Pienet uutiset & huhut
Re: Pienet uutiset & huhut
Itse en kyllä pystyisi kuvittelemaan Bryania sellaisissa Shieldille ominaisissa kuteissa, saatikaan heidän themen tahtiin saapumassa yleisön seasta. On vain minun mielipiteeni mutta en pysty enkä edes halua niin kuvitella.
- Mr.Perfekt
- Viestit: 794
- Liittynyt: Su 24.08.2008 17:51
- Paikkakunta: Lahti
Re: Pienet uutiset & huhut
Itse en kyllä halua kuvitella ketään muuta Shieldin kuteissa kuin Ambrosea, Rollinsia ja Reignsiä. Ketään näistä ei omasta mielestäni voi tuosta noin vain korvata.
Re: Pienet uutiset & huhut
Eli toisinsanoen Shield repeytyy kahtia lähiaikoina kokonaan ja kaifferit singles urille Rollinssin perässä?
No jaa, kerkesin tykästyä Shieldiin jo ennen niiden faceturnia, mutta.. no, kaikki ei vaan nykypäivänä mene niinku leffoissa on tapana.
No jaa, kerkesin tykästyä Shieldiin jo ennen niiden faceturnia, mutta.. no, kaikki ei vaan nykypäivänä mene niinku leffoissa on tapana.
Re: Pienet uutiset & huhut
CM Punk ja AJ Lee menivät ilmeisesti eilen naimisiin. Olivat ilmeisesti pitäneet ideasta pitää häät perjantai kolmantenatoista ja olivat tehneet sen.
Re: Pienet uutiset & huhut
Onnea tuoreelle avioparillevendicta kirjoitti:CM Punk ja AJ Lee menivät ilmeisesti eilen naimisiin. Olivat ilmeisesti pitäneet ideasta pitää häät perjantai kolmantenatoista ja olivat tehneet sen.
Re: Pienet uutiset & huhut
Ace86 kirjoitti: Onnea tuoreelle avioparilleMutta nyt voisi Mrs. Brooks ilmoittaa lähtevänsä pois WWE:stä matsattuaan vielä yhden ottelun Divas- mestaruudesta, kunhan palaa aikanaan kehiin. Diivoja on aika liuta WWE:n rosterissa ja en usko että AJ:lle olisi mitään käyttöä enää jatkoa ajatellen..

Niin siis että mikkitaitoiselle ja hyvälle painijalle ja muutenkin kaikin puolin pätevälle divalle ei olisi käyttöä? AJ:lle on vähintään yhtä paljon käyttöä naisten rosterissa kuin CM Punkille miesten rosterissa.
“There’s a thin line between being a hero and being a memory.”
- Darien Fawks
- Viestit: 3765
- Liittynyt: Pe 09.04.2004 15:04
- Paikkakunta: Pääkaupunki
Re: Pienet uutiset & huhut
Taisi vitsailla sillä, että AJ:n tähti tuskin pysyy nousussa sen jälkeen, kun hän avioitui CM Punkin kaltaisen karkurin kanssa.Juge kirjoitti:Ace86 kirjoitti: Onnea tuoreelle avioparilleMutta nyt voisi Mrs. Brooks ilmoittaa lähtevänsä pois WWE:stä matsattuaan vielä yhden ottelun Divas- mestaruudesta, kunhan palaa aikanaan kehiin. Diivoja on aika liuta WWE:n rosterissa ja en usko että AJ:lle olisi mitään käyttöä enää jatkoa ajatellen..
Niin siis että mikkitaitoiselle ja hyvälle painijalle ja muutenkin kaikin puolin pätevälle divalle ei olisi käyttöä? AJ:lle on vähintään yhtä paljon käyttöä naisten rosterissa kuin CM Punkille miesten rosterissa.
Ja mitä tuohon perjantai 13. päivään tulee, niin:

Re: Pienet uutiset & huhut
Ace86:n viestejä muutaman lukeneena veikkaan, että ei tainnut vitsailla.Darien Fawks kirjoitti:Taisi vitsailla sillä, että AJ:n tähti tuskin pysyy nousussa sen jälkeen, kun hän avioitui CM Punkin kaltaisen karkurin kanssa.Juge kirjoitti:Niin siis että mikkitaitoiselle ja hyvälle painijalle ja muutenkin kaikin puolin pätevälle divalle ei olisi käyttöä? AJ:lle on vähintään yhtä paljon käyttöä naisten rosterissa kuin CM Punkille miesten rosterissa.Ace86 kirjoitti: Onnea tuoreelle avioparille :) Mutta nyt voisi Mrs. Brooks ilmoittaa lähtevänsä pois WWE:stä matsattuaan vielä yhden ottelun Divas- mestaruudesta, kunhan palaa aikanaan kehiin. Diivoja on aika liuta WWE:n rosterissa ja en usko että AJ:lle olisi mitään käyttöä enää jatkoa ajatellen..
Re: Pienet uutiset & huhut
Sama lähde kertoi tänään, että AJ Lee olisi raskaana. Sanoo, ettei ole 100% varmaa, mutta luotettavasta lähteestä olisi tieto tullut. Ei siis välttämättä ihan heti ole palaamassa, jos nyt enää takaisin tulee.
Re: Pienet uutiset & huhut
Kyseinen käyttäjä on WWE:llä töissä eli lähteitä hänellä varmasti on, joten huhulla on vahva pohja.
hevosen k**pä
-
Show_Stopper
- Viestit: 1353
- Liittynyt: Pe 15.09.2006 15:46
Re: Pienet uutiset & huhut
Semen Punk on tehnyt tehtävänsä.
JDub kirjoitti:Cock_Sucker sopisi kyllä sinulle paremmin..
Re: Pienet uutiset & huhut
Tämän lapsen minä tahdon painikehiin 20 vuoden kuluessa.
If <s>God</s> Vince has a masterplan, that only he understands?
Trisu kirjoitti:Kratos on kyllä ihana badass.![]()
![]()
Re: Pienet uutiset & huhut
Luulen että aika AJ: Lee:llä WWE:ssä on tullu tiensä päähän. Viimeinen matsi oli Divas- mestaruudesta mistä jo pystyi päättelemään että tällä tavoin hänet voidaan kirjoittaa pitkälle hengähdystauolle kuin Punk, eikä tämän jälkeen nähdä rosterissa. Rispektit rouva ja herra Brooksille ja onnea tulevalle perheelle.vendicta kirjoitti:
Sama lähde kertoi tänään, että AJ Lee olisi raskaana. Sanoo, ettei ole 100% varmaa, mutta luotettavasta lähteestä olisi tieto tullut. Ei siis välttämättä ihan heti ole palaamassa, jos nyt enää takaisin tulee.
Re: Pienet uutiset & huhut
AJ itsehän pyysi aikaa itselleen henkilökohtaisten syiden takia. Itseäni ihmetytti se, mutta ainoastaan sen takia että kaikki olettivat noiden syiden olevan naimisiinmeno, ja aika moni painija on kuitenkin pitänyt häänsä ilman että oikeastaan edes on missannut työpäiviä. Olisihan tuosta voinut ehkä arvailla että paksuna ollaan, mutta ei se nyt kuitenkaan tarkoita välttämättä muuta kuin että pidempi paussi tiedossa. Tiedä sitten tahtooko AJ itse enää äitinä palata kehiin, mutta en kyllä näe mitään syytä miksi se olisi WWE:n puolelta ongelma. Eikös muuten Suomessa ole oikeus raskauden jälkeen palata samoihin töihin, tai vähintäänkin saman firman listoille? Onko jenkeissä samantapaista "vakuutta"?
- The Rocker
- Viestit: 3325
- Liittynyt: Ma 20.08.2007 20:54
- Paikkakunta: Parkano
Re: Pienet uutiset & huhut
Raskauden taki ei saa irtisanoa. Määräaikaiset työsopimukset ovatkin sitten mielenkiintoisempia. En osaa sanoa mitä tapahtuu jos soppari kerkeäisi kulumaan loppuun.Japeet kirjoitti:AJ itsehän pyysi aikaa itselleen henkilökohtaisten syiden takia. Itseäni ihmetytti se, mutta ainoastaan sen takia että kaikki olettivat noiden syiden olevan naimisiinmeno, ja aika moni painija on kuitenkin pitänyt häänsä ilman että oikeastaan edes on missannut työpäiviä. Olisihan tuosta voinut ehkä arvailla että paksuna ollaan, mutta ei se nyt kuitenkaan tarkoita välttämättä muuta kuin että pidempi paussi tiedossa. Tiedä sitten tahtooko AJ itse enää äitinä palata kehiin, mutta en kyllä näe mitään syytä miksi se olisi WWE:n puolelta ongelma. Eikös muuten Suomessa ole oikeus raskauden jälkeen palata samoihin töihin, tai vähintäänkin saman firman listoille? Onko jenkeissä samantapaista "vakuutta"?
"The only time success comes before work is in the dictionary."
"Legal interpretation takes place in a field of pain and death." -Robert Cover
Blogi (Päivitetty 12.05.2015)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
"Legal interpretation takes place in a field of pain and death." -Robert Cover
Blogi (Päivitetty 12.05.2015)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Re: Pienet uutiset & huhut
I'm afraid I've got some BAD NEWS
Elikkäs Swaggerin ja BnB matsin kuvauksissa Swagger heitti Barretin kehän reunalla olevaa aitaa kohden ja miehen olkapäästä kuului poks! Barrett tuotiin takahuoneeseen, jossa selvisi olkapään olevan pois paikoiltaan. Vielä ei ole varmaa, voiko Barrett osallistua Contract Ladder Matchiin.WWE.com kirjoitti:Breaking News: Intercontinental Champion Bad News Barrett injured during SmackDown taping
WWE.com has confirmed that Intercontinental Champion Bad News Barrett suffered a shoulder injury during Tuesday night's SmackDown taping.
WWE physician Dr. Chris Amann spoke to WWE.com about the titleholder's condition, explaining that the English Superstar " ... sustained an injury to his right shoulder when he was thrown into the barricade by Jack Swagger."
"After Barrett felt an immediate pain and a pop," continued Amann, "we brought him back to the training room and the exam showed a separated shoulder. We’re going to do some additional testing this week and then sit down with him and talk about options for treatment for this injury.”
As of yet, no official determination has not been made yet in terms of Barrett's participation in Sunday's Money in the Bank Contract Ladder Match.
Re: Pienet uutiset & huhut
Eikös Barrett viimeksi ollut sairaslomalla juuri olkapääleikkauksen takia? Onko kyseessä sama olkapää? Se oli siis ennen tätä Bad News -gimmickiä.
“There’s a thin line between being a hero and being a memory.”
Re: Pienet uutiset & huhut
Loukkasi olkapäänsä ennen WrestleMania 28:aa, näin muistelen. Oliko sama olkapää vai ei menee ihan arvauksen piikkiin.Juge kirjoitti:Eikös Barrett viimeksi ollut sairaslomalla juuri olkapääleikkauksen takia? Onko kyseessä sama olkapää? Se oli siis ennen tätä Bad News -gimmickiä.
AAAWWWEEESSSOOOMMMEEE
Re: Pienet uutiset & huhut
Brad Maddox seikkailee luolassa:
"Your arms are just too short to box with God!"
Re: Pienet uutiset & huhut
Jos toi on vain pila, niin on aika härski semmoinen. Toivottavasti on, sillä miehestä ei ole twitterissäkään kuulunut mitään sen jälkeen kun tuonne lähti.
[X] Stingin paluu oli hyvä veto ja minä syön hatullisen lehtiä!Seeing Seth Rollins penis isn't how I was expecting to start off my day.
- DeadManWalking
- WrestlingAlertin johtava jääkiekkoanalyytikko
- Viestit: 8632
- Liittynyt: Ke 13.07.2005 13:51
- Paikkakunta: Kuopio + Oulu/Manchester
Re: Pienet uutiset & huhut
Ehei kyllähän se on oikeasti kuollut ja syöty tuonne. Typerää luulla, että jokin painiin liittyvä olisi jotenkin feikkiä.kossi5 kirjoitti:Jos toi on vain pila, niin on aika härski semmoinen. Toivottavasti on, sillä miehestä ei ole twitterissäkään kuulunut mitään sen jälkeen kun tuonne lähti.
R.I.P Brad Maddox 1923-2015
Four passes break any defenseRiveni kirjoitti:Tämä ei tosin auta siihen että joku Naarajärveläinen luulee olevansa Oulusta (Ja Manchesterista). Eihän sieltä olekkaan kuin se 400 kilometriä Ouluun, vaikka tämän pahamaineisen JYPin kotokunnille on alle 100 kilometriä.
Re: Pienet uutiset & huhut
Miten vitussa toi liitty painiin? Mikä rooli Maddoxilla on enää missään? Tää on ihan salee joku Undertakerin paluukuvio tai sit käy ilmi et Sting on vanginnu sen tonne luolaan.
[X] Stingin paluu oli hyvä veto ja minä syön hatullisen lehtiä!Seeing Seth Rollins penis isn't how I was expecting to start off my day.
Re: Pienet uutiset & huhut
kossi5 kirjoitti:Miten vitussa toi liitty painiin?
kossi5 kirjoitti:Tää on ihan salee joku Undertakerin paluukuvio tai sit käy ilmi et Sting on vanginnu sen tonne luolaan.
Tämä pysyy tässä niin kauan, kunnes seuraavat asiat tapahtuvat:
SM-liiga käy liian pieneksi Jokereille [ ]
Hjallis harkimo suksii vittuun Jokereista [ ]
Joel Armia tekee Olympiakisoissa maalin [ ]
Minä ja DMW istutaan tuopin ääressä [ ]
SM-liiga käy liian pieneksi Jokereille [ ]
Hjallis harkimo suksii vittuun Jokereista [ ]
Joel Armia tekee Olympiakisoissa maalin [ ]
Minä ja DMW istutaan tuopin ääressä [ ]
Re: Pienet uutiset & huhut
Näkyi olevan monessakin paikassa mutta linkitetään nyt tuolta. Eli siis, SummerSlamissä nähtäisiin mahdollisesti Cena vs. Lesnar.. Ainakin posteri antaa siihen viittauksen.
http://www.onlineworldofwrestling.com/8 ... ain-event/
http://www.onlineworldofwrestling.com/8 ... ain-event/
- DeadManWalking
- WrestlingAlertin johtava jääkiekkoanalyytikko
- Viestit: 8632
- Liittynyt: Ke 13.07.2005 13:51
- Paikkakunta: Kuopio + Oulu/Manchester
Re: Pienet uutiset & huhut
Griffin kirjoitti:Eli siis, SummerSlamissä nähtäisiin mahdollisesti Cena vs. Lesnar

Four passes break any defenseRiveni kirjoitti:Tämä ei tosin auta siihen että joku Naarajärveläinen luulee olevansa Oulusta (Ja Manchesterista). Eihän sieltä olekkaan kuin se 400 kilometriä Ouluun, vaikka tämän pahamaineisen JYPin kotokunnille on alle 100 kilometriä.










