Aamulla kävi mielessä ja nyt kun kerran kaivattiin, niin saamasi pitää.ViiZei kirjoitti:Ensi viikolla on sitten taas yksi mielenkiintoisimmista ohjelmista, Draft. Meinaakos joku tehdä taas aiheen tälle?
Kaikki lienevät samaa mieltä siitä, että SD!:sta puuttuu starpoweria Edgen eläköitymisen johdosta (sekä viime vuoden draftin) ja rutkasti. Jericho varmaan palaa sinibrändiin, mutta silti lisää kaivattaisiin.
WWE vihjasi jo vähän John Cenan suuntaan ja omasta mielestäni se olisi hyvä siirto. Heel-turniin en ihan vielä usko, joten tällä saataisiin Cenalle vähän uutta tekemistä. Nyt varsinkin kun äijän wrestlemania-ohjelma on jo selvillä, voisi Cena hyvin matsailla uusia kasvoja vastaan vuoden ajan. Kenties se heel-turnikin sieltä vielä saadaan ja Cena voisi terrorisoida SD!:ta, jolloin Rock astuisi lähempänä 'Maniaa kuvioihin, onhan SD! hänen ohjelmansa. Noh, ei ajatella niin pitkälle.
Sheamuksen siirtoa on täällä moni toivonut ja varmasti voisi olla ihan hyvä siirto, mutta en tähän usko. Siinä tapauksessa IC-mestaruus pitäisi siirtää Rawin puolelle, enkä usko Barretin ennen draftia sitä häviävän ja tuskin siirtyy heti takaisin Rawiinkaan, vaikka Corre ei nyt odotetunlaisesti toiminutkaa. Siispä en usko Sheamuksen draftaukseen.
Sen sijaan Daniel Bryanille tekisi varmaan hyvää vaihtaa brändiä, kun on jäänyt jalkoihin Rawin puolella ja feudi Sheamuksenkin kanssa taitaa olla pikku hiljaa ohi.
Tuskin muita merkittäviä nimiä siirtyy sinisiin, vaan loput ovat osastoa DeBiase ja kumppanit, jotka tuskin saavat tarvitsemaansa huomiota edes sinibrändin puolella.
Toiseen suuntaan onkin sitten vaikeampi löytää ketään erityisiä siirtyjäkandidaatteja. Kenties Drew McIntyre? Ollut viime aikoina vakuuttava aina kun on ruutuun päässyt, mutta sopivaa feudia ei tunnu löytyvän. Kenties siirto Rawiin ja vanha feudi Sheamuksen kanssa takaisin henkiin US-mestaruudesta?
Koska molempiin suuntiin pitää kuitenkin liikkua isompiakin nimiä (tässä tapauksessa kirjaimellisesti), uskon Big Shown siirtyvän Rawin puolelle. Tuskin Showlle siellä mitään sen erikoisempaa tekemistä löydetään kuin SD!:nkään puolella, mutta muita sopivia kandidaatteja en vain löydä. 'Taker voisi tietysti siirtyä jotta feudia Tripsun kanssa saadaan jatketuksi, mutta toisaalta eikös Taker oli SD-lockerin isähahmo eikä tuo rosterijako hänen isoja feudeja ole ennenkään haitannut.
Loput punaisiin siirtyvät ovat varmaan perus midcardereita, joista osa lähtenee kevätsiivouksen yhteydessä koko lafkasta. Kenties Curt Hawkins voisi saada viimeisen mahdollisuuden Rawn puolella, kun kuitenkin vakuutti taannoin Superstarsissa.
Eli pähkinänkuoressa omat veikkaukset:
Raw to Smackdown!
-John Cena
-Daniel Bryan
-Pari midcarderia (DiBiase)
Smackdown! to Raw
-Drew McIntyre
-Big Show
-Pari midcarderia (Hawkins)
Lisäksi pari divaa vaihtanee rosteria, vaan eipä kiinnosta.









