
Eli siis uusi WWE:n viikottainen televisioshow on starttaamassa tänä keskiviikkona. Tässä mainos jonka tähti on John Cena ja tässä mainos jonka tähti on The Miz. Kyseessä on (tietääkseni) Raw'n ja SmackDownin kaltainen viikottainen show, joka jatkaa edellä mainituissa tapahtuneita feudeja ja juonia. Eli tämä (ainakin näin alkuun) on SmackDownin kaltainen Raw'n pikkuveli. Yhdellä jaksolla on pituutta mainoksineen 60 minuuttia, joten tämä ei ainakaan ole pituudella pilattu. Show filmataan SmackDownin aikana, eli tiistaisin.
Eli siis tiivistettynä: WWE:n uusi viikottaisshow jonka tarkoitus ei ole olla kuin Superstars ja antaa aikaa nuorille, tulevaisuuden tähdille sekä jobbereille vaan tarkoitus on viedä eteenpäin SmackDownissa ja Raw'ssa eteneviä juonikuvioita... näin alkuun. Itse en povaa kovinkaan suurta menestystä tälle, koska tämä nostaa viikottaisshow'den määrän peräti kuuteen. Ei kenelläkään ole aikaa katsoa kaikkia noita. Saturday Morning Slam ja Superstars kuitenkin kuuluvat siihen "ketään ei kiinnosta" kategoriaan, nimittäin siellä ei yksinkertaisesti tapahdu mitään. Pituuttakin ei ollut liikaa ja koeviikko sopivasti loppuu niin kun aikaa on uskallan
Ensimmäiseksi show'ksi on luvattu etukäteen kaksi ottelua -- toinen on tag team turnauksen ottelu Justin Gabriel ja Tyson Kidd vs. Santino Marella & Zack Ryder. Toinen taasen on kova mestari vs. mestari -ottelu, josta toisistaan ottaa mittaa CM Punk ja Sheamus. Ensimmäisen jakson aion itse ainakin katsoa, juuri siitä syystä että täällä pitäisi tapahtuakin jotain.







