Itsekin kun vedin veteraanilla juuri tuo kohta oli ehkäpä koko pelin rasittavin. Tuossa ei muistaakseni ollut mitään strategiaa, jolla olisi päässyt varmasti rauhassa laittamaan tynnyreitä mäkeen, vaan piti vain kokeilla niin monta kertaa, ettei kuolo korjaa heti kun puukko tuli ulos tynnyristä...Huonoa suunnittelua Treyarchilta.Smark kirjoitti:v***n Black Ops ja napalmitynnyrien potkiminen. Haastavuus on kivaa (esim. Demon's Souls), mutta kun loputtomasti spawnaavat vinosilmät ampuvat kilometrin päästä juoksusta hedareita, on kyse jo ihan puhtaasta sonnasta. Miksi meninkään ostamaan tämän?
Videopelit
Suosittelen myös tutustumaan COD: World At War:iin, toiseksi viimeiseen kenttään, Heart Of The Reichiin. Treyarch päätti vähän luoda vaikeutta sillä, että sinun täytyy olla 100 % ajasta liikkeessä. Niitä naatteja meinaan satelee, siis no fucking kidding, yhdessä vaiheessa näytössäni oli varmaan 7 niitä valkoisia kranaatti-indikaattoreita.Axl kirjoitti:Itsekin kun vedin veteraanilla juuri tuo kohta oli ehkäpä koko pelin rasittavin. Tuossa ei muistaakseni ollut mitään strategiaa, jolla olisi päässyt varmasti rauhassa laittamaan tynnyreitä mäkeen, vaan piti vain kokeilla niin monta kertaa, ettei kuolo korjaa heti kun puukko tuli ulos tynnyristä...Huonoa suunnittelua Treyarchilta.Smark kirjoitti:v***n Black Ops ja napalmitynnyrien potkiminen. Haastavuus on kivaa (esim. Demon's Souls), mutta kun loputtomasti spawnaavat vinosilmät ampuvat kilometrin päästä juoksusta hedareita, on kyse jo ihan puhtaasta sonnasta. Miksi meninkään ostamaan tämän?
XB
X 360 - Jump In.
PLAYSTATION 3 - PLAY B3YOND
-The Future Is Blue-
X 360 - Jump In.PLAYSTATION 3 - PLAY B3YOND
-The Future Is Blue-- TupsuVeitikka
- Viestit: 713
- Liittynyt: Pe 15.08.2008 15:18
- Paikkakunta: Kajaani
Tuo oli aivan uskomaton kenttä. Herranjumala miten monta kertaa kentän sai uudestaan aloittaa checkpointeista kun kokoajan pää räjähti.Velocity kirjoitti:Suosittelen myös tutustumaan COD: World At War:iin, toiseksi viimeiseen kenttään, Heart Of The Reichiin. Treyarch päätti vähän luoda vaikeutta sillä, että sinun täytyy olla 100 % ajasta liikkeessä. Niitä naatteja meinaan satelee, siis no fucking kidding, yhdessä vaiheessa näytössäni oli varmaan 7 niitä valkoisia kranaatti-indikaattoreita.Axl kirjoitti:Itsekin kun vedin veteraanilla juuri tuo kohta oli ehkäpä koko pelin rasittavin. Tuossa ei muistaakseni ollut mitään strategiaa, jolla olisi päässyt varmasti rauhassa laittamaan tynnyreitä mäkeen, vaan piti vain kokeilla niin monta kertaa, ettei kuolo korjaa heti kun puukko tuli ulos tynnyristä...Huonoa suunnittelua Treyarchilta.Smark kirjoitti:v***n Black Ops ja napalmitynnyrien potkiminen. Haastavuus on kivaa (esim. Demon's Souls), mutta kun loputtomasti spawnaavat vinosilmät ampuvat kilometrin päästä juoksusta hedareita, on kyse jo ihan puhtaasta sonnasta. Miksi meninkään ostamaan tämän?
..Stranger.
Codit on mennyt alamäkeen nelosen jälkeen. Saa nähdä mitä tosta Respawnin MW3 tulee, saavat nimittäin tehdä sen omilla ehdoillaan. Ehkäpä sieltä tulee nelosen tapanen peli johon tulis competiveskene pc puolella, mutta saa nähdä.
Ostin muuten juuri Minecraftin, ihan sairaan siisti ja tajunnanräjäyttävä peli. Saa rakentaa ihan mitä haluaa ja yöllä sitten pelätään skelingtoneja ja creeppereitä. Jos openworld pelit nappaa, niin ostakaa ihmeessä. Irtoaa 15 euroon.
Ostin muuten juuri Minecraftin, ihan sairaan siisti ja tajunnanräjäyttävä peli. Saa rakentaa ihan mitä haluaa ja yöllä sitten pelätään skelingtoneja ja creeppereitä. Jos openworld pelit nappaa, niin ostakaa ihmeessä. Irtoaa 15 euroon.
Red snow, how convenient.
Itse maksoin siitä muistaakseni vitosen, alphavaiheessa kun ostin. Hyvä peli tosiaan, en olisi ikinä uskonut kuvien perusteella miten addiktiivinen se onkaan.aLoe kirjoitti:Irtoaa 15 euroon.
You want the best? Here I am.Darien Fawks kirjoitti:Provoatteko JDubille, vai oletteko oikeasti tuota mieltä?

Painin ostopäätökseni kanssa ennen kuin katsoin Yogscastia, sen jälkeen oli pakko ostaa Minecraft. Ja totisestit, rahalle on tullut jo nyt vastinetta.Smark kirjoitti:Itse maksoin siitä muistaakseni vitosen, alphavaiheessa kun ostin. Hyvä peli tosiaan, en olisi ikinä uskonut kuvien perusteella miten addiktiivinen se onkaan.aLoe kirjoitti:Irtoaa 15 euroon.
Red snow, how convenient.
- Darien Fawks
- Viestit: 3765
- Liittynyt: Pe 09.04.2004 15:04
- Paikkakunta: Pääkaupunki
- Wormmaster
- Viestit: 400
- Liittynyt: Su 22.01.2006 11:51
Lyötiinkö sinua vasaralla päähän lapsena? Ei noin turhia ja typeriä viestejä voi muuten ilmaantua.Darien Fawks kirjoitti:No minulla ei ole tuohon kiinnostusta, mutta toisaalta en taida olla ihan kohderyhmääkään, kun en tunne koko Minecraft-käsitettä.Wormmaster kirjoitti:Liekö ihmisillä kiinnostusta jos alkaisin pyörittämään 'Alertin Minecraft serveriä? Ei tietenkään 24/7, mutta aina pyydettäessä päälle...
- Darien Fawks
- Viestit: 3765
- Liittynyt: Pe 09.04.2004 15:04
- Paikkakunta: Pääkaupunki
En muista lyötiinkö, mutta tuo oli lähinnä hjuumoria.Wormmaster kirjoitti:Lyötiinkö sinua vasaralla päähän lapsena? Ei noin turhia ja typeriä viestejä voi muuten ilmaantua.Darien Fawks kirjoitti:No minulla ei ole tuohon kiinnostusta, mutta toisaalta en taida olla ihan kohderyhmääkään, kun en tunne koko Minecraft-käsitettä.Wormmaster kirjoitti:Liekö ihmisillä kiinnostusta jos alkaisin pyörittämään 'Alertin Minecraft serveriä? Ei tietenkään 24/7, mutta aina pyydettäessä päälle...
Darienilla on vain rush päällä kun sai niin paljon huomiota 'Awardseissa, mikä johtaa lähes aina tason laskemiseen. Omasta kokemuksesta puhun, tottakai.Wormmaster kirjoitti:Naureskele itseksesi ensi kerralla. Minä ainakin sain vain päänsäryn.
kumiorava kirjoitti:Jossain määrin ihailen sitä intoa, että heppu jaksaa kirjoittaa rivikaupalla markkinaliberaalista utopiastaan jollekin painifoorumille.
- TupsuVeitikka
- Viestit: 713
- Liittynyt: Pe 15.08.2008 15:18
- Paikkakunta: Kajaani
Itse sain tuon lisäosan Undead Nightmaren broidilta synttärilahjaksi. Ihan jees mättöä vaikkakaan tarina ei kovin pitkä ollut. Zombiet oli aika loppuunsa varsin helppo tappaa, ainoat tehtävissä tulleet kuolemat olivat jokainen semmosia joissa kuolin tippumalla korkealta alas.Stefa kirjoitti:Red Dead Redemption on nyt vedetty tarinan osalta loppuun ja kyllähän tuo on parasta Rockstaria koskaan kaikilta osapuolilta. Mahtava sandbox, jossa minulla on vielä paljon tehtävää päätarinan lisäksi.
..Stranger.
- Nickeldeon
- Viestit: 589
- Liittynyt: To 25.10.2007 11:17
- Paikkakunta: Oulu
Matkustin aikakoneella vuoteen 2009 ja ostin Silent Hill: Homecoming. Peliä nyt on tullut pelattua tunteroinen ja mielipiteeni ainakin tällä hetkellä on se että kyseessä on huonoin SH peli. The Roomin pystyi antamaan anteeksi ihan vain siksi ettei sitä oltu alunperin edes suunniteltu SH peliksi.
Liikkuminen on niin kankeaa ja hidasta, esim. jos haluat kääntyä ympäri. Ja vaikka peliin palautettiinkin taskulampulla juoksemiset, mitkä oltiin jätetty Roomista pois, ja sumuiset maisemat, ei tunnelma ole sama kuin esim. kakkosessa.
Katsotaan kumminkin miten peli etenee, mutta epäilen mieleni muuttuvan.
Liikkuminen on niin kankeaa ja hidasta, esim. jos haluat kääntyä ympäri. Ja vaikka peliin palautettiinkin taskulampulla juoksemiset, mitkä oltiin jätetty Roomista pois, ja sumuiset maisemat, ei tunnelma ole sama kuin esim. kakkosessa.
Katsotaan kumminkin miten peli etenee, mutta epäilen mieleni muuttuvan.
The greatest gimmick of all times, "Half Naked" Brian Kendrick in TNA
Kaverin kanssa tosiaan aloitettiin Dead Space 2 joskus siinä 6-7:n aikaan illalla ja tälläkin hetkellä homma jatkuu. Aikalailla yli puolen välin ollaan pelattu (sen perusteella tuntuu siltä että jouduttiin vaihtamaan kakkoslevyyn tuossa hetki sitten) ja tosi hyvät fiilikset peliä kohtaan. Kenties parempaa settiä kuin ykkönen. Parannuksia grafiikassa, mapin poisto oli kiva veto, alueet on monipuolisempia ja muutenkin kivaa settiä ollut koko peluun ajan. Hassua vain että Isaac on saanut äänen itselleen.
Dead Space 2:n Your Mom Hates-kampanja oli muuten loistava.
Dead Space 2:n Your Mom Hates-kampanja oli muuten loistava.
Destructoidissa oli loistava artikkeli Final Fantasy-sarjan laskenneesta tasosta:
http://www.destructoid.com/final-fantas ... 2700.phtml
http://www.destructoid.com/final-fantas ... 2700.phtml
XB
X 360 - Jump In.
PLAYSTATION 3 - PLAY B3YOND
-The Future Is Blue-
X 360 - Jump In.PLAYSTATION 3 - PLAY B3YOND
-The Future Is Blue-Donkey Kong Country Returns on ihan hiton hauska peli. Wiille ei todellakaan paljoa hyviä pelejä löydy, mut DK on kultaa. Tajuaa taas kuinka huono onkaan pelaamaan. Sitten kun onnistuu jonkun vaikean kentän läpäisemään, niin se tuntuu todelliselta saavutukselta. Yhdessä kentässä onnistuin kuolemaan n.20 kertaa kunnes meni läpi. Alkuun tuo Wiimote+Nunchuk yhdistelmä tuntui oudolta, mut nyt en vois kuvitella pelaavani pelkästään tolla motella.
Jos joku täällä Wiillä pelailee, niin huikatkaapas jotain hyviä pelejä. Super Mario Galaxyn (1tai2) olen ajatellut ostaa. Ja jos jollain on kokemuksia Resident Evil 4:sta, niin vois kertoa onko ostamisen arvoinen?
Jos joku täällä Wiillä pelailee, niin huikatkaapas jotain hyviä pelejä. Super Mario Galaxyn (1tai2) olen ajatellut ostaa. Ja jos jollain on kokemuksia Resident Evil 4:sta, niin vois kertoa onko ostamisen arvoinen?
- The Rocker
- Viestit: 3325
- Liittynyt: Ma 20.08.2007 20:54
- Paikkakunta: Parkano
Resident Evil 4 on oikein helmi peli. Sitten tietysti Legend of Zelda Twilight Princess (varmaan pelisarjan paras peli) ja jos lätkä nappaa niin Slapshot on "ihan kiva" elämys. Mario Kart on tietysti must have peli kuten myös Metroid Prime 3. Ja joo pelitarjonta Wiille on melkoista scheissea. Aika vähän sellaisia pelejä joita jaksaa pelata. Tosin en ylipäätänsäkään jaksa ikinä tehdä mitään pitkäjaksoista joten jos pelissä tulee joku semisti vaikea kohta jota en heti pääse läpi niin saattaa jäädä siihen pelaaminen vähäksi aikaa.Ravenwood kirjoitti:Donkey Kong Country Returns on ihan hiton hauska peli. Wiille ei todellakaan paljoa hyviä pelejä löydy, mut DK on kultaa. Tajuaa taas kuinka huono onkaan pelaamaan. Sitten kun onnistuu jonkun vaikean kentän läpäisemään, niin se tuntuu todelliselta saavutukselta. Yhdessä kentässä onnistuin kuolemaan n.20 kertaa kunnes meni läpi. Alkuun tuo Wiimote+Nunchuk yhdistelmä tuntui oudolta, mut nyt en vois kuvitella pelaavani pelkästään tolla motella.
Jos joku täällä Wiillä pelailee, niin huikatkaapas jotain hyviä pelejä. Super Mario Galaxyn (1tai2) olen ajatellut ostaa. Ja jos jollain on kokemuksia Resident Evil 4:sta, niin vois kertoa onko ostamisen arvoinen?
"The only time success comes before work is in the dictionary."
"Legal interpretation takes place in a field of pain and death." -Robert Cover
Blogi (Päivitetty 12.05.2015)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
"Legal interpretation takes place in a field of pain and death." -Robert Cover
Blogi (Päivitetty 12.05.2015)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Ovatko konsolipelit nykyisin tosiaan noin helppoja?Ravenwood kirjoitti:Donkey Kong Country Returns on ihan hiton hauska peli. Wiille ei todellakaan paljoa hyviä pelejä löydy, mut DK on kultaa. Tajuaa taas kuinka huono onkaan pelaamaan. Sitten kun onnistuu jonkun vaikean kentän läpäisemään, niin se tuntuu todelliselta saavutukselta. Yhdessä kentässä onnistuin kuolemaan n.20 kertaa kunnes meni läpi.
Lapsille tarkoitetut lelupelit ovat.Kartsa kirjoitti:Ovatko konsolipelit nykyisin tosiaan noin helppoja?Ravenwood kirjoitti:Donkey Kong Country Returns on ihan hiton hauska peli. Wiille ei todellakaan paljoa hyviä pelejä löydy, mut DK on kultaa. Tajuaa taas kuinka huono onkaan pelaamaan. Sitten kun onnistuu jonkun vaikean kentän läpäisemään, niin se tuntuu todelliselta saavutukselta. Yhdessä kentässä onnistuin kuolemaan n.20 kertaa kunnes meni läpi.
XB
X 360 - Jump In.
PLAYSTATION 3 - PLAY B3YOND
-The Future Is Blue-
X 360 - Jump In.PLAYSTATION 3 - PLAY B3YOND
-The Future Is Blue-DK ei ole lastenpeli senkin rölli!Velocity kirjoitti:Lapsille tarkoitetut lelupelit ovat.Kartsa kirjoitti:Ovatko konsolipelit nykyisin tosiaan noin helppoja?Ravenwood kirjoitti:Donkey Kong Country Returns on ihan hiton hauska peli. Wiille ei todellakaan paljoa hyviä pelejä löydy, mut DK on kultaa. Tajuaa taas kuinka huono onkaan pelaamaan. Sitten kun onnistuu jonkun vaikean kentän läpäisemään, niin se tuntuu todelliselta saavutukselta. Yhdessä kentässä onnistuin kuolemaan n.20 kertaa kunnes meni läpi.











