä, Ismoa lainaten. Saat varmasti mielesi mukaan taistelua heitä vastaan Stellans Massacressa. Pyydän...''
Joukko turvamiehiä kuitenkin saapui erottamaan Karia ja Mafia Kuulalaisia. Turvamiehet erottelivat miehet ja veivät heidät takahuoneisiin erikseen, Tuomo lähti Karin seurana. Huh, miten alkoikaan tämä huikea ilta. Nyt vain oli mainoskatkon vuoro.
-Mainoskatko-
Lasse vs Aleksi
Tämä kappale, Popedan Ukkometso soi kaiuttimista, kun mainoskatkolta oltiin palattu, ja huikea ilta jatkui openerilla, jossa kohtasivat juuri sisääntulon tehnyt
Lasse ja tänään ensi esiintymisensä PWF'iin tehnyt
Aleksi Salin, jonka sisääntulona toimi legendaarinen
Hectorin Juodaan Viinaa. Aleksi sai katsojilta hurjat popit saapuessaan kehään. Mutta minkälainen sitten oli tuo illan opener? Varmaankin sitä niin sanottua perus TV-mättöä. Mutta kuitenkin voi pojat, nyt oli käsillä Lassen ja Aleksin molempien ensimmäiset ottelut, vaikka Lasse rosterissa jo oli ollutkin. Ottelun alku oli sekin melko tavallista, pystypainia; iskujen vaihtoa, pieniä sidontoja, kunnes Lasse raavaalla ruumiillaan otti hieman etulyöntiasemaa, sai iskuja enemmän perille, sai jopa Aleksin muutama kertaa maahan erilaisilla perusliikkeillä. Tuolla kaavalla ottelu jatkui, kunnes Aleksi sai perille ehdottoman mainitsemisen arvoisen DDT'n, kun Lasse oli nostanut Aleksin Powerbombiin. Tämä taisto ei kuitenkaan loppunut tähän, sillä Lasse selvitti Aleksin yritteliään selätysyrityksen. Yleisön kannatukset jakautuivat hieman, mutta suurinta kannatusta sai, jopa helpostikin, Aleksi.
Nyt oli tuossa ottelun keskivaiheiden tienoilla Aleksin aika hallita tapahtumia. Aleksi jakeli erilaisia iksuja, hän sai perille myös hienon Enzugirin, kun Lasse juoksi tuhot mielessä kohti.
Herran jestas, Aleksi tosiaan halusi voittaa tämän ottelun, se saattaisi jopa ehkä johtaa aikanaan mestaruuskuvioihin mukaan, mutta Lasse halusi varmasti aivan sitä samaa. Lasse alkoi taas taistella tosissaan, mutta Aleksin Clotheslinet ja potkut hankkivat Lassen makaamaan kanveesiin vuoro toisensa jälkeen. Mitä vielä edes tuossa ottelussa voisi käydä. No, niin pääsi kuitenkin käymään, että ottelun loppuvaiheet olivat jo suunnilleen käsillä. Lasse alkoi jakamaan mojovia lyöntejä Aleksia, hän vaikutti myös Powerhouse-tyypin painijalta aika paljon, sillä tuo Pihlajakadun ja rauhanturvaajien oma ukkometso onnistui muutama häikäisevää heittoa tekemään Aleksi-paralle. Selostajatkin ehtivät olla jo ihan varmoja tuon heittosarjan jälkeen Lassen voitosta, mutta Aleksi sai sentään Roll-Upin, sen oli pakko olla siinä. Mutta eipäs ollutkaan, sillä vielä vain Lassekin jatkoi sinnitellä ja irrottautua selätyksestä nipin napin ennen kolmosta. Hetki vaihdettiin jälleen iskuja, jonka aikana Aleksi onnistui kaksi kertaa kieräyttää Lassen legendaarisella Roll-Upilla, mutta aina oli jokin este, ensimmäisellä kertaa Lasse vain puhtaasti irrottautui, mutta toisella hän sai kätensä köysille. Aleksi pamautti Lassen maankamaralle kuitenkin saman tien Clotheslinella. Nytten tämän illan mielenkiintoisen ja melko pitkään kestäneen taistelun ratkaisut olivat vuorossa, kun Aleksi pamautti ylös nousua suorittaneen Lassen mattoon hienosäädetyllä Bulldogilla, jälleen asiantuntijana olleen selostaja-Miron mukaan nimeltään Beerdog. Sitten lopultakin se Aleksi onnistui selättämään Lassen kolmoseen asti, matsi oli purkissa, ratkaisuliikkeenä Aleksin uusi finisheri Beerdog, tuleekohan tuohon liikkeeseen kaatumaan useita ihmisiä ajan saatossa?
Ottelun voittaja:Aleksi!
Taistelun päätteeksi nämä armottomasti taistelleet herrat löivät vielä kättä päälle, joten näiden kahden osalta kaikki oli nyt kunnossa, joten molemmat saivat lähteä kehästä melko onnellisin mielin, varsinkin voittaja-Aleksi. Aleksi tosin jäi kehään vielä ''Juodaan Viinaa''-kappaleen soidessa, kun Sofia ja Maarit saapuivat tuomaan olutta Aleksille, jonka jälkeen koko kolmikko joi alkoholia ja tuuletteli. Kolmikko lähti yleisön kautta areenalta ulos selostamossa Joonatanin sääliessä Sofiaa ja Miron nauraessa.
Itse
Pelimies, eli paremmin tunnettu Ismo Laitela, oli backstagella pesäpallomaila kädessä, ja hänellä näytti olevan asiaa, sillä hänellä oli erittäin totinen ilme kasvoillaan.
Ismo: ''Äh, Osteri-Ossi, joka naisen lossi... Nauti nytten viimeisistä päivistä ennen PPV'tä, sillä olet sen jälkeen pyörätuolissa, koska minä en kaipaa säälin pyyntöjä. Viime viikkoina meillä on ollut aika pahaakin kitkaa, tosin on ollut ennenkin. Muistat varmasti silloin kerran, kun minä House show'ssa kohtasin ja kukistin Boxing-matchissa Tanjan, silloin sinä teit Run-inin hyökäten kimppuuni ennen ottelua, en ole unohtanut sitä. Voi, voin vain kuvitella sitä suurta tuskaa, jota varmasti pelon lisäksi nyt kannat, koska tiedät saavasi turpaan, ja vielä pesäpallomailalla Stellans Massacressa. Tällä mailalla, joka nyt kyköttää kultaisessa kädessäni. Olen kiitollinen faneille siitä, kun he aina vain hurraavat minulle, joten senkin voimalla vien Ossia Stellans Massacressa 10-0, siitä todellakin tulee ''Massacre''. Ehkä Ossilla on Osteri Splash ja Happy Breaker, niin minulla on hurja Sonni Drop, ja vielä oma Spearini, johon tästä eteenpäin tulee kaatumaan joka ikinen. Ja muista, sinun onnesi tulee tosiaankin murtumaan. Vielä ajattelin sanoa, että muista, jos ja kun häviät, sinä saat olla se, joka maksaa kaikki pelivelkani, joka ikisen pennin, tai muuten et omista muka hienojasi kasvojasi enää! Kiitokset.
Tuon ärhäkän promon jälkeen kuva siirtyi takaisin kehään ja selostamoon, josta tosin ilmoitettiin illan toisen mainoskatkon ajan olleen pikaisesti nyt.
-Mainoskatko-
Katkolta palattua kamera näytti pikaisesti backstagelle, jossa
Jenni suuteli
Ossia tulisesti, olipas tämäkin taas wrestlingiä!
Olen suomalainen! Tuo joidenkin mielestä erittäin rasittava kappale alkoi soida, joten GM
Seppo Taalasmaa saapui puku päällä ja mikrofoni kädessä kehään yleisön hurrausten saattelemana, eihän ilta olisi ollut mitään ilman oman toimitusjohtajan höpinöitä.
Seppo: ''Heihei vaan kaikille, nyt minä tulin ilmoittamaan lopullisen Stellans Massacren cardin. Viime viikolla ilmoitin tukun otteluita, enkä ilmoita niitä uusia. Stellans Massacressa kuitenkin jollekin on eräältä henkilöltä suunnitteilla kusetus, sen näemme silloin. MTV3:n ja Broadcastersin pomot kertoivat, että heillä on illan päätteeksi jotain sanottavaa, joten eiköhän anneta heille silloin puheenvuoro. Jenni on myös luopunut haastattelijan tehtävistä, ennen ensimmäistäkään haastattelua. Joten hänet korvaa... Onni Taalasmaa! No ei nyt suinkaan, vaan Peppi Puolakka! Hänet näemme ensimmäistä kertaa Stellans Massacren mahdollisessa haastattelussa. Nyt lähden puhumasta, nauttikaa loppuillasta!''
Tuon General Manager Seppo Taalasmaan pitämän melko lyhyen puheen jälkeen show oli siinä vaiheessa, että oli aika aloittaa illan toinen ottelu, jossa Helena kohtaisi yllätysvastustajan. Selostajat Miro ja Joonatan heittivät arvauksia vastustaja, Miro oli aivan varma sen olevan Salla, niin härski sonni Salla hänen mielestään vain oli. Joonatan puolestaan uskoi sen olevan Noora.
Helena vs ???
Illan toisen ottelun aika oli käsillä juuri tuolloin, joten voi, minkäs teki, yleisön jännitys ainakin oli kova, kuka se ns. yllätysvastustaja oli. Noh, Helena sipsutti kehään nopeasti kehään Mafia Kuulan
tunnarin ''Gangsta Rap Made Me Do It'n soidessa yleisön buuausten seassa. Helenan sisääntulo ei kuitenkaan ollut mitään verrattuna niihin niin suuriin suosion osoituksiin, mitä tuli yleisöltä, kun Tuomonkin tunnarina aiemmin tänä iltama toiminut
Fuck da Police pamahti soimaan, ja Pihlajakatu Wrestling Federationin oma vieraileva ''Familia'', eli
Tuomo etunenässä saapui kehää kohti. No, mukana oli myös pikkuinen Onni-vauva New York Yankeesin lippis päässä, lökäfarkut jalassa,huppari päällä ja helut kaulassa. Itse Helenan vastustaja oli kuitenkin
Elina Taalasmaa, joka sai yleisön antamaan jälleen katon räjäyttäviä suosion osoituksia, yleisö kuitenkin alkoi chanttaamaan pian kovaa ''Onni''-huudoilla. Mutta tässä ottelussa siis kohtasivat kaksi suurta titaania, no ei aivan, mutta kuitenkin kaksi voittoa hamuavaa taistelevaa miestä, siis naista. Joonatanin selostusbotchin jälkeen kehäkello soi, ja ottelijat aloittivat tuon mielenkiintoisen kamppailun pystypainilla, Headlockia yritettiin puolin ja toisin, Helena kuitenkin sai iljettävän sormet vastustajan silmiin-kikan ansiosta pientä hallintaa. Elina sai ottaa vastaan pari DDT'tä, bitch slapin, potkuja, kaikilla keinoilla se Helena vain ottelun alussa piti hallintaa itsellänsä.
Elina kuitenkin pääsi mukaan otteluun vaiheen jälkeen, jolloin Helena oli juuri missannut oivan tilaisuuksen päättää ottelu Roll-Uppiin, mutta Elina selvitti. Yleisön, Tuomon ja jopa Onni-vauvan kannustaessa Elina sai kuitenkin hallinnan otteluun. Hän läpsäytti Helenan kumoon todella kovalla bitch slapilla, jonka jälkeen meinasi suorastaan jopa repiä Helenan hiukset päästä, siltä se näytti suoraan sanoen. Elina kuitenkin otteli hieman puhtaammin tuon jälkeen, hän jakeli pari Suplexia, Clotheslineja ja Dropkickin, mutta nekään ei vielä riittäneet Helenan selättämiseen. Tuo ottelu oli kyllä yllättävän agressiivinen naisten otteluksi, mutta myös Elina varmasti halusi kostaa Mafia Kuulan tekoset. Helena sai pian jälleen hallintaa itsellensä tehtyään naispainissa harvinaisen Piledriverin Elinalle, kun Elina oli syössyt Spearin tyylisesti Helenaa kohti, sai Helena napattua Elinan tuohon pirumaiseen liikkeeseen. Nyt Helena ei yrittänyt selätystä, vaikka olisi ollut oiva tilaisuus varmasti. Helena kiipesi kehäkulmaukseen, jossa kykötti hetken jännittyneenä, ja odotti Elinan nousua. Sitten tapahtui jotain uskomatonta; Onni, tuo pikkuinen lapsonen, heitti Helenaa HAARUKALLA suoraan kasvoihin, jonka seurauksesta Helena piteli kasvojansa, ja tuomari joutui diskaamaan Elinan Onnin takia! Huh, miten dramaattisia käännöksiä tuo ilta sai, olihan se kuitenkin viimeinen ennen PPV'tä.
Ottelun voittaja (DQ): Helena!
Herran jestas, ensin kun tuo ottelu oli saanut hieman koomisen päätöksen, Ice Cuben esittämä
Mafia Kuulan tunnari soi, ne kaksi pahaa poikaa, Sege ja Stuba perskuta saapuivat kehän laidalle, ja alkoivat piestä Tuomoa armottomasti nyrkin iskuin, eikä siinä kaikki, he vielä paiskoivat Tuomoa portaisiin ja kehätolppaan. Mitäköhän vielä olisi seurannut, ellei
Kari olisi juossut paikalle
Romeon kanssa, ja täten Stuba ja Sege pakenivat katsomon kautta pois. Kari tsekkasi Tuomon kuntoa, joka kannettiin lääkäreiden toimesta paareilla pois. Huh, aivan käsittämätön ilta oli, eikä se tuolloin edes vielä ollut loppunut, olihan vielä Main Event ja TV-pomojen asia jäljellä. Paikan tyhjetessä henkilöistä oli illan onneksi viimeisen mainoskatkon aika.
-Mainoskatko-
Main Event:
Jarkko (w/Salla & Ismo) vs ''The Osteri-O Superstar'' Ossi (w/ Jenni[/color])
Mainoskatkon jälkeen oli jo aika aloittaa illan pääottelu, jossa Jarkko kohtaisi ''uutena itsenään'' aloittavan ''The Osteri-O Superstar'' Ossi.
ZZ Topin Sharp Dressed Manin rokatessa musiikkina
Jarkko, Salla ja Ismo saapuivat kehään, Jarkon näyttäessä jännittyneeltä ja Ismon kantaessa pesäpallomailaa. Hurrauksiakin kuului silloin tällöin, mutta valtava buuausaalto käynnistyi, kun
''Osteri-O Superstar'' Ossi saapui
Jimmy Eat Worldin kappaleella ''The Middle'' kehää kohti
Jenni managerina ja seurana. Nyt Jarkko kohtasi jo toisena viikkona PWF'n ykkösheelejä. Mutta mitä itse ottelussa tapahtui? Sen alkaessa Ossi yritti saada otetta vaikka väkisinkin, aivan väkisin, hän aloitti jopa ottelun rumilla läpsäytyksillä Jarkkoa naamaan. Tällä ottelulla oli myös hieman lisäjännitettä siinä, kumpi näistä bisnesmiehistä oli parempi kehässä. Nyt ei selityksille pitäisi jäädä sijaa. Jos Ossi yritti heti ratkaisuja, Jarkko sentään luotti hieman pitkäjänteisyyteen, vaikka Ossi alussa hallitsikin. Jarkko sai hieman rauhallisella taktiikallansa jo melkein tuloksia, kun hetken aikaa oli kulunut. Jarkko iski Ossille rajun ja kovan DDT'n, kun Ossi oli nostanut Jarkon Powerbombiin. Selätyskin oli yllättäen lähellä, mutta kehän laidalla olleelle Jennille suureksi helpotuksi Ossi selvitti tilanteen laittamalla jalkansa köydelle.
Tuo taisto ei siis siihen loppunut, vaan jatkui entistä rajumpana. Iskuja vaihdettiin, niin myös erilaisia sidontoja, mutta yleisö pysyi tunnelmassa mukana. Yleisön oma sankari Ismokin kun oli kehän laidalla, hän näytti hyvin mietteliäältä pesäpallomailansa kera. Jarkko onnistui jakelemaan hetken aikaa tiuhaan tahtiin liikkeitä, Ossi sai tutea nahoissaan Backbreakeria, Neckbreakeria, Spearia muistuttavaa syöksyä, jopa Powerslammia, mutta mahdollinen tuleva Pihlajakatu Wrestling Federationin mestari Ossi sinnitteli, eikä suostunut selätettäväksi. Pian oli kuitenkin Ossin vuoro höykyttää, ainakin hetken. Erilaisilla perusliikkeillä ja hienolla Belly-To-Belly Suplexilla Jarkko oli hätää kärsimässä. Jälkimmäisimmän liikkeen jälkeen Ossi aikoi murtaa Jarkon onnen, mutta Jarkko onnistui välttämään täpärästi Happy Breakerin. Oli kyllä Jarkon matkan päättyminen tuossa ottelussa hyvin, hyvin lähellä. Ossi teki ehkä illan yllätyksen, nimittäin näytti Jarkolle, miten Dragon Suplex tehtiin, selätys olisi ollut varmaankin päivän selvä, jos niin olisi tehnyt. Mutta ei, kun ei, Ossi meni kehätolpalle, ja mitä ilmeisemmin valmisteli Osteri Splashia, Jarkolle hyvää yötä vaan, Miro selostajana tyytyi sanomaan. Kehän laidalla oli kuitenkin paljon, oikein paljon väkeä, joista Ismo Laitela tönäisikin Ossin alas, eikä tuomari huomannut mitään! Jarkko alkoi nousta, meni rauhallisesti kohti Ossia, mutta sitten tapahtui tänä iltana jo tutuksi tulleen tyylin mukaan kummia, Ossi nousikin nopeasti pystyyn, ja Jarkosta tuli Happy Breakerin uhri! Ja myös Ossin selätyksen, Ossi matkaa voittajana Stellans Massacreen!
Ottelun voittaja: ''The Osteri-O Superstar'' Ossi!
Ossi juhli voittoa niin innokkaasti, että näytti kun lotossa voittaneelta. Onnekasta fiilistä ei Osteri-O'lla kauaa tosin kestänyt, sillä
Ismon pesäpallo maila kalahti suoraan häntä takaraivoon. Ismo heitti mailansa menemään, ja alkoi tiuskia maassa makaavalle Ossille, tosin kaikki tuo keskeentyi, kun muuan TV-pomo saapui
Seppo Taalasmaan kanssa kehään, nyt oli ilmoitusasian aika.
TV-mies: ''Seppo, minut lähetettiin tänne MTV3:n ja Broadcastersin toimesta. Tämä päätös on tehtävä, jotta Pihlajakatu Wrestling Federation jatkaisi MTV3:lla, näin on MTV3 päättänyt, vaikka oletkin tehnyt hyvää työtä, olet liian väritön, etkä tarpeeksi pirullinen ja tiukka. Saat toki jatkaa muissa tehtävissä ja PWF'n mukana, mutta nyt puhun GM'n tehtävistä. Joten lainaten Donald Trumpia... YOU FIRED!''
Seppo: ''Miksi teet noin, peru äskön sanomasi, pyydän.''
TV-mies: ''Huolimatta nyt kuuluvista yleisön buuauksista, olet erotettu GM'n paikalta. Täältä tulee uusi GM!
Kuin salama kirkkaalta taivaalta, Jennin ääni alkoi kuulua kaiuttimista, tosin erään laulun muodossa. ''Uh, Oh Nikkinen!''
Jennin laulamana siis tuo Sherri Martelin legendaarinen alkuperäsin WWE'n Shawn Michaelsin tunnarina toiminut, ''Sexyboy'', tosiaan soi. Jenni käveli rampille puku päällä saapuvaa AKI NIKKISTÄ vastaan, ja he kävelivät käsi kädessä kehään yleisöltä tullessa ristiriitaisia reaktioita. Mutta silloin
ISMO oli noussut, ja valmiina lyömään Aki Nikkistä, mutta Aki vastasi siihen Superkickilla, jonka ansiosta Ismo näki tähtiä!
Ossi oli närkästynyt Jennin petokseen, koska hän oli nyt Akin leivissä, joten Ossi meinasi hyökätä tuon hänelle oudon miehen kimppuun. PAM! Superkickia sai Ossikin maistaa. TV-mies katseli vieressä, mutta Aki ei säästänyt häntäkään Superkickiltä! Tämä hurja ilta loppui Aki Nikkisen, uuden General Managerin ja Jennin suudellessa, TV-miehen, Ossin ja Ismon maatessa kehässä. Muistakaa, enää muutamia päivä Stellans Massacreen! Miten Nikkinen jatkaa siellä GM-linjaansa? Kenestä tulee uusi PWF'n mestari? Stellans Massacresta tiedätte vastaukset sen ajan koittaessa! Selostajat vielä toivottivat hyvää yötä, ja screenille ilmeistyi teksti: PLEASE, DON'T TRY THIS, ja tällainen kuva:
*Show päättyy*
-----------------------------------------------------
Tuossa oli sitten se viimeinen jakso ennen PPV'tä, viimein sain valmiiksi. PPV'tä kirjoitan rauhassa, niinkuin tein tämänkin jakson kanssa. Se tulee sitten aikanaan. Mitäs mieltä muuten olette Aki Nikkisen comebackista ja ennen kaikkeaan tuosta kuviosta? Niin ja, mitä piditte tästä jaksosta, kun tyyliä hienosäädetty. Ja oliko tuo aivan turha ja huono juttu, että laitoin sisääntulobiiseihin linkit, häiritseekö se paljon? Ja teenkö niin myös PPV'ssä? Kuvat olisin ennen ottelua laittanut, mutta kun ei löydy sopivia kaikista. Ainiin, mitä piditte Markan tekemästä posterista?
----------------------------------------------------
Tässä tulee Stellans Massacren card veikattavaksi. Matsijärjestys julkaistuu tässä samalla.

(Suuri kiitos Markalle posterista)
Stellans Massacre
Opener:
Aaro ''Deadman'' Vaalanne vs Eero ''Sönkkö'' Vanala
2. Match:
British Bullrope Match:
Miro vs Joonatan
3. Match:
Pihlajakatu Wrestling Federation Championsip Match:
''The Osteri-O Superstar'' Ossi Puolakka vs Ismo ''Pelimies'' Laitela
4. Match:
Pool Match (Voittaakseen täytyy heittää vastustaja uima-altaaseen):
Isabella vs Salla
Main Event:
Street Fight Tag Team Match:
Mafia Kuula (Sege, Stuba (w/Helena) vs Kari & Romeo (w/Tuomo & Rafael)
Lisäksi:
*Aki Nikkisen GM-aikakausi alkaa kunnolla
Lisäkysymykset:
-Sekaantuuko kukaan PWF-Championship otteluun ottelun aikana? 2p
-Käytetäänkö Aaron ja Eeron kohtaamisessa aseita? 2p
-Sekaantuuko kukaan Isabellan ja Sallan ''Allasotteluun''? 2p
-Mitä eri aseita käytetään Street Fightissa? Jokaisesta oikeasta aseesta 1p.
-Montaako asetta käytetään Street Fightissa? 3p
-Liittoutuuko uusi GM Aki Nikkinen kenenkään muun kanssa tapahtuman aikana Jennin lisäksi? 1p
-Tekeekö kukaan turnia tapahtuman aikana? 1p
Tässä oli card, veukkauksia vain tulemaan.
-----------------------------------
Sitten vuorostaan veikkauspisteet tässä.
Viime jakson pisteet:
1. Ham 3p, Lumihiutale 3p
2. Markka 2p, Sandz 2p, Nickerson 2p
Kokonaistilanne:
1. Lumihiutale 6p
2. Ham 5p, Sandz 5p
3. Markka 4p, Nickerson 4p
5. DeadManWalking 2p, Jerich0 2p, McAngle 2p
Eli Lumihiutaleen johdolla mennään, PPV'n veikkauksessa sitten on hyvä tilaisuus kiriä, kun pisteitä niin paljon jaossa.
---------------------------------------