rossatron
2004-09-13 16:59
R
Ohio Valley Wrestling kouluttaa WWE:n sopimuksen alaisena olevia painijoita. Liiga toimii WWE:n harjoitusleirinä, josta monet suuret tähdet ovat nousseet esiin. Viime aikojen suurimpia OVW-nousijoita ovat olleet mm. John Cena ja Batista. Usein myös loukkaantuneet painijat lähetetään OVW:hen harjoittelemaan ennen paluutaan WWE-kehään.
Lainattu Wrestlingalertin sivuilta
Pari kysymystä vielä tähän.
Onko OVW:ssä feudeja?
Ketkä painijat ovat nousemassa WWE:hin?
Nuohon kahteen kysymykseen haluaisin vastauksen ja muutenkin alkakaa keskustella OVW:stä.
Siellä on paljon parempia feudeja kuin WWEssä. Jim Cornette osaa hoitaa hommaa.
Nousemassa ovat ainakin Mike Bucci eli aikoinaan Nova ja Carly Colon eli Carlito mikälie... en spoilaa...
rossatron
2004-09-13 20:12
R
No kuinkas hyvässä asemissa Mike Taylor ja "The Idol" ovat?
JeffHardy87
2004-09-18 07:48
J
Olen tyhmä ihminen ja kysyn vieläkin tyhmemmän kysymyksen: voisiko joku sanoa Ohio Valley Wrestlingin kotisivut?
The Blasterpiece
2004-09-18 08:12
T
Menes tänne: www.google.fi
Worst Technical Wrestler
2004-09-18 08:13
W
"BlasterMaster" kirjoitti:
Menes tänne: www.google.fi
No tuolla viestin kirjoittamisen vaivalla olisi sen samantien voinut laittaakin. Eli http://www.ovwrestling.com/
Jack DiBiase
2004-10-10 07:39
J
Toimiiko OVW pelkästään WWE:n tulevien talenttien kouluttamisessa, vai onko heillä ns. omia workereita. Eli onko kaikilla OVW painijoilla WWE:n developmental-contract?
Teoriassa heillä voisi olla, koska WWE ei omista OVWta, mutta käytännössä OVW on kai todennut, että WWEn koulutettavat ovat sen verran paljon halvempaa työvoimaa, että ei kannata hankkia muita. Saattaa heillä tosin jokunen ei-WWE-painija ollakin, mutta ei ainakaan kovin montaa.