Foorumiarkisto

← Videot & DVD:t

NOAH - Bryan Danielson vs. KENTA

kuva
NOAH Winter Navigation 2.12.2006 - Bryan Danielson vs KENTA

Kiinnostusta on ollut tätä matsia kohtaan, joten päätin leikellä, ettei tarvitse kaikkien itse tapahtumaa ladata. Muutama päivä sitten NOAH:n Winter Navigation -kiertue löysi tiensä Yokohoma Bunka Gymnasiumille, jossa käytiin mm. tämä matsi kenties jenkki-indyjen ykköspainijan ja ehkä kovimman nuoren polven junior heavyweightin välillä. Viimeksi he kohtasivat singles-matsissa ROH:n Glory By Honor V:n toisessa illassa, jonka tuloksia en nyt spoilaa, mutta jokainen halukas voi vilkaista tuosta: http://www.obsessedwithwrestling.com/results/roh/060916.html . Jopa minäkin innostuin kovasti tuosta matsista, vaikka KENTA ei ihan mieleeni ole toistaiseksi ollut. Nyt ollaan ihan toisenlaisessa ympäristössä japanilaisen yleisön edessä. Sääli sinänsä, että tämä on varmaan kuollein NOAH-yleisö minkä olen nähnyt. Eikä siis koske vain tätä matsia vaan koko tapahtumaa. Noh, ottelu on toki varsin hyvä, vaikken ROH-kohtaamisen tasolle nostakaan.

Pituutta
Spoiler31
minuuttia ja kokoa 227MB. Xvid kyseessä ja kuvanlaatu hyvä. Megauploadiin taas turvauduin kun kokoa on sen verran paljon.

EDIT:
ROH Glory By Honor V Night 2 16.9.2006 - Bryan Danielson vs. KENTA
Laitoinpa tuon ROH-kohtaamisenkin. Pituutta
Spoiler42
minuuttia ja kokoa 443MB.
Iiiiso kiitos. En ole vielä nähnyt edes heidän ROH-kohtaamistaan (dvd postissa), mutta tämän nappaan heti. Kiitos.
Paljon kiitoksia, tämä tosiaan ainoa matsi mikä cardilla kiinnostaa niin on hyvin asiallista että vaivauduit clippaamaan sen meille. Kommentoin itse matsia myöhemmin.
Kiitos erittäin paljon.
Kiitoksia, miesten edelliset matsit ovat olleet luokkaa loistava, joten tietenkin tämä lähtee lataukseen.
Lisäsin tuohon sen ROH-matsinkin. Se siis kenties suositeltavampi, mutta kannattaa kumpikin katsoa.
Kiitokset ja uudet vuodet
Molemmat matsit otin, kiitos ihan älyttömästi.

EDIT: Jos sulta löytyy lisää Bryan Danielsonia niin upi ihmeessä.
Kumma kyllä itse en saanut ladattua tuota ROH-Ottelua,
sillä kone kesteytti aikakatkaisulla lataamisen
(joka ei edistynyt puoleen tuntiin), joten missähän on vika?