Yleisiä uutisia & huhuja Part II

Kaikkea yleistä showpainiin liittyvää. Yritetään kuitenkin pysyä asiallisessa keskustelussa.
Lukittu
Avatar
Kenitys
Moderaattori
Viestit: 1873
Liittynyt: To 04.11.2004 20:11
Paikkakunta: Tsadi
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Kenitys » La 18.12.2010 19:32

Riveni kirjoitti:Omasta mielestäni ongelmalliseksi Punkin täyspäiväisen kommentoinnin tekee juuri se että hänen kommentaattori-hahmonsa yksi kantavista voimista on juuri se että hän on painija. Punkilla on siis uskottavuutta kommenttiensä ja piikittelynsä takana, toisin kuin muilla firman selostajista. Liian pitkä aika pois kehästä vahingoittaisi Punkin hahmoa vieden yhden sen tärkeimmistä elementeistä pois.
Juuri tämän takia erkon mainitsema 1990-luvun puolivälin jerrylawlermainen tyyli voisikin sopia Punkille minun mielestäni oikein hyvin. Sillä erotuksella tietenkin, että Punk olisi Lawleria asteen parempi selostamossa ja monta astetta parempi kehässä (ottaen siis aikakaudet huomioon). Tiedä sitten.

Show_Stopper
Viestit: 1353
Liittynyt: Pe 15.09.2006 15:46

Viesti Kirjoittaja Show_Stopper » Su 19.12.2010 22:30

Nickeldeon kirjoitti:
WrestleZone has learned exclusively that while CM Punk has been scheduled for several house shows in the midwest, his future as a wrestler for WWE is still "undecided."

WrestleZone was told by a key WWE insider, "Vince (McMahon) and (Executive Producer) Kevin Dunn really like Punk on commentary, and they're considering making him a fixture of the broadcast team."

We were also told, "Vince thinks Punk has a future as a wrestler, but it looks like he thinks Punk is far too valuable as a commentator right now, and likes Punk's personality as a commentator a lot more than the Straight Edge character as a wrestler. Remember, Vince thinks Straight Edge is a holier than thou mentality, so Vince takes the heel character to heart."

"On commentary," we were told, "Vince thinks Punk has great timing and thinks on his feet much better than Matt Striker, whose stock has totally dropped in Vince's eyes."
Kuva
JDub kirjoitti:Cock_Sucker sopisi kyllä sinulle paremmin..

Avatar
Saimou
Moderaattori
Viestit: 1459
Liittynyt: Ke 10.11.2004 22:51
Paikkakunta: Vasa

Viesti Kirjoittaja Saimou » Ke 22.12.2010 13:06

PWInsider kirjoitti:Radar Online is reporting that Hulk Hogan checked into a Tampa area hospital today having surgery in an attempt to stabilize his back. They were told by a source that the problems with his back have worsened recently.
Hulk Hoganin TNA-paluuta saa odottaa hamaan tulevaisuuteen, sillä miehellä on tänään taas uusi selkäleikkaus jälleen huonommaksi muuttuneen selän korjaamiseksi. Toivottavasti tämä ei nyt riskeeraa äijän pakollista mestaruuskautta. :(

Avatar
Wormmaster
Viestit: 400
Liittynyt: Su 22.01.2006 11:51

Viesti Kirjoittaja Wormmaster » Pe 24.12.2010 00:13

World Wrestling Entertainment has come to terms on the release of WWE SmackDown Superstar Kaval (Brandon Silvestry) as of today, December 23, 2010. We wish Kaval the best in all future endeavors.
Last.fm | Xfire | Steam
TAISTELE LUKKO!

Avatar
Darien Fawks
Viestit: 3765
Liittynyt: Pe 09.04.2004 15:04
Paikkakunta: Pääkaupunki

Viesti Kirjoittaja Darien Fawks » Pe 24.12.2010 00:14

Wormmaster kirjoitti:
World Wrestling Entertainment has come to terms on the release of WWE SmackDown Superstar Kaval (Brandon Silvestry) as of today, December 23, 2010. We wish Kaval the best in all future endeavors.
Mitä ihmettä?! Vastahan se voitti yleisöäänien avulla NXT:n?! Johan on joululahja faneille ja miehelle itselleen!
Uudistunut, entistä parempi Kielisirkus:

http://kielisirkus.blogspot.fi/

Avatar
MR.Off Topic
Viestit: 3971
Liittynyt: Ke 22.08.2007 17:34
Paikkakunta: GODLAND

Viesti Kirjoittaja MR.Off Topic » Pe 24.12.2010 00:14

Wormmaster kirjoitti:
World Wrestling Entertainment has come to terms on the release of WWE SmackDown Superstar Kaval (Brandon Silvestry) as of today, December 23, 2010. We wish Kaval the best in all future endeavors.
v***u, minkä menivät tekemään. Toivottavasti ei mene ainakaan TNA:han.
GOD OF ALERT Heeelp meee

Tajunnan Rakennelmia

Avatar
TupsuVeitikka
Viestit: 713
Liittynyt: Pe 15.08.2008 15:18
Paikkakunta: Kajaani

Viesti Kirjoittaja TupsuVeitikka » Pe 24.12.2010 00:16

Wormmaster kirjoitti:
World Wrestling Entertainment has come to terms on the release of WWE SmackDown Superstar Kaval (Brandon Silvestry) as of today, December 23, 2010. We wish Kaval the best in all future endeavors.

:what:
..Stranger.

Avatar
Wormmaster
Viestit: 400
Liittynyt: Su 22.01.2006 11:51

Viesti Kirjoittaja Wormmaster » Pe 24.12.2010 00:16

Tässä nyt sitten nähtiin että kuinka turha se NXT oikeasti on ollut ykköskauden jälkeen.

ECW (tai yleisesti ottaen sellainen pienempi kolmosbrändi) takas. Pliis.
Last.fm | Xfire | Steam
TAISTELE LUKKO!

Avatar
DeadManWalking
WrestlingAlertin johtava jääkiekkoanalyytikko
Viestit: 8632
Liittynyt: Ke 13.07.2005 13:51
Paikkakunta: Kuopio + Oulu/Manchester

Viesti Kirjoittaja DeadManWalking » Pe 24.12.2010 00:40

WWE.com kirjoitti:We wish Kaval the best in all future endeavors.
Olisivat vielä lisänneet "and merry Christmas".

Nojoo. Olihan se hyvä. Toisaalta en tiedä tuleeko nyt välttämättä ikävä kuitenkaan. Tosin olisihan siitä sinne U.S- ja IC-kahinoihin saanut aina pätevän miehen, mutta tuskin kuitenkaan ihan main eventteriksi.
Riveni kirjoitti:Tämä ei tosin auta siihen että joku Naarajärveläinen luulee olevansa Oulusta (Ja Manchesterista). Eihän sieltä olekkaan kuin se 400 kilometriä Ouluun, vaikka tämän pahamaineisen JYPin kotokunnille on alle 100 kilometriä. 8)
Four passes break any defense

Avatar
Jomppa
Viestit: 254
Liittynyt: Ma 10.09.2007 12:27
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja Jomppa » Pe 24.12.2010 00:50

Onhan tää Kavalin vapautus tosi p****estä, Mutta eipä WWE mitään muuta tehny kun piti miestä jobberina viikosta toiseen, luulis miestä itseäänkin kyrsivän, no seuraavaksi TNA:han. :D

Avatar
Ihmine
Viestit: 345
Liittynyt: To 03.08.2006 09:55
Paikkakunta: Tornio

Viesti Kirjoittaja Ihmine » Pe 24.12.2010 01:03

Ei ei ei ei...

Avatar
Nickeldeon
Viestit: 589
Liittynyt: To 25.10.2007 11:17
Paikkakunta: Oulu

Viesti Kirjoittaja Nickeldeon » Pe 24.12.2010 01:10

No huhhuh... Saa nähdä mikä oli syynä tähän erotukseen. Ja nytkun luuli että tämä Kavalin jobbauttaminen viikosta toiseen olisi johtanut johonkin suurempaan. No, toivottavasti ei palaa TNA'han vaan lähtii ROHiin
The greatest gimmick of all times, "Half Naked" Brian Kendrick in TNA

Avatar
Ravenwood
Viestit: 2276
Liittynyt: La 09.01.2010 20:11

Viesti Kirjoittaja Ravenwood » Pe 24.12.2010 10:15

Hienoa WWE, todella hienoa #-o Nykyisille NXT:läisille hyvää mainosta. Voita kisa, saa potkut.

Avatar
Saimou
Moderaattori
Viestit: 1459
Liittynyt: Ke 10.11.2004 22:51
Paikkakunta: Vasa

Viesti Kirjoittaja Saimou » Pe 24.12.2010 10:19

"Voi v***u".

Nojoo, tuohan oli yllättäen molemminpuolinen päätös. Kaval nyt ei ole aiemminkaan ollut tunnettu rosterin vähiten temperamenttisena kaverina, eli luultavasti kun on ilmennyt ettei hänelle ole mitään suunnitelmia sanonut samantien näkemiin.

Siitä huolimatta otti päähän kyllä huomattavasti enemmän kuin esimerkiksi MVP:n yhdentekevät potkut. Tykkäsin todella paljon Kavalista, joka toi SmackDownin midcardiin mukavasti lisää särmää.

Hmm, mitäs noita vaihtoehtoja on, eli mihin entiseen työnantajaansa Kaval ei ole polttanut siltoja takanaan? Toki palasihan hän TNA:hankin jo kerran, ja edellisen kerran lähti kun Dixie Carter antoi kaikille rosterissa mahdollisuuden lähteä menemään, eikä edes muistaakseni haukkunut kaikkia jälkikäteen. TNA voisi siis olla mahdollisuus (mikäli X-divarille haluttaisiin taas reippaasti uskottavuutta), mutta luulen, että kaveri lähtee Japani-Evolve-DGUSA-linjalle.

Avatar
Nickeldeon
Viestit: 589
Liittynyt: To 25.10.2007 11:17
Paikkakunta: Oulu

Viesti Kirjoittaja Nickeldeon » Pe 24.12.2010 16:13

Smackdown on muuten tässä parin kuukauden aikana menettänyt talenttia
enemmän kuin Raw'n on saanut. Hardy, MVP, Kaval, Gallows, Archer, Tiffany, Shad ja Caylen Croft. Kun taas Raw on menettänyt samassa ajassa Jillianin. Kyllä SD tarvitsee tulevaa draftia ja paljon!
The greatest gimmick of all times, "Half Naked" Brian Kendrick in TNA

Avatar
Ace86
Viestit: 272
Liittynyt: Pe 25.04.2008 23:32

Viesti Kirjoittaja Ace86 » Pe 24.12.2010 20:26

odotetaan innolla mitä WWE keksii todelliseksi syyksi Kavalin potkuille: "ei saanu yleisöstä mitään irti, ei osannu myydä iskuja tms tms". tällaisia tekosyitä WWE:n on turha keksiä, ne ei uppoa ainakaan meikäläiseen.

Avatar
Wormmaster
Viestit: 400
Liittynyt: Su 22.01.2006 11:51

Viesti Kirjoittaja Wormmaster » Pe 24.12.2010 20:32

Hyvin harvoin WWE on keksinyt mitään tekosyitä tällaisissa tapauksissa. Olisin mielissäni jos kaivaisit tällaiselle menettelylle jonkin esimerkin.

MVP:nkin vapautus oli käsitykseni mukaan molemminpuolinen päätös, eikä hänenkään erotukselleen tullut WWE:ltä virallisesti mitään syitä, ihan vaan se normaali parhaiden toivotus tulevaisuudelle.
Last.fm | Xfire | Steam
TAISTELE LUKKO!

Show_Stopper
Viestit: 1353
Liittynyt: Pe 15.09.2006 15:46

Viesti Kirjoittaja Show_Stopper » La 25.12.2010 02:37

Saimou kirjoitti:Hmm, mitäs noita vaihtoehtoja on, eli mihin entiseen työnantajaansa Kaval ei ole polttanut siltoja takanaan? Toki palasihan hän TNA:hankin jo kerran, ja edellisen kerran lähti kun Dixie Carter antoi kaikille rosterissa mahdollisuuden lähteä menemään, eikä edes muistaakseni haukkunut kaikkia jälkikäteen. TNA voisi siis olla mahdollisuus (mikäli X-divarille haluttaisiin taas reippaasti uskottavuutta), mutta luulen, että kaveri lähtee Japani-Evolve-DGUSA-linjalle.
Ymmärtääkseni suurin osa niistä poltetuista silloista on nimenomaan kaikkeen mihin Gabella on ollut kosketuksensa, joten DGUSA ja EVOLVE eivät ole ainakaan ensimmäisinä jonossa. PWG taas on hyvin todennäköinen, jäihän meiltä näkemättä rematchi Heron kanssa pari vuotta takaperin kun mies WWE-sopparinsa allekirjoitti. BOLAn myötä saavutettu mestaruusmahis on siis käyttämättä, eli toinen vaihtoehto olisi tietenkin Tupla-C:n kohtaaminen (= jizz in my pants). TNA taas on hirveetä paskaa, joten Senshi voi minun puolestani pysyä kuopattuna.

Kyllä se silti v***ttaa. Ymmärrän toki Kavalin turhaantuneisuuden, mutta olettaisin soturilla olevan myös sitä kärsivällisyyttä.
JDub kirjoitti:Cock_Sucker sopisi kyllä sinulle paremmin..

Avatar
Darien Fawks
Viestit: 3765
Liittynyt: Pe 09.04.2004 15:04
Paikkakunta: Pääkaupunki

Viesti Kirjoittaja Darien Fawks » La 25.12.2010 12:10

Saimou kirjoitti:
Nojoo, tuohan oli yllättäen molemminpuolinen päätös.
Mistäs tämän tiedät? Saisiko linkkiä?
Uudistunut, entistä parempi Kielisirkus:

http://kielisirkus.blogspot.fi/

Avatar
vendicta
Viestit: 1245
Liittynyt: La 17.10.2009 08:28

Viesti Kirjoittaja vendicta » La 25.12.2010 12:27

Darien Fawks kirjoitti:
Saimou kirjoitti:
Nojoo, tuohan oli yllättäen molemminpuolinen päätös.
Mistäs tämän tiedät? Saisiko linkkiä?
Wrestlingnewssource.com kirjoitti:New reports suggest Kaval requested his WWE release. According to a source close to the wrestler he was "miserable" and did not enjoy the WWE schedule. Officials tried to talk Kaval out of walking but eventually allowed him to walk. Kaval joins MVP and Matt Hardy in asking for a release. This report has yet to be confirmed.

Avatar
Darien Fawks
Viestit: 3765
Liittynyt: Pe 09.04.2004 15:04
Paikkakunta: Pääkaupunki

Viesti Kirjoittaja Darien Fawks » La 25.12.2010 13:09

vendicta kirjoitti:
Darien Fawks kirjoitti:
Saimou kirjoitti:
Nojoo, tuohan oli yllättäen molemminpuolinen päätös.
Mistäs tämän tiedät? Saisiko linkkiä?
Wrestlingnewssource.com kirjoitti:New reports suggest Kaval requested his WWE release. According to a source close to the wrestler he was "miserable" and did not enjoy the WWE schedule. Officials tried to talk Kaval out of walking but eventually allowed him to walk. Kaval joins MVP and Matt Hardy in asking for a release. This report has yet to be confirmed.
No niin, tämä valotti asiaa paljon. Kiitos! :)
Uudistunut, entistä parempi Kielisirkus:

http://kielisirkus.blogspot.fi/

Avatar
Jack DiBiase
Moderaattori
Viestit: 3819
Liittynyt: Su 18.04.2004 14:52

Viesti Kirjoittaja Jack DiBiase » La 25.12.2010 14:44

Low-Ki nyt on aina ollut tuollainen egoileva pikku paskiainen, joka on potkittu kuuseen kaikista promootioista ikinä. Meinasiko joku, että hän tulisi tekemään pitkänkin uran WWE:n kaltaisessa perseennuolentaorganisaatiossa?
WE BACK YA'LL?!

Avatar
Ace86
Viestit: 272
Liittynyt: Pe 25.04.2008 23:32

Viesti Kirjoittaja Ace86 » La 25.12.2010 15:24

Eli iso ego oli Kavalin uran loppu WWE:ssä? :o no, sille ei sitten voi mitään. Toivon vaan ettei lisää potkuja WWE:ssä annettaisi kenellekään. Hornswoggle voisi potkia pihalle, mutta niin kauan, kun yleisö tykkää jne. hän pysynee lafkassa pitkän aikaa. :|

Avatar
DeadManWalking
WrestlingAlertin johtava jääkiekkoanalyytikko
Viestit: 8632
Liittynyt: Ke 13.07.2005 13:51
Paikkakunta: Kuopio + Oulu/Manchester

Viesti Kirjoittaja DeadManWalking » La 25.12.2010 15:29

Ace86 kirjoitti:Toivon vaan ettei lisää potkuja WWE:ssä annettaisi kenellekään.
Toivottavasti:
  • -Vickie
    -Hornswoggle
    -Cole
    -Mark Henry
    -Khali
Näin aluksi.

Btw, Kavalin profiili löytyy yhä tuolta WWE.comin SmackDownin superstarseista. Vahingossako jäänyt tuonne?
Riveni kirjoitti:Tämä ei tosin auta siihen että joku Naarajärveläinen luulee olevansa Oulusta (Ja Manchesterista). Eihän sieltä olekkaan kuin se 400 kilometriä Ouluun, vaikka tämän pahamaineisen JYPin kotokunnille on alle 100 kilometriä. 8)
Four passes break any defense

Avatar
Merovingi
Viestit: 2898
Liittynyt: Ma 06.03.2006 18:31
Paikkakunta: Rovaniemi

Viesti Kirjoittaja Merovingi » La 25.12.2010 16:33

Ace86 kirjoitti:Eli iso ego oli Kavalin uran loppu WWE:ssä? :o no, sille ei sitten voi mitään. Toivon vaan ettei lisää potkuja WWE:ssä annettaisi kenellekään. Hornswoggle voisi potkia pihalle, mutta niin kauan, kun yleisö tykkää jne. hän pysynee lafkassa pitkän aikaa. :|
Oliko tuo uutinen? Heti kuultuani Kavalin potkuista uskoin syynä olevan juurikin hänen egonsa ja käytöksensä, mistä on todisteita ennenkin.

Lukittu