Darralle siis, että saa jotain osviittaa siitä minne on mahdollisesti matkaamassa
Fight Club Finland
Re: Fight Club Finland
Porvoo tiivistettynä alle kuuteen minuuttiin.
Darralle siis, että saa jotain osviittaa siitä minne on mahdollisesti matkaamassa
.
Darralle siis, että saa jotain osviittaa siitä minne on mahdollisesti matkaamassa
\____0___/
Re: Fight Club Finland
Saa ainakin päivän naurut jos noi jantterit sattuu näkemäänMigu.22 kirjoitti:Porvoo tiivistettynä alle kuuteen minuuttiin.
Darralle siis, että saa jotain osviittaa siitä minne on mahdollisesti matkaamassa.
Kuullmma mylsän koulujen opetussuunnitelmaa on muutettua ja seksivalistusvideona näytetään tästälähin HJK-Schalke otteluNo anna kakkua, anna sakkoa, s****na. Hymyile, hymyile oikein. Mä en kestä näitä s****nan mikkihiiriä. KAKS TUOMARIA, KUMPIKIN SANOO, EN NÄHNY!-Harri Ahola
Re: Fight Club Finland
Eppistä, eeppistä.
-Ihmiset sanovat, että kärsin mielisairaudesta. Asia ei ole niin, minähän nautin siitä!
-
FlameSnoopy
- Viestit: 176
- Liittynyt: La 07.01.2006 10:24
Re: Fight Club Finland
Saattaa tulla itsellenikin ensimmäinen suomipaini kokemus alle kun kerta tekevät Porvooseen paluunsa. Kunhan ei vaan ole K-18 niin kaikki hyvin. Näköjään kaupungin edustus on muutenkin kunnossa, eli eiköhän täältä saa reittiohjeita sitten kaikkia niitä isojen kaupunkien kavereita ajatellen.
- MR.Off Topic
- Viestit: 3971
- Liittynyt: Ke 22.08.2007 17:34
- Paikkakunta: GODLAND
Re: Fight Club Finland
Täytyy tulla tätä kommentoimaan, kun Goner antaa herrasta jopa hyvin negatiivisen kuvan. Eihän Generico mikään Bryan Danielson tai Davey Richards ole, mutta varsin taitava mies kuitenki. Kuitenki kyseessä on varsin iso painija, joka on onnistunut luomaan itselleen ison faniryhmän ja jonkinlaisen suosiokuplan ympärilleen. Kuka ei voi tykätä tästä täysin valkoisesta luchadoresta? Goner ei ilmeisestikkään.Goner kirjoitti:En tiedä pitäisikö olla pettynyt El Genericoon vai tyytyväinen kun Porvoossa asti on juuri tämä vierailija, eikä kukaan kiinnostava. El Generico kuuluu indy-inhokkieni top 3:een, mutta jos Generico ei ole jollekin tuttu, niin kannattaa katsoa matseja ja muodostaa mielipide itse. Onhan tuo yksi kovimmista ulkomaalaisvieraista siinä mielessä, että hän on pienemmissä kuvioissa erittäin suosittu painija, juuri nyt uransa huipulla ja monien indy-fanien mielestä yksi parhaista painijoista maailmassa tällä hetkellä. Ei kuitenkaan kaikkia varten.
-
Show_Stopper
- Viestit: 1353
- Liittynyt: Pe 15.09.2006 15:46
Re: Fight Club Finland
Ja luojan kiitos tästä. Sanot tämän aivan kuin Richards olisi jokin yleinen hyvän painijan mittapuu. Todellisuudessa mies edustaa kaikkea mitä tekee indypainista halveksittavaa.MR.Off Topic kirjoitti:Eihän Generico mikään Davey Richards ole
JDub kirjoitti:Cock_Sucker sopisi kyllä sinulle paremmin..
- MR.Off Topic
- Viestit: 3971
- Liittynyt: Ke 22.08.2007 17:34
- Paikkakunta: GODLAND
Re: Fight Club Finland
Ideana oli lähinä sanoa, että ei Generico mikään tekniikkapainin ihmelapsi ole. Tuota viimeistä virkettä en täysin allekirjoita, mutta ymmärrän kuitenki tuon näkemyksen. Ehkäpä juuri tuon takia pidän nykyään enemmän PWG:stä kuin ROH:sta, koska Davey on ROH:ssa eniten esillä ja PWG:ssä painii kuitenkin enemmän keskikortin otteluita.Show_Stopper kirjoitti:Ja luojan kiitos tästä. Sanot tämän aivan kuin Richards olisi jokin yleinen hyvän painijan mittapuu. Todellisuudessa mies edustaa kaikkea mitä tekee indypainista halveksittavaa.MR.Off Topic kirjoitti:Eihän Generico mikään Davey Richards ole
Re: Fight Club Finland
Ei minun tarkoitukseni ollut moittia hänen painitaitojaan, vaan päinvastoin oman näkemykseni jälkeen korostaa, että olen ehkä vain poikkeus, koska hän on kuitenkin yksi viime vuosien kovimmista indy-nimistä. "Ei kuitenkaan kaikkia varten" viittaa siihen, että hänellä tuskin on asiaa isompiin promootioihin ja edes ROH ei tykkää nostaa häntä niin isoon rooliin kuin äänekkäin faniryhmä haluaisi.MR.Off Topic kirjoitti:Täytyy tulla tätä kommentoimaan, kun Goner antaa herrasta jopa hyvin negatiivisen kuvan. Eihän Generico mikään Bryan Danielson tai Davey Richards ole, mutta varsin taitava mies kuitenki. Kuitenki kyseessä on varsin iso painija, joka on onnistunut luomaan itselleen ison faniryhmän ja jonkinlaisen suosiokuplan ympärilleen. Kuka ei voi tykätä tästä täysin valkoisesta luchadoresta? Goner ei ilmeisestikkään.Goner kirjoitti:En tiedä pitäisikö olla pettynyt El Genericoon vai tyytyväinen kun Porvoossa asti on juuri tämä vierailija, eikä kukaan kiinnostava. El Generico kuuluu indy-inhokkieni top 3:een, mutta jos Generico ei ole jollekin tuttu, niin kannattaa katsoa matseja ja muodostaa mielipide itse. Onhan tuo yksi kovimmista ulkomaalaisvieraista siinä mielessä, että hän on pienemmissä kuvioissa erittäin suosittu painija, juuri nyt uransa huipulla ja monien indy-fanien mielestä yksi parhaista painijoista maailmassa tällä hetkellä. Ei kuitenkaan kaikkia varten.![]()
Hän on taitava kehässä, mutta tarkoitan, että en näe mitään syytä miksi minun pitäisi kiinnostua hänen matseistaan. Minun ei tarvitse varmaan kovin tarkasti perustella, koska kirjoitit juuri sopivasti vastaavaa tekstiä Kevin Steenistä top 100 -threadiin. Generico on minulle kuin kuka tahansa jamppa 5 dollarin maski päässä. Hän on kalpea rääpäle ilman mitään piirrettä, mikä tekisi hänestä erityisen uskottavan painijan tai katsojia valovoimaisemman tähden. Jos painija ei ole keskimääräistä isompi, kannattaisi hänen olla urheilullisen näköinen ja mieluusti erottua vaikkapa intensiivisyydellä, teknisellä erinomaisuudella, nopeudella tai valtavalla kehäkarismalla. Poikkeuksiakin tietysti aina on.
Monelle katsojalle huonompi look on täysin merkityksetön asia, joidenkin mielestä se ei edes ole ollenkaan huono ja toiset pitävät sitä vain pienenä miinuksena (kuten sinä Steenin kohdalla), mikä on tietysti täysin ok. Genericon, Young Bucksien ym. skippaamisen jälkeenkin minulla on katsottavana niin valtavasti hyvää painia nykyajalta ja historiasta, että voin olla tässä asiassa ärsyttävän vaativa, eikä kiinnostava paini lopu siltikään ikinä kesken. Toisaalta minun kriteerini ovat erittäin kieroja ja suosikkieni joukossa on monia, joita voisin mainitsemieni vaatimusten perusteella yhtä hyvin inhota.
Re: Fight Club Finland
Nonniin nyt kun ollaan El Genericoa hehkutettu tarpeeksi voidaan palata arkeen(Yhtään herraa aliarvioimatta)
Kristian Kurki muuten ulkoiluttaa lihaksiaan
Kristian Kurki muuten ulkoiluttaa lihaksiaan
-Ihmiset sanovat, että kärsin mielisairaudesta. Asia ei ole niin, minähän nautin siitä!
- MR.Off Topic
- Viestit: 3971
- Liittynyt: Ke 22.08.2007 17:34
- Paikkakunta: GODLAND
Re: Fight Club Finland
Repeilytti kyllä tuo. "Ja Vallu, talvisodassa MIEEE sulatan SIUUT!"ColdBlood kirjoitti:Nonniin nyt kun ollaan El Genericoa hehkutettu tarpeeksi voidaan palata arkeen(Yhtään herraa aliarvioimatta)
Kristian Kurki muuten ulkoiluttaa lihaksiaan
-
Show_Stopper
- Viestit: 1353
- Liittynyt: Pe 15.09.2006 15:46
Re: Fight Club Finland
Mahtoiko Angel De Tormentan ura loppua lyhyeen kun ei rosteripäivityksen jälkeen maskipirua missään näy?
JDub kirjoitti:Cock_Sucker sopisi kyllä sinulle paremmin..
Re: Fight Club Finland
No siis mikäli en ole väärin ymmärtänyt, mies ei ole ikinä kunnolla rosteriin kuulunutkaan. Mies on palannut kotimaahansa saldonaan 4 matsia josta 1 voitto. Anastin tietoja Enkelin Facebook-tililtä :Show_Stopper kirjoitti:Mahtoiko Angel De Tormentan ura loppua lyhyeen kun ei rosteripäivityksen jälkeen maskipirua missään näy?
Ángel de tormenta is on his way back to his home country now, hopefully I will be back in scandinavia till summer. I hope all good to the scandinavian wrestling promotions.
Suomen luchadoret muuten viestitävät menevällä videolla Rickylle ja Vilille Talvisota 6:en
-Ihmiset sanovat, että kärsin mielisairaudesta. Asia ei ole niin, minähän nautin siitä!
Re: Fight Club Finland
Kelailin tässä livepainitauon katkaisemista. Talvisodan ajankohta on hitusen huono ja seuraava pysäkki taitaakin olla Porvoossa. El Generico houkuttelisi eikä miljöökään tunnu huonolta valinnalta. Onko kukaan ollut ikinä kuluttamassa äänihuuliaan porvoolaisessa painitapahtumassa? Miten on ollut väkeä ja ennen kaikkea minkälaista väkeä? Mitään kotkakakkosta en halua edes maksusta todistaa enää ikinä!
WrestlingAlertin seuraava kehäpsykologi
- Spunkmeyer
- Viestit: 283
- Liittynyt: To 16.09.2004 23:55
- Paikkakunta: Helsinki
Re: Fight Club Finland
Minä olin edellisessä Punishment in Porvoossa. Se oli ravintola Seireenin takapihalla, ja siellä oli porukkaa ehkä semmonen sata kappaletta parhaimmillaan. Tapahtuma-alue oli kuitenkin hyvin pieni ja yleisö innokas, joten tunnelma oli kolmen ottelun tapahtuman aikana yllättävän korkealla. Etenkin pääottelun aikana. Paikalla oli toki paikallista populaa joka kannusti paikallista heeliä, mutta tämä ei välttämättä ole huono asia. Uskon että PIP2:sta tulee vähintään yhtä kovatasoinen tapahtuma. Pienikin yleisö on mahdollista aktivoida jos show on kova.
We'll take you to the killing floor.
- Darien Fawks
- Viestit: 3765
- Liittynyt: Pe 09.04.2004 15:04
- Paikkakunta: Pääkaupunki
Re: Fight Club Finland
Tsekatkaapa Fight Club Finlandin Facebook-sivusto... Mitä kummaa???
http://www.facebook.com/fcfwrestling
http://www.facebook.com/fcfwrestling
-
Show_Stopper
- Viestit: 1353
- Liittynyt: Pe 15.09.2006 15:46
Re: Fight Club Finland
Itsekin bongasin posterista tämän ihmeellisen numerolitanjan, mutta ajattelin ettei ne nyt oikeasti aio mitään sen kummempaa kehitellä. Kai tää sitten on joku Robertin juoni.
Oma päätelmäni:
Oma päätelmäni:
- Spoiler: näytä
JDub kirjoitti:Cock_Sucker sopisi kyllä sinulle paremmin..
- Jack DiBiase
- Moderaattori
- Viestit: 3819
- Liittynyt: Su 18.04.2004 14:52
Re: Fight Club Finland
FCF postasi kryptisen videopätkän youtubeen:
020333/171276/141205/200412
Päivämääriä? Viimeinen on ainakin Jatkosodan tapahtuma. Voisikohan tokavika olla joku Winter War? Kahdesta ensimmäisestä ei ole hajuakaan.
Screencappeja:

PIT DOG?!?! Vaiko kuitenkin Ibo Ten?

King Kong
EDIT: Nythän sen vasta hokasin noi kaikki päivämäärät
020333/171276/141205/200412
Päivämääriä? Viimeinen on ainakin Jatkosodan tapahtuma. Voisikohan tokavika olla joku Winter War? Kahdesta ensimmäisestä ei ole hajuakaan.
Screencappeja:

PIT DOG?!?! Vaiko kuitenkin Ibo Ten?

King Kong
RANDY?!?!March 2, 1933 (Thursday)
King Kong, starring Fay Wray, premiered at Radio City Music Hall and the RKO Roxy Theatre in New York City. The movie about a gigantic ape was the first feature film to use stop-motion animation. Grossing $100,000 in its first week at the two theaters before going nationwide, the profitable film saved both RKO Pictures and the Roxy from bankruptcy. [4]
EDIT: Nythän sen vasta hokasin noi kaikki päivämäärät
- Spoiler: näytä
WE BACK YA'LL?!
- SkullCrushingFinale
- Viestit: 1527
- Liittynyt: Ma 02.08.2010 15:04
- Paikkakunta: Turku
Re: Fight Club Finland
Taas olis tonille tarvetta.
Re: Fight Club Finland
kaksi ensimmäistä numerosarjaa:
020333 = K-Plussa mastercard -kortin pääväri on sininen, jos kortti katoaa soitetaan numeroon 020333
171276 = http://www.colorhexa.com/171276
Tähän on VAIN yksi vastaus jonka laitan vielä spoilertagiin :

020333 = K-Plussa mastercard -kortin pääväri on sininen, jos kortti katoaa soitetaan numeroon 020333
171276 = http://www.colorhexa.com/171276
Tähän on VAIN yksi vastaus jonka laitan vielä spoilertagiin :
- Spoiler: näytä

Arguing on the Internet is like competing in the Special Olympics.
Even if you win, you're still retarded.
Even if you win, you're still retarded.
Re: Fight Club Finland
Elikkäs
- Spoiler: näytä
- Spoiler: näytä
-Ihmiset sanovat, että kärsin mielisairaudesta. Asia ei ole niin, minähän nautin siitä!
- Darien Fawks
- Viestit: 3765
- Liittynyt: Pe 09.04.2004 15:04
- Paikkakunta: Pääkaupunki
Re: Fight Club Finland
Tony-man! Tony-man! Tony-man!
- RoadWarrior
- Viestit: 370
- Liittynyt: Ma 11.01.2010 19:36
Re: Fight Club Finland
020333/171276/141205/200412
Ensimmäisestä numerosta en osaa sanoa mitä se tarkoittaa, mutta 171276 on ilmiselvästi syntymäpäivä eli kannattaa selvittää kuka painija on syntynyt 17.12.1976 niin selviää se kenestä painijasta tässä on kyse.
Ensimmäisestä numerosta en osaa sanoa mitä se tarkoittaa, mutta 171276 on ilmiselvästi syntymäpäivä eli kannattaa selvittää kuka painija on syntynyt 17.12.1976 niin selviää se kenestä painijasta tässä on kyse.
Re: Fight Club Finland
Kazushige Nosawa on ainakin syntynyt kyseisenä päivämääränä, mutta entä tuo 141205?
WrestlingAlertin seuraava kehäpsykologi
- Darien Fawks
- Viestit: 3765
- Liittynyt: Pe 09.04.2004 15:04
- Paikkakunta: Pääkaupunki
Re: Fight Club Finland
Se on joku debyytti tai tapahtuma. Päivämäärä sekin siis.Coca kirjoitti:Kazushige Nosawa on ainakin syntynyt kyseisenä päivämääränä, mutta entä tuo 141205?
- Jack DiBiase
- Moderaattori
- Viestit: 3819
- Liittynyt: Su 18.04.2004 14:52







