-- Despite one of the most complained about wrestlers, Triple H, being out of the picture for a while, the backstage atmosphere in WWE is apparently just as negative as before.
"Most guys just want to stay healthy, stay under the radar, and not get fired.” says one wrestler “It's sad that that's what the locker room has come to."
-- Meanwhile, in TNA, most wrestlers are positive and excited about the new TV deal with Spike TV
Eli lyhyesti:
Siitä huolimatta, että vähiten pidetty, Triple H on ollut poissa kuvioista jonkin aikaa, backstagen ilmapiiri WWE:ssä on yhtä huono kuin ennenkin.
"Useimmat jätkät haluavat vain pysyä terveenä, pysyä "tutkan alla" ja olla saamatta potkuja", sanoo eräs painija. "On surullista että pukuhuoneissa on tultu tähän.
On siis todellakin harmillista, että ilmapiiri on niin huono kuin se onkin WWE:ssä. Mutta oikeastaan, onko se ihmekkään? Onko kiva työskennellä firmalle, joka saattaa erottaa sinut tuosta noin vain, varoittamatta? WWE:n sietäisi inhimillistyä, ja ehkä tajuta vihdoin laittaa ne kyvykkäimmät ja karismaattisimmat miehet Main Eventtereiksi, niin ehkä sitten myös PPV'tä myytäisiin enemmän. Ja minusta on erittäin turha syyttää painijoita, hehän tekevät vain mitä käsketään! Se nähtiin viimeksi parhaiten Muhammad Hassanin kanssa, jonka ura saattaa nyt olla kokonaan ohi, tai ainakin joksikin aikaa. Samalla hävisi arvokasta TV- aikaa, jonka olisi kenties voinut käyttää paremminkin, ja arvokas push hävisi samalla.
Tuskin kukaan meistä voi arvata, miltä painijoista tuntuu, mutta voimme silti yrittää ymmärtää heitä. Toivottavasti kaikki saadaan selvitettyä, ja painijat eivät nouse WWE:tä vastaan. Sitä ennen, toivottavasti WWE lopettaisi tiettyjen, nimeltä mainitsemattomien painijoiden suosimisen (mm. Hulk Hogan) ja sen sijaan keskittyisivät niihin ketkä sen ajan ansaitsivat. Kiitos Hoganille että kävit, mutta toivottavasti et näytä naamaasi enää SummerSlamin jälkeen.