TNA: Impact

Jos seuraat painitapahtumia reaaliajassa, tämä on oikea paikka sinulle. Mutta älä sitten pillastu jos joku möläyttää seuraavan PPV:n mestaruusottelun voittajan nimen varoittamatta. Täällä se on sallittua.
Lukittu
Avatar
Mikko Alatalo
Viestit: 82
Liittynyt: Su 09.09.2007 22:39
Paikkakunta: Kotisaunan lauteilla

Viesti Kirjoittaja Mikko Alatalo » Ke 07.04.2010 23:24

Ei s****na, saadaanhan oikeasti Orlando Jordan vs Rob Terry feudi, saadaanhan??? :applause:

Avatar
harmaakarhu
Viestit: 55
Liittynyt: Ke 11.07.2007 13:21

Viesti Kirjoittaja harmaakarhu » Ke 07.04.2010 23:36

ToNy-MaN kirjoitti:
Captain Charisma kirjoitti:
Juri78 kirjoitti:ei ole illan parhaat luvut naisilla...ainakaan Gerwickin mukaan:

- The show did quarter hours of:
.87
.85
.98
.93
.81
.88
.73
.70
.97

Mitähän tuossa välissä oli? Ei jaksa tarkistella nauhalta
"- The highest quarter hour of the show was quarter hour three, which did a .98 rating. The segment featured backstage promos by the Knockouts, Rob Terry vs. Homicide, and a portion of the Knockouts eight-women match."
Ja toiseksi paras oli juuri tuo viimeinen lootanavausmättö. Ja nuo luvut ovat vielä melko selkeästi parempia kuin suurin osa showsta. Että kyllä pistää ihmetyttämään. Olisiko ollut Rawissa silloin mainoskatkot sopivasti? :D
Viimeinen luku ei ole täysin vertailukelpoinen, koska se ei vastaa niinkään viimeistä varttituntia, vaan yliajalle menneitä minuutteja. Tuossa vaiheessa ratingit aina nousevat, kun seuraavaksi tulevan ohjelman katsojat vaihtavat kanavalle.

Panu5
Viestit: 1059
Liittynyt: Ke 12.10.2005 14:56
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Panu5 » To 08.04.2010 16:51

ToNy-MaN kirjoitti:
Captain Charisma kirjoitti:
Juri78 kirjoitti:ei ole illan parhaat luvut naisilla...ainakaan Gerwickin mukaan:

- The show did quarter hours of:
.87
.85
.98
.93
.81
.88
.73
.70
.97

Mitähän tuossa välissä oli? Ei jaksa tarkistella nauhalta
"- The highest quarter hour of the show was quarter hour three, which did a .98 rating. The segment featured backstage promos by the Knockouts, Rob Terry vs. Homicide, and a portion of the Knockouts eight-women match."
Ja toiseksi paras oli juuri tuo viimeinen lootanavausmättö. Ja nuo luvut ovat vielä melko selkeästi parempia kuin suurin osa showsta. Että kyllä pistää ihmetyttämään. Olisiko ollut Rawissa silloin mainoskatkot sopivasti? :D
Raw ei ainakaan ollut alkanut vielä, kun nuo korkeimmat ratet saatiin.

Avatar
Wankie
Viestit: 1078
Liittynyt: Ti 18.11.2003 09:06
Paikkakunta: Pahvilaatikko
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Wankie » Ti 13.04.2010 11:28

Aina kun on pientä toivonkipinää ilmassa, homma kustaan täysin. Tämänkertainen Impact oli vuoden heikoimmasta päästä, ellei jopa se huonoin.

Illan opener, mikälie "New York Street Fight" 3D:n, James Nealin ja The Bandin kesken oli aikamoinen sillisalaattishow. Paljon toimintaa, siellä sun täällä, ilman minkään sortin rytmitystä. Toki muka-suuri spotti päätti matsin, muttei tuollaista paskaa jaksa katsoa selvinpäin. Mooren ja Kazarianin matsissa oli ainekset MOTN:iin... mutta ei. Toteutus yksinkertaisesti kusi. Hyvää menoa toki nähtiin ja ajoittain kohtaaminen oli ihan viihdyttävä, mutta Moore ei vain toimi. Toki tämä voi olla hyvä ellei jopa erinomainen kohtaaminen jonkun mielestä, mutta ei se ainakaan minua sytyttänyt... vaikka päästiin aina sinne "TV-time limittiin" asti. Kymmenen minuutin time-limit on muutenkin p****estä, tulee liikaa WCW mieleen.

Naisten "Leather & Lace Match" oli mitä oli. Perinteinen no-contest, DUD-naistenmatsi. Toisin sanoen aitoa TNA'maista minuuttimunamenoa jälleen kerran.

Seuraavat kaksi matsia eli Motor City Machine Guns vs. Matt Morgan & The Amazing Red ja Robert Roode vs. Jeff Hardy olivat ihan okei tv-kohtaamisia. Molemmissa oli potentiaalia parempaan, mutta tuollaisinakin ihan toimivia matseja. Ei erityisen hyviä, muttei erityisen huonojakaan. Ehkä säälittävintä tässä kumminkin oli se, että nämä kaksi matsia olivat illan parhaimmat kohtaamiset. Molemmat about **½ tasoisia. Illan ME oli jälleen kerran pettymys. Paperilla The Pope & Black Machismo vs. AJ Styles & Desmond Wolfe näytti pirun hyvältä, mutta kun matsin kulkuun lisättiin Hulk "BukkakeMania" Hogan ja Ric Flair, meni kaikki varsin TNA'maiseksi pelleilyksi. Ylläripylläri matsi päättyi DQ:n. Uffff!

Kokonaisuudessaan aivan kamala show. Todellinen klusterfuck potenssiin kaksi. Seuraava Impact tulee olemaan parempi... ihan vaan siitä syystä, että rima on jo niin alhaalla ettei sen ali enään pääse.
  • Kuva
... NOT.

Kuva

Avatar
edgecution
Viestit: 59
Liittynyt: To 16.02.2006 17:41

Viesti Kirjoittaja edgecution » Ke 14.04.2010 20:31

Wankie kirjoitti:
Kokonaisuudessaan aivan kamala show. Todellinen klusterfuck potenssiin kaksi. Seuraava Impact tulee olemaan parempi... ihan vaan siitä syystä, että rima on jo niin alhaalla ettei sen ali enään pääse.
Nohnoh...ei missään nimessä ollut tämän uuden eran huonoimpia Impacteja. Opener ja koko tuo kuvio tosin on käytännössä sitä samaa mitä oli Nastyjen kanssakin. Minuutin verran oli ihan hauska katsella Bandin turpaan ottamista, mutta sitten tuli hirveä tarve tiskata, joten loppu jäi vähemmälle huomiolle.

Mooren ja Kazarianin kohtaaminen ei välttämättä ollut hirveän "x-divarimainen", mutta kyllä minä tuosta nautin enemmän kuin yhdestäkään maanantaisen rawn matsista. Tasurikin oli toimiva ratkaisu noin titteliottelua silmällä pitäen. Tietysti jos Mooren tilalla olisi esimerkiksi Red, niin Williamsin (ja selostajakaksikon) puheet lennokkaista x-divarilaisista voisi ottaa hieman vakavammin, mutta itse olen oikein tyytyväinen siihen että Mooreakin näkyy ruudussa.

Naisten osuudet tulikin kelailtua (edes ja takas... :D ).

Tagmatsi oli sitten juuri sitä mitä noilta kavereilta sopi odottaakin, ja kun kaikki osanottajat keskittyivät niihin asioihin, joita osaavaat niin kehässä, kuin pre- ja aftermatchissakin, jätti tämäkin oikein hyvän maun suuhun. Morgan on tällä uudella me-gimmickillään tekemässä allekirjoittaneesta uskovaisen.

Roode ja Hardy vetivät sellaisen perus-tv -matsin, josta jäi mieleen tasan se sensuroitu tulipallo. Mutta toisaalta missään vaiheessa ei tullut tarvetta käydä jääkaapilla, tiskaamassa, tai tekemässä jotain muuta "välttämätöntä".

Muu showhan olikin sitten ppv:n ME:den alustusta joka olisi muuten mennyt läpi sormien, mutta Hogan ja Hogan v.2 vituttavat jo valmiiksi ja kyllähän tässä pedattiin "hienosti" Abyssin voittoa Team Flairista.

Ei siis kamala show, mutta sisälsi liikaa muinaisjäänteitä. Band pois, Hoganilta 70% ruutuajasta pois ja Abyssin gimmick vaihtoon niin voidaan olla taas todella laadukkaassa ohjelmassa.

Avatar
Wankie
Viestit: 1078
Liittynyt: Ti 18.11.2003 09:06
Paikkakunta: Pahvilaatikko
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Wankie » Ti 20.04.2010 09:26

Näyttää kovin siltä, että Russo on löytänyt RVD:n crack-kätkön.

Jos viime viikon Impact oli yksi paskimmista - oli tämän viikon Impact yksi parhaimmista ellei se paras, ainakin toistaseksi. Olin jotenkin satavarma siitä, että tämä Impact kuluu promojen parissa. Joko käydään läpi Lockdownin tapahtumia tai sitten puhutaan tulevaisuudesta ja aletaan bookkaamaan seuraavaa PPV:tä. Siis joo, okei... toki tässäkin jaksossa keskityttiin tuttuun ja turvalliseen Flair-Hogan -paskaan, mutta tuo oli hyvin arvattavissa.

Suurena yllätyksenä, illan openerina toimi naistenmatsi, ODB & Daffney vs. The Beautiful People. Varsin pikakelattavaa materiaalia. En oikein ymmärrä, miksi TNA:n pitää vetää kiintiönaistenmatsi joka Impactissa ja PPV:ssä. Toki tämän kaltaiset kohtaamiset voisivat olla ihan ookoo-matseja jos niihin panostettaisiin... mutta silti. Aivan se ja sama. Seuraava kohtaaminen olikin jotain aivan muuta. RVD-Hardy toimi "1st Contender" -matsina illan ME:tä varten. Toki RVD-Hardy on jo "niin nähtyä", mutta tämä kohtaaminen ainakin omasta mielestä peittosi heidän edellisen kohtaamisen. Varsin viihdyttävä, hauska matsi. Pituuttakin riitti sellaiset 13-14 minuuttia.

Team Flair-Team Hogan vol.2 oli samaa tavaraa mitä Lockdownissa. Aivan liikaa häslinkiä omaan makuun. Kaiken tottakai kruunasi se, että matsin jälkeen Flair meni haastamaan Abyssin ensi viikon Impactiin. Kovin siis näyttää siltä, että tämä sysipaska angle ei tule koskaan päättymään. No ei hätää, illan ME:nä toimi joka tapauksessa RVD-Styles raskaansarjanmestaruudesta. Matsina se oli vähintään yhtä hyvä kuin RVD-Hardy eli pirun viihdyttävä ja ihan passelin pituinen. Sitä en osaa ymmärtää, että miksi vitussa TNA myy tällaisia matseja ikäänkuin ilmaiseksi... mutta samapa tuo. Kaivavat omaa hautaa enkä siihen puutu.

Hieman ristiriitaiset fiilikset jäi tuosta ME:stä - tai siis, sen voittajasta - mutta katsotaan mihin suuntaan TNA nyt pyrkii. Joka tapauksessa kaksi v***n hyvää matsia Impactissa tällä kertaa. Ehdottomasti lataamisen arvoinen tapaus. :tu:

Avatar
Phenomenon
Viestit: 1971
Liittynyt: Pe 15.02.2008 11:35
Paikkakunta: Itä-Helsinki

Viesti Kirjoittaja Phenomenon » Ti 20.04.2010 11:33

Sieltä tulikin sitten Joe... :cry:

Kaikki vihjeet viittasivat Steineriin prkl! :?
Phe-no se on, sai hän suosion
fanilauma perässänsä on jo loputon
Mah-do-ton, ownausputki on
nörttejä lakos, voimansa on rajaton

Avatar
MutiM
Viestit: 389
Liittynyt: To 28.07.2005 10:44

Viesti Kirjoittaja MutiM » Ti 20.04.2010 20:11

TNA on kyllä aivan p****estä.
You asked if I'd be anyone from history, fact or fiction, dead or alive:
I said "I'd be Tony Cascarino, circa 1995".

Avatar
Captain Charisma
Viestit: 1011
Liittynyt: Ke 10.03.2004 15:15

Viesti Kirjoittaja Captain Charisma » Ti 20.04.2010 20:30

MutiM kirjoitti:TNA on kyllä aivan p****estä.
Niin on.

Avatar
nWo-Sting
Viestit: 206
Liittynyt: Ke 12.01.2005 02:06

Viesti Kirjoittaja nWo-Sting » Ke 21.04.2010 01:24

Mitä! Tämän viikon Impact tarjosi yhden parhaista hetkistä TNA historiassa. mikä mainio tapa lopettaa Ohjelma. Näinkö väärin mutta Al Snow oli porukan seassa lopussa?

Avatar
Phenomenon
Viestit: 1971
Liittynyt: Pe 15.02.2008 11:35
Paikkakunta: Itä-Helsinki

Viesti Kirjoittaja Phenomenon » Ke 21.04.2010 01:48

Mitä Rob Van Dam teki ansaitakseen vyön? Ymmärrän taas paljon enemmän rantapummia parempia painijoita (Savage, Booker T jne) jotka turhautuivat kun eivät riittävää arvostusta TNA:ssa.

Sitten tulee joku vanha rantapummi heilumaan ja lopettaa yhden parhaimmista mestaruuskausista TNA:n historian nopeammin kuin polttaa jointin marijuanaa.

Huh!?
Phe-no se on, sai hän suosion
fanilauma perässänsä on jo loputon
Mah-do-ton, ownausputki on
nörttejä lakos, voimansa on rajaton

Avatar
Captain Charisma
Viestit: 1011
Liittynyt: Ke 10.03.2004 15:15

Viesti Kirjoittaja Captain Charisma » Ke 21.04.2010 02:01

Hippi varasti meidän AJ:n mestaruuden. Siinä ei tosiaan ollut mitään hienoa.

Avatar
Wankie
Viestit: 1078
Liittynyt: Ti 18.11.2003 09:06
Paikkakunta: Pahvilaatikko
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Wankie » Ke 21.04.2010 06:56

Pyh, yleisö oikeasti haluaa vetskumestarin!

Jos täytyy vyönomistajaa vaihtaa, niin miksi vitussa pitäisi panostaa tulevaisuuden staraan (Dinero) kun näitä himmenneitä tähtiä (RVD) voi aina sytyttää uudelleen?

Avatar
Koshceck
Viestit: 195
Liittynyt: La 22.11.2008 19:33

Viesti Kirjoittaja Koshceck » Ke 21.04.2010 08:40

Captain Charisma kirjoitti:Hippi varasti meidän AJ:n mestaruuden. Siinä ei tosiaan ollut mitään hienoa.
Ei ole AJ:nkaan mielestä.
Wrestling Radio kirjoitti: Credit: Gerweck.net

According to Steve Gerweck, AJ Styles was not happy about dropping the TNA World Title to Rob Van Dam on Monday's Impact. Styles was also upset over the ending of the match when RVD did not hook the leg for the pinfall.

Gerweck also reports that, after the match, Styles packed his things and left the building without speaking to anyone.

There were mixed feelings to the situation, with some feeling that Styles has gotten an ego and others agreeing with the idea that TNA made Styles look weak with the booking of the RVD match.
Btw, oon nyt jo kaiketi viitisen jaksoa putkeen kattonu. Siitä se aktiivinen TNA:n seuranta alkaa taas. :o

Avatar
ToNy-MaN
Viestit: 1755
Liittynyt: Pe 06.01.2006 03:03
Paikkakunta: Jämsänkoski

Viesti Kirjoittaja ToNy-MaN » Ke 21.04.2010 20:30

nWo-Sting kirjoitti:Mitä! Tämän viikon Impact tarjosi yhden parhaista hetkistä TNA historiassa. mikä mainio tapa lopettaa Ohjelma. Näinkö väärin mutta Al Snow oli porukan seassa lopussa?
Al Snow taisi olla. Mieshän palasi jo vuoden alussa kuvioihin ekassa "Hogan-jaksossa". Tosin vilahti varmaan ruudussa vain sen kerran. :)
Arguing on the Internet is like competing in the Special Olympics.
Even if you win, you're still retarded.

Avatar
Rocky
Viestit: 302
Liittynyt: Pe 12.03.2004 15:16
Paikkakunta: Jykylä

Viesti Kirjoittaja Rocky » Ke 21.04.2010 20:46

nWo-Sting kirjoitti:mikä mainio tapa lopettaa Ohjelma.
Varsinkin kun RVD on TNA'n oikea kehäkonkari joka taisteli tiensä mestaruuteen läpi harmaan kiven ja feudi oli ehkä vuosikymmenen parhaiten toteutettu ja matsia oli pohjustettu huolella. Unohtamatta kuinka molemmat herrat painivat verenmaku suussa tässä klassikossa.

Avatar
MR.Off Topic
Viestit: 3971
Liittynyt: Ke 22.08.2007 17:34
Paikkakunta: GODLAND

Viesti Kirjoittaja MR.Off Topic » Su 25.04.2010 13:03

Sanokaa, mitä sanotte, mutta tämä Impact oli kerrassaan mahtava. Alkuun upea promo AJ:lta ja RVD:ltä ja Hardylta kohtalaiset. Hogan veti samaa, mitä aina ja jo siinä vaiheessa tiesin, että tulee mahtava ilta. Naisten matsin toki hyppäsin yli, sillä ne ovat nyt aina paskaa. Ric Flair heitti koko illan kovaa settiä mikkiin, mutta tätä Abyssin haastamista en tajua. Ottelu Team Flairin ja Team Hoganin välillä oli ihan perus viihdyttävää settiä ja Samoa Joe teki kova comebackin. Toivottavasti häntä nyt osataan käyttää oikein!

Matt Morgan heitti kyllä kovaa settiä Moorelle, kun puhui itsestään kokoajan "me" muodossa. Hauska jätkä pakko se on myöntää. X-Divaria ei tällä viikolla nähty, mutta ensi viikolla nähdään muodossa Kazarian versus Shannon Moore. Itse näen ottelussa potentiaaliin kolmeen/kolme miinus tähteen eli perus viihdyttävää.

RVD versus Hardyboy oli kyllä melkosen kova ottelu TV otteluksi. Onhan noita toki pari ennenkin nähnyt, mutta eihän noihin voi kyllästyä. Olin matsin jälkeen aivan varma, että AJ RVD ottelu tulisi olemaan parin minuutin koitos, missä AJ hoitaa homman. Nyt saatiinkiin pirun kova homma, missä todella jännitin kumpi tulee voittamaan. Kumman tahansa voitto olisi kelvannut, joten en ole yhtään pettynyt tähän tulokseen. Saatiinpa Team Hoganille nyt ainakin vyö, josta Flair kyllä vetää pultit. Ensi PPV:ssä RVD vastaan AJ ottelu ja kakskyt minuuttia sille aikaa niin kusen housuihini.

Avatar
Wankie
Viestit: 1078
Liittynyt: Ti 18.11.2003 09:06
Paikkakunta: Pahvilaatikko
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Wankie » Ti 27.04.2010 09:39

(4/26/10)

Yleensä en promoja kommentoi vaan keskityn itse painiin, mutta tällä kertaa on pakko antaa iso käsi showstarterille. Tai no, ei tuolle Hogan/RVD hypetykselle vaan sen jälkeiselle AJ/Flair vs. RVD promotukselle. Kayfabehuumoria parhaasta päästä.

Rayne vs. Tara vs. Love oli kaikkea muuta kuin perinteistä minuuttimunamenoa, sillä tämä matsi oli illan pisin pituuden puolesta. Yllättävän viihdyttävä kahdeksan minuuttinen naistenmatsi. En nyt tietenkään halua antaa väärää kuvaa, mutta käytännössä tällä tarkoitan sitä, että kyseessä oli ehkä jopa kahden tähden kohtaaminen. Se on paljon mimmeiltä, ottaen huomioon koko vuoden tason.

Kazarian vs. Moore oli ihan okei tv-kohtaaminen. Neljän minuutin pikainen divarimättö. Viisi lisäminuuttia olisi tehnyt ihmeitä, mutta niin olisi myös Mooren murhaaminen ja rosterista tiputtaminen. "Prince of Punk" on yksinkertaisesti liian kökkö kaveri X-divariin. X-divarin sijaan miestä voisi katsoa vaikka tag-matseissa, sillä niissä karkeloissa kaverin heikkoudet eivät pääse samalla tavalla esille.

Viime viikolla luin etukäteen, että tässä Impactissa nähdään AJ & Sting vs. Hardy & Jarrett. Sitten kun ottelumuodoksi vielä lätkäistiin "Falls Count Anywhere" olin liki innoissaan ihan vaan siitä syystä, että yleensä kyseinen ottelumuoto tarkoittaa suht. pitkää (10+) minuutin kohtaamista. Turhaa toiveajattelua, sillä pituus jätettiin Impactmaisesti sinne kuuden minuutin hujakoille. Tosin, tässä kuudessa minuutissa nähtiin paljon toimintaa ja olihan se viihdyttävää katseltavaa. Toki matsista puuttui kunnon rytmitys ja toki koko paketti ikään kuin hajosi käsiin, mutta silti pidin tästä yllättävän paljon. Illan Impactin paras matsi.

Morgan & Neal vs. Team 3D oli ihan perinteinen matsi 3D:ltä. Pituutta riitti... sen minuutin verran ja aivan jäätävää tavaraa muutenkin. Impactista voisi aivan hyvin leikata kaikki tavara 3D:ltä, The Bandiltä ja Hoganilta. Taso nousisi huikeasti.

Illan ME eli Flair vs. Abyss oli yllättävän okei. Odotin jotain DUD-tavaraa, mutta olihan tässä sentään jotain tolkkua, vaikkakin Flair taas vuosi kuin puukotettu sika. Parin minuutin mätön sijaan nähtiin painia liki viisi minuuttia! Odotin vähintään kolmeakymmentä run-iniä ja erinäisiä sekaantumisia, mutta tällä kertaa niiltä vältyttiin. Ei hyvä matsi, muttei illan huonoinkaan. ME'ksi kylläkin aivan surkea, sillä show pitäisi aina lopettaa 'zomg, pakko katsoa ensi viikon Impact' -reaktioon.

Viime viikon tasosta siis jäätiin rajusti. Ei ehkä niin paljon kuin viikko sitten ennustin, mutta silti aivan selvästi. Itse painia nähtiin ns. Impactmaisesti hyvin vähän (kokonaisminuutteina) ja muutenkin matsien taso oli aika ala-arvoista tavaraa. Parhaimmat matsit olivat Fall Count Anywhere ja naisten opener, eikä niistä kumpikaan päässyt ainakaan omassa päässä edes kolmeen tähteen. Tosin, illan promotukset toimivat pirun hyvin. Saas nyt kumminkin nähdä mihin suuntaan ensi viikolla suunnataan.

Avatar
MR.Off Topic
Viestit: 3971
Liittynyt: Ke 22.08.2007 17:34
Paikkakunta: GODLAND

Viesti Kirjoittaja MR.Off Topic » Ti 27.04.2010 22:32

Aika perus Impact tosiaan oli. Otteluita ei nyt edes haluta lähteä kunnolla kommentoimaan, kun matsien pituudet oli mitä oli. Iha kiva naisten ottelu, Moore vs. Kazarian oli ihan mukava kans, mutta nyt minullekkin alkoi valjeta Mooren heikkoudet. Selätykset missä huvittaa -otteluki oli katsottava, mutta ei nyt mitään hirveää paini viihdettä kuitenkaan. 3D:tä en jaksa katsella ja Abyss-Flair yllätti odotukset, mutta loppu oli nähtävissä kilometrien päästä. Ottelujen taso romahti viime viikosta dramaattisesti.

Sitten päästään niihin Impactin hyviin puoliin, jotka eivät olleet painissa. Tosiaan Wankien tavoin pidin tästä alku promosta, mutta toisaalta pidin jossain määrin alustakin. Hogania ei jostain syystä jaksa kuunnella ja RVD:ltä aika perus promo. AJ vetikin sitten mahtavaa settiä RVD:stä. Repeilin. Toinen hyvä promo löytyy jostain 50 minuutin kohdalta, kun Pope tuli eka heittämään perusläpät ja sitten meidän oma stan up -koomikkomme heitti loppuajan. Itse kyllä pidän Andersonista mikissä ja kehässä ja odotan ottelua innoissaan, vaikka kuviot taas hyppäävät kukkaruukusta kissaan.

Muita plussia/miinuksia:
+ Samoa Joe liittyy X-divariin (ehkä)
+ AJ:n ja Flairin backstage jutut iha kivoja. Tykkään tuosta kotikameramaisesta kuvauksesta.
+ Band ja 3D ei saanut ihan hirveesti aikaa....
- mutta heitä ei tarvitsisi näkyä ollenkaan.
- Hogan/Abyss -kuviot on p****estä.

EDIT: Kävin muuten justiinsa äskön äänestämässä title shotin saajaa TNA.comissa ja arvatkaapa kuka johti äänestystä? DESMOND WOLFE! Itsekkin äänestin häntä ja totaalisesti yllätyin hänen ykköstilastaan. Mitä Kurt Angle muuten edes tekee koko listalla? Eikö hän ole lomalla? Eikö Stingillä, Jarrettilla, Popella, Andersonilla ole jo bookattu ottelut? Oikeasti kuka äänestäisi Rob Terryä? Hirveä valinta koko listalle.

Avatar
Koshceck
Viestit: 195
Liittynyt: La 22.11.2008 19:33

Viesti Kirjoittaja Koshceck » Ti 27.04.2010 22:46

Mites porukka rankkaisi nämä kaverit, joita on tuolla TNA:n sivuilla mahdollisuus äänestää? Tällä hetkellä ykköspallilla komeilee Desmond Wolfe! :shock: Ollut koko päivän ykkönen. TNA:n Youtube channelillä clipissä, jossa Eric kertoo tästä ranking systeemistä oli kovat kamppanjat Desmondin puolesta.
Oma lista ilman perusteluita, tiestysti:
1. Desmond Wolfe
2. Mr. Anderson !
3. The Pope
4. Kurt Angle
5. AJ Styles
6. Jeff Hardy
7. Jeff Jarret
8. Sting
9. Abyss
10. Rob Terry

Oli kyllä tavallaan hupaisaa, miten Anderson pilkkasi Popea ja Anglea loukkaantumisista, kun itse on aika loukkaantumisherkkä ollut. Mahtavaa settiä kuitenkin ja kuuluu, kuten ylemmästä listatta käy ilmi, omiin suosikkeihini TNA:sta. Ja tosiaan aika perus jakso. Alku promotus oli pakko kattoo uudestaan. :lol:

E: Jaa Offari ehtikin editoimaan asiasta. Todella yhdyn tuohon miten ihmeessä kukaan äänestää Terryä. Kaverilla on enemmän ääniä kuin Anglella. :|
Viimeksi muokannut Koshceck, Ti 27.04.2010 22:51. Yhteensä muokattu 1 kertaa.

Avatar
Captain Charisma
Viestit: 1011
Liittynyt: Ke 10.03.2004 15:15

Viesti Kirjoittaja Captain Charisma » Ti 27.04.2010 22:49

Itse äänestin Stylesia, sillä hippifriikki varasti meidän AJ:n mestaruuden ja revanssi olisi oikeutettu. Pari kivaa promoa jaksossa ja Morgan veti hyvää settiä, mutta muuten sitä aika tylsää menoa tarjosi tämän viikon jakso.

Ei kai tuo Desmondin johto INTERNET äänestyksessä nyt niin ihme ole. Kyseessä on kuitenkin yksi IWC:n kultapojista ja lisäksi varmaan briteistä sataa ääniä.

Avatar
Merovingi
Viestit: 2898
Liittynyt: Ma 06.03.2006 18:31
Paikkakunta: Rovaniemi

Viesti Kirjoittaja Merovingi » Ke 28.04.2010 16:49

Äänestin ihan vain piruuttani Rob Terryä. 8)
hevosen k**pä

Avatar
Phenomenon
Viestit: 1971
Liittynyt: Pe 15.02.2008 11:35
Paikkakunta: Itä-Helsinki

Viesti Kirjoittaja Phenomenon » Ke 28.04.2010 16:59

Jaahas. Vihdoinkin se Scotty Steineri palaa TNA:han, ensi viikolla. Tai no kaiken järjen mukaan. Kuka muukaan olisi Nashin & Hallin kolmas kaveri? Bagwell ja Luger menisivät varavaihtoehtoina. Jos sieltä tulee Vincent, Scott Norton tai Disco Inferno niin alan boikotoimaan tätä paskaa.

Jotain mietteitä ranskalaisin viivoin.
- Matt Morgan ja Team 3D olivat jakson tähtiä.
- Joku v***n punkkari joukkue muodostumassa? Ei kiinnosta.
- Pallinaama ja rantapummi ovat p****estä.
- Sting - Jeff Jarrett juonikuvio kiinnostaa jonkin verran.
- Ranking system = paskaa.
- Joe takaisin X-Divisioonaan? No ihan sama, ei se Joe ole vähään aikaan herättänyt minkäänlaisia tunteita.
- Jostain syystä Jeff Hardy ei tunnu supertähdeltä.

Niin joo, äänestin tylsyyttäni AJ Stylesia ranking systemissä.

Ai niin, odotan BATISTAA!
Phe-no se on, sai hän suosion
fanilauma perässänsä on jo loputon
Mah-do-ton, ownausputki on
nörttejä lakos, voimansa on rajaton

Panu5
Viestit: 1059
Liittynyt: Ke 12.10.2005 14:56
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Panu5 » Ke 28.04.2010 17:21

Phenomenon kirjoitti: Ai niin, odotan BATISTAA!
Vielä saa odottaa vähintään kuukauden, kun voitti WWE:n mestaruusmatsin maanantaina. :P

Itse äänestin Rob Terryä, kun muita on jo kyllä ehtinyt näkemään näiden kolmen kuukauden aikana mestaruuskuvioissa ihan tarpeeksi.

Avatar
TupsuVeitikka
Viestit: 713
Liittynyt: Pe 15.08.2008 15:18
Paikkakunta: Kajaani

Viesti Kirjoittaja TupsuVeitikka » Ke 28.04.2010 18:33

Panu5 kirjoitti:
Phenomenon kirjoitti: Ai niin, odotan BATISTAA!
Vielä saa odottaa vähintään kuukauden, kun voitti WWE:n mestaruusmatsin maanantaina. :P
Voi v***u..tiedän että näitä ei kannata lukea mutta en odottanut spoilaantuvani ER:stä TNA topicissa. :(
..Stranger.

Lukittu